Літні канікули добігають кінця, і незабаром у шкільних коридорах та дитячих установах знову стане гамірно. Аби вчасно прийняти нову зміну школярів та дошкільнят в оновлених та затишних приміщеннях, ремонтні роботи розпочали одразу після останнього дзвоника.
Наразі підготовка закладів освіти Ковеля – шкіл, дитячих садків та позашкільних установ завершується. Їх готовність до нового навчального року становить майже 100%.
Мережа закладів освіти Ковеля практично відповідає потребам населення: на сьогодні у місті діє 13 загальноосвітніх, 13 дошкільних та 5 позашкільних установ. Педагогічні та батьківські колективи, працівники комунальних підприємств та підрядних організацій зробили усе можливе, аби ковельські учні почувалися комфортно і затишно під час навчального процесу.
Цього року міська влада виділила понад 1 млн. грн. з міського бюджету на виконання ремонтних робіт закладів освіти. Зокрема, за кошти бюджету розвитку відремонтовано дах ДНЗ №1, завершуються ремонтні роботи даху ЗОШ №1 (корпус початкових класів).
Розпочато капітальний ремонт теплиці станції юних натуралістів. Змінився вигляд фойє Палацу учнівської молоді імені Ів. Франка, на ремонт якого використано 20 тисяч гривень з міського бюджету та 10 тисяч гривень – зі спецрахунка установи.
Планується за кошти обласного бюджету розпочати капітальний ремонт спортивного залу у СШ №3 та реконструкцію з добудовою санвузлів у ЗОШ №9. А за кошти бюджету розвитку найближчим часом буде розпочато ремонт майданчика зі штучним покриттям у СШ №3. Наразі завершується підготовка відповідної документації.
У всіх школах учні будуть забезпечені гарячим харчуванням. За кошти міського бюджету, як і в попередні роки, харчуватимуться учні 1-4 класів, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, учні з малозабезпечених сімей.
Усі шкільні їдальні відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. За кошти міського бюджету придбано нове технологічне та холодильне обладнання для харчоблоків.
Спільними зусиллями місцевої влади, колективів навчальних закладів, батьків виконано усі необхідні заходи для того, аби першого вересня успішно розпочати новий навчальний рік.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків
з громадськістю виконавчого
комітету міської ради.
Закінчуються літні канікули. Звісно, дітвора ще продовжила б відпочивати і ніжитись на Сонечку, але школа "кличе", адже 1 вересня не за горами. Найбільше чекають цього свята майбутні першокласники і їхні батьки. Малята вперше ступлять на поріг школи, яка згодом їм стане другим домом.
Тривають останні приготування, батьки купують шкільну форму, портфелі, зошити…
Навчально-виховний комплекс "ЗОШ № 11-ліцей" міста Ковеля уже готовий приймати дітвору, яку чекають чистенько прибрані кабінети. Цього року школа № 11 прийме в свою родину 127 першокласників, лише дев'ять з яких не відвідувало дошкільних закладів. І це – хороший показник, бо домашня дитина, яка не пристосована до колективу, почуватиметься розгубленою і замкнутою у колі своїх ровесників.
Вчителі у школі – професіонали і знають, як знайти правильний підхід до дитини. Кожен з них – і вчитель і друг, і психолог, і вихователь в одній особі. Цього року вони навчались у "Літній школі для вчителів", що організував міський методичний кабінет.
У 2012 році Кабмін України прийняв нову редакцію Державного стандарту початкової освіти, згідно з яким в усіх загальноосвітніх навчальних закладах введено вивчення іноземної мови з першого класу.
З кожним роком, як каже заступник директора НВК "ЗОШ № 11-ліцей" з навчально-виховної роботи Антоніна Вознюк, що відпрацювала зі школярами понад 40 років, діти змінюються, вони рухливіші, допитливіші, але разом з тим і конфліктують між собою більше. Звичайно, що це – наслідки виховання і негативного впливу соціуму, телебачення на дитину.
Вдячна школа № 11 батькам, які допомагають робити ремонт, організовувати дитячі свята, ранки. "Було у нас свято бабусі, на яке третьокласники запросили своїх рідних, – розповідає педагог. – Співали пісень, розповідали вірші, пізнавали своїх бабусь із зав'язаними очима за дотиком рук, розкривали риси характеру і зовнішності своїх найдорожчих. Стараємось викликати у дітей бажання до навчання і зробити урок цікавим і незабутнім. І все цьому сприяє – новенькі підручники, кольорові зошити".
У рамках Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику" для малечі закуплено нові парти, стільці, обладнання, килимки і таке інше. Місцеві органи влади і спонсори, меценати всіляко намагаються допомогти першачкам, бо діти – наше майбутнє.
Ми вчимося не для школи, а для життя… Хай школа для кожного учня стане рідним куточком, а навчання приносить лише задоволення!
Галина ТКАЧУК, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка.
Міська влада робить реальні кроки для вирішення проблеми відсутності вільних місць у дитячих садках.
Демографічна ситуація у Ковелі залишається стабільною. Існує тенденція до природного приросту населення. Тому потреба у розширенні мережі дошкільних навчальних закладів залишається актуальною. Поступово Ковель вирішує цю проблему.
Зараз у місті діє тринадцять дитячих садків. У нинішньому навчальному році планується відкриття додаткової групи на 20-25 місць на базі ДНЗ №7. Тут уже завершуються ремонті роботи та облаштування приміщення.
За кошти міського бюджету виготовлена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт чотирьох групових кімнат у ДНЗ №1. Роботи триватимуть впродовж року, а відкриття планується на наступний навчальний рік. Тож восени 2014 року ще додатково близько 150 ковельських дітей зможуть відвідувати садок.
Продовжується підготовка приміщень на базі ДНЗ №6 та №9, у яких також буде відкрито по одній додатковій групі.
У перспективі Ковель має можливість розширити мережу дошкільних установ. В мікрорайоні "Сільмашу" по вул. Відродження, 12а є приміщення комунальної власності, яке перебуває на балансі РЖКП №2. Це – колишній дитячий садок, який багато років не використовується за призначенням. Частина кімнат перебуває в оренді.
У планах міської влади на 2015 рік – облаштувати ще 5-6 груп для дошкільнят. А це орієнтовно 150 місць для дітей та 50 робочих місць для педагогічного та обслуговуючого персоналу. На серпневому засіданні виконавчого комітету міський голова Олег Кіндер зауважив, що облаштування ще одного дошкільного навчального закладу дасть змогу місту частково вирішити проблему відсутності вільних місць у дитячих садках, тому при плануванні бюджету кошти будуть передбачені.
Варто зауважити, що усі роботи з підготовки документації, ремонту та облаштування приміщень виконуються за кошти міського бюджету.
За словами начальника управління освіти Віктора Бичковського, відстежити реальну потребу у місцях для дітей в дошкільних установах досить важко. На рівні держави започатковано експеримент з електронного обліку запису дітей у ДНЗ. Ковель також розпочинає відповідну підготовку. Таким чином можна буде уникнути так званого дублювання, адже батьки інколи одночасно подають заяви до кількох дитячих садків. Орієнтовно сьогодні місто ще має потребу у 400-500 місцях.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків
з громадськістю виконавчого
комітету міської ради.
Залишити коментар