2 листопада ц. р. під час другого пленарного засідання сорок третьої сесії міської ради депутати прийняли Звернення до Президента України, Прем'єр-міністра України, голови Верховної Ради України, керівників фракцій Верхорвної Ради України щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Своїм рішенням сесія також надала дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) при передачі її у приватну власність чи оренду громадянам.
Депутати затвердили склад конкурсної комісії з визначення виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель, виконавців земельних торгів, а також комісію з добору земельних ділянок, які (або право оренди на які) виставляються для продажу на аукціоні.
Крім того, обранці одноголосно підтримали Звернення до депутатів Верховної Ради України з приводу критичної ситуації, що склалася з казначейським обслуговуванням платежів органів місцевого самоврядування.
Були розглянуті й інші питання порядку денного.
Наш кор.
Враховуючи важливість та політичну вагу підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 19, 20 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Ухвалити "Звернення депутатів Ковельської міської ради щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом" (додається).
2. Направити звернення Президенту України, Голові Верховної ради України, Прем'єр-міністру України, керівникам фракцій Верховної ради України.
3. Рішення та текст звернення оприлюднити на офіційному сайті міської ради та в газеті "Вісті Ковельщини".
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради Гетьмана М. О.
Олег КІНДЕР,
міський голова.
Президенту України В. Ф. Януковичу
Голові Верховної Ради України В. В. Рибаку
Прем'єр-міністру України М. Я. Азарову
Керівникам фракцій Верховної Ради України
ЗВЕРНЕННЯ
013 рік, без перебільшення, може стати історичним та вирішальним для євроінтеграційних прагнень українського суспільства. Україна ще ніколи не була настільки близькою від принципових здобутків на своєму шляху до європейської інтеграції.
Ми, депутати Ковельської міської ради, глибоко переконані, що місце України – серед розвинених країн Європи. Керуючись цим, ми не можемо залишатись байдужими до долі нашої держави у той час, коли до підписання історичного документа, Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, залишається дуже мало часу, а ми і далі є свідками шаленої антиєвропейської активізації всіх антиукраїнських сил як всередині країни, так і ззовні.
28 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт "Східного партнерства", під час якого очікується підписання Угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі.
Ми переконані, що в українському суспільстві зростає запит на зміни та європейський вибір, а тому підписання Угоди про асоціацію повністю відповідає інтересам українського народу і за своїм змістом не є чимось новим, а лише нагадуванням про ключові зобов'язання, які були давно і публічно взяті на себе українською владою.
Перспектива підписання Угоди щодо Асоціації залежить від того, чи зможе українська влада продемонструвати рішучі дії та відчутний прогрес у трьох сферах: реформа виборчого законодавства, розв'язання питання вибіркового судочинства та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна-ЄС.
Ковельська міська рада схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів, передбачених Порядком денним асоціації.
Виконуючи волю наших виборців, просимо Верховну Раду не зупинятись у прийнятті та вдосконаленні законів, які відкривають шлях до підписання Угоди про асоціацію, та якнайшвидше ухвалити відповідні закони, які передбачатимуть: реформування виборчого законодавства, та прийняття Виборчого Кодексу; уникнення вибіркового правосуддя; подолання корупції у всіх сферах і в першу чергу – в управлінні державними фінансами.
Закликаємо Президента України Віктора Януковича негайно вжити заходів, які будуть спрямовані на реалізацію євроінтеграційних починань, зокрема: підписати Закон, що передбачає проведення повторних виборів у п'яти виборчих округах, де ЦВК не змогла встановити результати виборів у жовтні 2012 року; гарантувати повне виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини; вжити рішучих дій для покращення бізнесового та інвестиційного клімату; сприяти розвитку місцевого самоврядування та формуванню його належної фінансової бази; обмежити можливості органів Державного казначейства в ручному управлінні фінансами територіальних громад.
Також висловлюємо своє переконання в тому, що важливим чинником на користь підписання Угоди про асоціацію повинне стати звільнення з ув'язнення Юлії Тимошенко та ухвалення справедливих, політично невмотивованих рішень щодо неї та інших політичних в'язнів.
Закликаємо Кабінет Міністрів чітко визначити коло відповідальних осіб за належне інституційне забезпечення та координацію європейської політики України, які будуть наділені повноваженнями та відкриті до співпраці з громадськістю.
Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектора зовнішньої політики Української держави на Москву, переорієнтацію на нав'язані цінності та стандарти, зраду інтересів власного народу та істинних його прагнень.
Все це не відповідатиме справжнім намірам українського суспільства та заведе його у глухий кут, наслідком якого буде зовнішня ізоляцію та регрес. Ми переконані, що цього нам і Вам не пробачать український народ та його наступні покоління.
У зв'язку з цим закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю та здійснити конкретні дії, які би засвідчили бажання України дотримуватись Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи повагу до принципів демократії, прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права. Сподіваємось, що заради здійснення європейського покликання України, підтримуваного більшістю її громадян, українська влада виконає усі позиції Порядку денного асоціації Україна-ЄС.
Прийнято на 43-ій сесії міської ради 12 листопада 2013 року.
Рішення Ковельської міської ради від 12.11.2013 р., № 43/60
Враховуючи критичну ситуацію, що склалась з казначейським обслуговуванням платежів органів місцевого самоврядування, керуючись статтею 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Підтримати Звернення депутатів Ковельської міської ради (текст Звернення додається).
2. Направити дане рішення до Верховної Ради України.
3. Рішення та текст Звернення оприлюднити на офіційному сайті міської ради та в газеті "Вісті Ковельщини".
Олег КІНДЕР,
міський голова.
Верховній Раді України
ЗВЕРНЕННЯ
Ми, депутати Ковельської міської ради, звертаємося до вас з приводу критичної ситуації, що склалася з казначейським обслуговуванням платежів органів місцевого самоврядування.
Касове виконання розрахунків Державного та всіх місцевих бюджетів законодавством покладено на органи Державної казначейської служби України. Отже, затримки або блокування у проведенні розрахунків місцевих бюджетів – це грубе порушення як Конституції України, так і фінансової дисципліни.
Однак в останні місяці територіальні органи Державної казначейської служби України фактично блокують проведення платежів за видатками місцевих бюджетів. В основному не проводяться платежі за роботи у сфері житлово-комунального господарства та капітального будівництва, що унеможливлює подальше виконання підрядниками ремонтних та впорядкувальних робіт.
Склалася парадоксальна ситуація, коли міста, селища в умовах гострого дефіциту місцевих бюджетів знайшли кошти на фінансування ремонтних робіт у дитячих садочках, ремонтів вулиць, доріг комунальної власності, об'єктів житлово-комунального господарства та благоустрою, утримання бюджетних установ, соціальної інфраструктури, але не можуть ними скористатися, оскільки платіжні доручення зі всіма документами, передбаченими чинним законодавством України, залишаються в органах Державного казначейства без виконання. Невчасне проведення розрахунків розпорядниками коштів з виконавцями робіт та надавачами послуг призводить до виникнення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств та організацій міст, у тому числі комунальних підприємств.
Ми, депутати Ковельської міської ради, усвідомлюємо, що Державна казначейська служба – це той інструмент, яким Кабінет Міністрів намагається рятувати безнадійний фінансовий стан, руйнуючи при цьому основи місцевого самоврядування. Тому звертаємося до вас, шановні народні депутати України, негайно відправити у відставку Уряд, який спровокував своїми діями бюджетну кризу.
Адресуємо це Звернення депутатам усіх місцевих рад із проханням його підтримати на своїх сесіях.
Прийнято на 43-ій сесії міської ради 12.11.2013 року.
Залишити коментар