Минулого четверга відбулася сорокова сесія міської ради. На початку її роботи міський голова Олег Кіндер вручив Подяки та цінні подарунки з нагоди Дня працівників торгівлі кращим представникам цієї галузі у місті.
За досягнуті успіхи, професіоналізм і компетентність були відзначені підприємці Андрій Зінчук, Світлана Оксенюк, Наталія Лузіна, Наталія Пінчук, а також колективи магазину "Ватсонс" "ДЦ "Ковельська" ТОВ "ДЦ Україна" (керівник філії Тетяна Воздіган) та кафе "Кав'ярня у свата" (підприємець Микола Гетманчук).
Значно затягнулись традиційні півгодини, відведені для розгляду депутатських запитів та звернень. Приводом для дискусії, яка згодом переросла у справжні словесні баталії, стала тема будівництва сміттєпереробного заводу у Ковелі.
На початку сесії на центральній площі відбулася акція протесту, в якій взяли участь ковельчани, що стурбовані перспективою будівництва, як вони вважають, об'єкта підвищеної екологічної небезпеки, а саме –сміттєпереробного заводу у місті.
Нагадаємо: Ковель отримав пропозицію від інвестиційної компанії "Марконі" щодо будівництва сміттєпереробного заводу. На тридцять дев'ятій сесії міської ради депутати затвердили для ТзОВ "Інвестиційна компанія "Марконі" план забудови території під завод з переробки твердих побутових відходів на земельній ділянці площею 4,9 гектарів, що поруч із автотрасою Ковель-Львів в районі діючого полігону твердих побутових відходів. Відстань від підприємства до житлових помешкань буде понад 500 метрів, що відповідає санітарним нормам України.
На заводі відбуватиметься сортування (за допомогою води та повітря), переробка органічних відходів, сортування неорганічних відходів та виробництво газу, який виділятиметься під час процесу переробки відходів. Представники інвесторів переконують, що діяльність заводу не завдасть екологічної шкоди довкіллю. Також завод буде використовувати сировину існуючого полігону з подальшою його рекультивацією.
Підприємство розраховане на 40 робочих місць. Загальна вартість проекту заводу, в будівництво якого уже сьогодні готовий вкладати кошти інвестор, становить 15 - 20 мільйонів євро.
Проблема утилізації, вивозу сміття для Ковеля поглиблюється. Адже нині діюче сміттєзвалище переповнене, його межі розширити неможливо, бо землі навколо перебувають у приватній власності. Як зазначив міський голова Олег Кіндер, вивозити сміття за межі міста вкрай невигідно ковельчанам, бо тоді доведеться підвищити існуючий тариф на цю послугу в декілька разів.
Взявши слово, депутат Сергій Кошарук попросив народних обранців підтримати резолюцію громадських зборів, що того дня відбулися на площі біля Будинку рад. В ній, зокрема, йшлося про те, що мешканці міста Ковеля вимагають не допустити будівництво сміттєпереробного заводу інвестиційною компанією "Марконі" на запланованій ділянці без висновків незалежної громадської екологічної експертизи технологій підприємства, зупинити процедуру затвердження документації щодо надання земельної ділянки інвестиційній компанії "Марконі" під розміщення сміттєпереробного заводу, а також провести громадські слухання стосовно його будівництва згідно з чинним законодавством.
Аби краще розібратися у справі і не помилитися із рішенням, на пропозицію керівника фракції ВО "Батьківщина" Василя Дудки було оголошено перерву у роботі сесії.
Після проведених переговорів міський голова Олег Кіндер озвучив спільну пропозицію депутатів створити робочу групу з вивчення резолюції громадських зборів у складі десяти осіб (5 - представники громадськості, 5 - депутати міської ради).
Крім того, у ході переговорного процесу з'ясувалося, що представники ТзОВ "Інвестиційна компанія "Марконі" готові прийняти в Ізраїлі кількох ковельчан у складі фахівців та представників громадськості для ознайомлення з роботою подібного діючого там заводу.
У результаті голосування депутати підтримали пропозицію стосовно вивчення резолюції громадських зборів. Тож уже на наступній сесії після оголошення результатів перевірки робочої групи й буде прийняте відповідне рішення щодо подальшої долі будівництва сміттєпереробного заводу у Ковелі.
Більшістю голосів народні обранці підтримали запит депутата Сергія Кошарука, у якому він пропонував не приймати остаточного рішення щодо затвердження проекту землеустрою для будівництва інвестиційною компанією "Марконі" сміттєпереробного заводу, допоки не відбудуться громадські слухання з цього питання, а також не будуть надані висновки незалежної екологічної експертизи та оголошено відкритий конкурс для інших інвесторів.
Коли депутати підвели риску в згаданій полеміці, сесія продовжилась у звичному ритмі.
Депутат В'ячеслав Шава у своєму зверненні цікавився причинами ситуації, коли ковельчани, які згідно з рішенням Ковельської міської ради "Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" мають отримати землю, змушені домагатись свого права через суд. Адже окремі із заявників при розробці проектної документації, звернувшись в управління Держземагенства у Ковельському районі, з незрозумілих причин отримали відмову в погодженні документації.
У свою чергу, депутат Роман Ляшук у депутатському запиті просив розібратися у тому, чи справді мав місце факт зникнення печатки управління Держземагенства у Ковельському районі в період відпустки начальника цієї установи з 15 по 24 липня цього року, про що повідомили у своєму зверненні керівники окремих землевпорядних організацій.
Депутат Святослав Степанюк у своєму депутатському запиті вказав на проблеми в роботі Ковельського управління Державного казначейства і запропонував Ковельській міській раді знайти можливість для відкриття міського рахунку для платежів у іншій фінансовій установі, адже є випадки несвоєчасної проплати за виконані роботи з благоустрою у місті Ковельським управлінням Держказначейства окремим підрядним підприємствам.
Міський голова Олег Кіндер зауважив, що неодноразово порушував це питання під час зустрічей з керівником Головного управління Державного казначейства України у Волинській області, але проблема все ще залишається відкритою.
Депутати вирішили на наступну сесію запросити керівника Ковельського управління Держказначейства та отримати інформацію з приводу існуючої ситуації.
Депутатські запити Р. Ляшука та С. Степанюка депутати підтримали.
Депутат Віра Федосюк озвучила звернення мешканців міста, котрі просять посприяти у влаштуванні лавки на автобусній зупинці біля СШ № 3.
Депутат Сергій Кошарук повторно звернувся з проханням надати йому більш конкретну інформацію щодо демонтажу частини діючого зливового колектора, що проходить по вул. Луговій до річки Турії.
Працюючи згідно із затвердженим порядком денним, депутати внесли зміни до міського бюджету, доповнили перелік об'єктів комунальної власності м. Ковеля, що підлягають приватизації, затвердили рішення виконавчого комітету та розпорядження міського голови, внесли зміни до структури виконавчих органів Ковельської міської ради.
Сесія розглянула і прийняла відповідні рішення з питань щодо регулювання земельних відносин у місті.
Вікторія ТАРАСЮК.
Залишити коментар