Пріоритетним завданням районної влади є турбота про найбільш вразливі категорії громадян, серед яких – учасники бойових дій на території інших держав та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
З метою врахування думки громадськості у вирішенні найважливіших питань забезпечення соціальних гарантій ветеранів війни в Афганістані та громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, членів їх сімей налагоджена дієва співпраця між представниками районної влади та цими громадськими об'єднаннями.
Третій рік поспіль в районі діє координаційна рада з питань взаємодії і співробітництва районної державної адміністрації з громадськими об'єднаннями ветеранів війни в Афганістані та громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи.
13 листопада в приміщенні Ковельської міськрайонної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) відбулося чергове засідання координаційної ради (на знімках).
Представники влади, вищезазначених організацій, громадськість району обговорили важливі питання, що стосувалися підтримки статутної діяльності Ковельської міськрайонної організації Української Спілки ветеранів України (воїнів-інтернаціоналістів) та громадської організації "Ліквідатори-інваліди Чорнобиля", соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав та учасників, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Не оминули своєю увагою і питання підготовки до проведення заходів у районі з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та проведення в районі у 2014 році Року учасників бойових дій на території інших держав.
В районі нині проживає 910 осіб, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, 101 учасник бойових дій на території інших держав. Крім того, є 10 сімей, які отримують пільги внаслідок втрати годувальника, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, та 7 сімей, сини яких загинули в Афганістані, 4 вдови учасників бойових дій на території інших держав.
Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Давидович поінформувала членів координаційної ради про виконання Програми соціального захисту населення Ковельського району, яка й спрямована на соціальний захист цих категорій громадян, зупинилася на питанні підтримки статутної діяльності даних організацій.
"Щомісячно семи матерям, сини яких загинули в Афганістані, виплачується грошова допомога в розмірі по 100 гривень. За рахунок коштів обласного бюджету здійснюється відшкодування вартості електроенергії, спожитої родинами, які втратили синів в Афганістані, у межах норм споживання", – наголосила виступаюча.
Також було зазначено, що протягом року всім сім'ям воїнів-інтернаціоналістів виплачено компенсацію на тверде паливо та скраплений газ, відшкодовано знижку плати за користування житлово-комунальними послугами в розмірі 75%. Трьом сім'ям, сини яких загинули в Афганістані, проведено капітальний ремонт житлових будинків.
У свою чергу, голова Ковельської міськрайонної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Микола Савосюк, голова громадської організації "Ліквідатори-інваліди Чорнобиля" Валерій Дубинчук ознайомили присутніх з діяльністю організацій та висловили своє бачення щодо подальшої співпраці влади та громадських організацій.
Микола Савосюк, спілкуючись із членами ради, відзначив постійну належну співпрацю районної влади і організації щодо вирішення проблемних питань.
Микола Іванович просив сприяння районної влади у збільшенні фінансування громадської організації, порушив питання виділення 12 земельних ділянок для учасників бойових дій в населених пунктах району, медичного обстеження та пенсійного забезпечення.
На думку голови громадської організації "Ліквідатори-інваліди Чорнобиля" Валерія Дубинчука, потребують вирішення питання: збільшення фінансування організації, оплати за тепло, освітлення приміщення, де здійснює діяльність організація, адже вони є, на думку виступаючого, завищеними. Пройнявся Валерій Євгенович і проблемами пенсійного забезпечення, зокрема, вніс пропозицію звернутися до народного депутата України Степана Івахіва щодо ініціювання внесення змін в чинне законодавство з пенсійних питань.
Члени ради, учасники бойових дій на території інших держав та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС активно дискутували з питань пенсійного та медичного забезпечення воїнів-інтернаціоналістів, «чорнобильців».
Роз'яснення з ряду питань, що стосувалися пенсійного забезпечення, дала начальник управління Пенсійного фонду України в м. Ковелі та Ковельському районі Інна Самолюк. Поряд з цим вона зазначила: пенсія виплачується своєчасно, виплата по району та місту становить 35 млн. 860 тис. грн. Водночас звернула увагу, що район та місто власних надходжень отримують лише 50%, а решту дає держава.
Заступник голови райдержадміністрації Андрій Мигуля зупинився на конкретних справах, які є свідченням співпраці влади та громадських організацій, ознайомив із заходами, які проводяться в районі, планом заходів з підготовки та проведення в районі у 2014 році Року учасників бойових дій на території інших держав. Своє бачення висловили і представники даних організацій.
Підсумовуючи зустріч, Сергій Матяшук зазначив: "Люди цих категорій потребують особливої уваги держави та громадськості у вирішенні важливих питань, що стосуються їх соціального захисту, оздоровлення та медичного обслуговування.
Ці завдання – на особливому контролі у Глави держави та місцевої влади, яка й надалі тісно співпрацюватиме з «чорнобильцями» та «афганцями». Усі завдання, які поставлені перед нами, будуть виконані", – мовив Сергій Васильович.
Після засідання координаційної ради відбулася трансляція фільму "Сини, синочки", в якому йшлося про долі воїнів-інтернаціоналістів, їх життя після повернення з війни в рідні домівки.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Фото з архіву відділу.
Залишити коментар