9 липня ц. р. в залі засідань Будинку рад відбулася двадцять п'ята сесія районної ради, яку вів її голова Петро Якубук.
На початку роботи сесії Петро Григорович повідомив про кадрові призначення, які відбулися в структурному підрозділі Ковельської РДА. Зокрема, на посаду начальника відділу освіти райдержадміністрації призначено Юрія Мацана. Він також від імені депутатського корпусу привітав колег-депутатів, котрі відзначили дні народження у міжсесійний період.
Згідно із регламентом був відведений час для оголошення депутатських запитань і запитів.
Зокрема, депутат Лідія Козуля (фракція "Українська Народна партія") озвучила прохання жителів Тойкутської сільської ради посприяти у переведенні вихованців підготовчої групи дошкільного закладу, що діє на території сільської ради, для проходження дошкільної підготовки до Тойкутської ЗОШ І-ІІІ ст., що дасть можливість звільнити місця в садочку для дітей молодшого віку. Не менш актуальним питанням для мешканців цієї сільської ради, як наголосила Лідія Іванівна, є встановлення додаткової зупинки у с. Тойкуті.
Запит Юрія Мельника (фракція ВО "Свобода") стосувався будівництва сміттєпереробного заводу в районі автотраси Ковель-Львів. Депутат просив надати достовірну інформацію про те, чи становить будівництво такого заводу реальну загрозу для природного середовища та мешканців Ковельщини? Адже, за словами інвесторів будівництва, тут щомісяця перероблятимуть 100 тис. м3 сміття, яке звозитимуть з інших міст та районів області.
З приводу цього у засобах масової інформації з’явилися твердження про те, що технологія переробки сміття може отруїти місцеву річку і водоносні горизонти, з яких вода потрапляє до осель. Також йдеться про те, що внаслідок технології отримується компост, який містить неприпустимі концентрації важких металів і має токсичність. Враховуючи вищесказане, Юрій Мельник звернувся із проханням поінформувати про будівництво сміттєпереробного заводу мешканців Зеленської сільської та Люблинецької селищної рад. Запит депутата був підтриманий одноголосно.
Віктор Лук'янчук (фракція "ВО "Батьківщина") вкотре наголосив на проблемі із покриттям дороги сполучення Поворськ-Мельниця, а заодно поцікавився, хто має встановлювати дорожні знаки на залізничних переїздах у селах району? У відповідь присутній на сесії голова райдержадміністрації Сергій Матяшук пообіцяв разом із депутатом особисто виїхати на місце для вивчення реального стану згаданої дороги.
У наступному запиті Віктор Лук'янчук звернувся з проханням вплинути на одного із жителів с. Кривлина, який протягом тривалого часу займається збутом спиртних напоїв не лише дорослим мешканцям свого та сусідніх сіл, а й неповнолітнім.
Галина Рябко (фракція "Партія регіонів") озвучила прохання мешканців Дубівської сільської ради посприяти у вирішенні питання скорочення терміну перебування дошкільних закладів у літній період на ремонтних роботах.
Не знайшов підтримки у народних обранців запит депутата Тита Абрамчука ("ВО "Батьківщина") щодо ініціювання проведення проміжних виборів депутатів районної ради по мажоритарних виборчих округах смт Голоб та с. Підріжжя.
Запит Анатолія Корнійчука (фракція "ВО "Батьківщина") стосувався проведення профільною комісією (або ж тимчасово створеною із числа депутатів райради) необхідних заходів для дослідження екологічного стану території Поворської сільської ради. Адже, як наголосив депутат, протягом останніх місяців на полігоні, що діє на території згаданої сільської ради, триває знищення шляхом підриву непридатних до використання боєприпасів. В результаті цього у приватних садибах та приміщенні школи руйнуються віконні конструкції, а над населеним пунктом постійно висить смог від вибухових речовин.
Крім цього, Анатолій Авакумович виступив із запитом щодо передачі приміщення колишнього методичного кабінету відділу освіти, що по вул. О. Пчілки, з метою його збереження та поліпшення роботи із виборцями. На його думку, приміщення доцільно використати для потреб депутатів районної ради, а саме – як громадську приймальню.
У наступному запиті депутат висловив прохання вивчити шляхом опитування масштаби знищення посівів сільськогосподарських культур внаслідок несприятливих погодних умов, від яких потерпають окремі сільські та селищні ради, аби при потребі спланувати відшкодування завданих збитків. Він також наголосив на необхідності активізувати роботи з ремонту магістральних та місцевих меліоративних каналів, що є однією з основних причин підтоплень.
Петро М'якота (Соціалістична партія України) озвучив запит щодо добудови Вербської школи-садочка. Адже, як зазначив депутат, на такий же запит, поданий ним на минулій сесії районної ради, він отримав недостовірну інформацію. Крім цього, Петро Іванович звернувся до голови районної ради Петра Якубука з проханням надати інформацію про те, що саме за свою каденцію ним особисто зроблено в плані організації додаткових робочих місць на Ковельщині та кількості виїзних прийомів громадян.
Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Проекти рішень районної ради були попередньо детально опрацьовані на засіданнях профільних комісій, тож депутати працювали у форматі "запитання-відповіді", а більшість рішеннь ухвалені без зауважень.
Під час обговорення питання "Про затвердження Програми розвитку земельних відносин, використання та охорони земель у Ковельському районі на 2013-2017 роки", з якого доповідала начальник управління Держземагентства у Ковельському районі Людмила Мярковська, свої запитання та зауваження озвучила депутат Ольга Рудик. Вони стосувалися одного із основних заходів цієї Програми – рекультивації земель, тобто приведення земель, що зазнали структурних змін внаслідок руйнування, в т. ч. кар'єрів, у придатний для використання у сільськогосподарському виробництві стан. Фінансування робіт з рекультивації порушених земель передбачається за рахунок Державного і місцевого бюджетів, що, на думку депутата, є недоцільним, адже існує чимало більш важливих для громади питань, що потребують вирішення.
Активно виступали обранці громади під час розгляду проекту рішення "Про внесення змін до рішення районної ради від 26 грудня 2012 року, № 22/5 "Про районний бюджет на 2013 рік". Це питання розглядалося на засіданні комісії з питань бюджету, фінансів та контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району, яка внесла ряд змін і доповнень, окремі з яких викликали невдоволення у депутатів і не були підтримані. Свої запитання, пропозиції та зауваження озвучили Анатолій Корнійчук, Віктор Лук'янчук ("ВО "Батьківщина"), Борис Андріюк ("Партія регіонів"), Микола Гайдучик ("Наша Україна"), Юрій Поліщук ("ВО "Свобода"), Петро М'якота (Соціалістична партія) та ін.
Не знайшов підтримки у депутатів і проект рішення "Про внесення змін до рішення районної ради від 26.12.2012 року, №22/6 "Про створення Ковельського центру первинної медико-санітарної допомоги", з якого доповідав головний лікар Ковельського центру первинної медико-санітарної допомоги Василь Курило.
Жвава дискусія розгорілася в сесійній залі під час обговорення проекту рішення "Про стан оренди земель державної і комунальної власності та оренди водних об'єктів місцевого значення на території Ковельського району". На думку народних обранців, процедура видачі правовстановлюючих документів на земельні ділянки є ускладненою та незрозумілою для звичайних пересічних громадян, а тому потребує спрощення та упорядкування. У зв'язку з цим профільній комісії рекомендовано до наступної сесії розробити відповідне звернення до обласної ради та Кабінету Міністрів, а реєстраційній службі та Держземагентству – частіше інформувати населення з важливих питань через засоби масової інформації.
Не залишилася поза увагою депутатів й інформація, подана начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павлом Музичуком, щодо цінової політики на сільськогосподарську продукцію. "Те, що відбувається із цінами на сільгосппродукцію, – це злочин проти селян, фермерів та одноосібників", – наголосили у своїх виступах Лідія Козуля (фракція "Українська Народна партія") та Віктор Лук'янчук ("ВО "Батьківщина"), які закликали «бити у всі дзвони».
Депутат Юрій Мельник (фракція "ВО "Свобода") звернувся до колег-депутатів із пропозицією прийняти заяву-відповідь депутатського корпусу на неоднозначну заяву Польського Сенату щодо подій на Волині 1943-1944 років.
Підтримати пропозицію Юрія Мельника закликав і голова районної ради Петро Якубук, адже, як він підкреслив, "це вияв нашої національної гордості та визначеності". Однак необхідної кількості депутатських голосів не було набрано.
На сесії прийнято звернення Ковельської районної ради до Президента, Прем'єр-міністра, Міністра фінансів та голови Державної казначейської служби України щодо необгрунтованих дій територіальних органів Державної казначейської служби.
Депутати підтримали пропозицію направити заступника голови Ковельської районної ради Галину Коляду на навчання у Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України.
Ще ряд актуальних питань депутати озвучили у "Різному", серед яких – необхідність ідентифікування Ковельського району на дорожній інфраструктурі та законність проведення пошукових робіт на території Ковельщини. З інформацією щодо цього питання перед присутніми виступив заступник командира пошукового загону "Відродження" Ігор Мізовець.
Галина ЦЮРА.
Залишити коментар