На черговому засіданні громадської ради при районній державній адміністрації, яке відбулося 13 листопада, було обговорено ряд актуальних для громадськості питань.
Відкрив засідання та озвучив порядок денний голова громадської ради Микола Вельма. Участь у роботі ради взяли голова райдержадміністрації Сергій Матяшук, голова районної ради Петро Якубук.
Важливим документом, що в подальшому визначатиме економічний та соціальний розвиток району на місцевому рівні, є проект Програми економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2014-2015 роки. Представила даний проект та ознайомила з основними його аспектами начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Лариса Білинська.
Лариса Іванівна зазначила, що подана на розгляд членів громадської ради Програма, визначає кроки щодо реалізації основних ключових пріоритетів у подальшій діяльності районної влади.
Це – будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Білині на 198 учнівських місць; будівництво дитячого садочка на 50 місць по вул. Лесі Українки в Любитові; капітальний ремонт дитячого садка с. Колодяжного (50 дитино-місць); реконструкція будинку культури під культурно-мистецький центр літературно-меморіального музею Лесі Українки в с. Колодяжному; реконструкція районного стадіону "Дружба" в Голобах; реконструкція лікарської амбулаторії під будинок культури в с. Поворську.
Значним поштовхом для розвитку економіки району, виходу її з кризи має стати продовження позитивної динаміки інноваційно-інвестиційних процесів, зокрема: впровадження нових технологічних процесів, освоєння нових видів продукції (ПАТ "Ковельмолоко", СЛАТ "ТУР", держлісгосп); залучення в економіку району іноземних інвестицій (ТзОВ "Апшерон-Центр", ТзОВ "Укрдорс"), залучення громадами району коштів міжнародної технічної допомоги (ПРООН); збільшення обсягів капітальних інвестицій суб'єктів господарювання (2014 рік – 35,0 млн. грн., 2015 рік – 40,0 млн. грн.); реалізація інвестиційних проектів СТзОВ "Ратнівський аграрій" та ТзОВ "В. Прометей".
Програмою планується збільшити обсяги реалізованої промислової продукції в 2014 році до 230,0 млн. грн. та до 250,0 млн. грн. в 2015 році.
Було також зазначено, що виконання програмних завдань в галузі сільського господарства має стабілізувати економічну ситуацію в агропромисловому комплексі, створити умови для вирішення проблемних питань розвитку галузі та забезпечити стале нарощування виробництва продукції сільського господарства.
В обговоренні даного питання взяв участь голова районної ради Петро Якубук, який сказав, що робота із розробки проекту розпочалася ще з серпня ц. р., влада має на меті винести його на розгляд ширшого кола громадськості та висловив надію, що поставлені завдання вдасться зреалізувати.
Члени громадської ради схвалили проект Програми, який буде розміщений для подальшого ознайомлення на офіційному сайті Ковельської райдержадміністрації, в рубриці "РДА і громадськість" та на офіційному сайті Ковельської районної ради.
Голова Ковельської районної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Стахорська порушила перед владою району питання щодо проведення ремонту приміщення РАГСу, а також цікавилася, чи наявна в районі заборгованість з виплати соціальних допомог.
Точку зору влади щодо вирішення питання ремонту приміщення озвучив голова районної ради Петро Якубук. Він пояснив, що дане приміщення перебуває у спільній власності територіальних громад міста та району. Наразі триває конструктивний діалог між керівництвом щодо проведення можливого паритетного обміну.
Голова райдержадміністрації Сергій Матяшук доповів членам громадської ради, що "в районі немає заборгованості по захищених статтях, соціальні виплати проводяться вчасно".
Хвилює громадськість статистика захворюваності жителів району на онкологічні хвороби. Тому питання їх профілактичного обстеження стало темою наступного діалогу. Головний лікар Ковельського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО Василь Курило повідомив, що станом на 1 жовтня поточного року в онкокабінеті перебуває на диспансерному обліку 725 осіб, серед них – 9 дітей.
Василь Ярославович окреслив шляхи вирішення питань діагностики, лікування та профілактики виникнення хвороби.
Про проблемні питання у сфері земельних відносин, конкретні заходи, зреалізовані в районі, доповіла начальник управління Держземагентства у Ковельському районі Людмила Мярковська.
Людмила Антонівна акцентувала увагу громадськості на докорінній зміні системи реєстрації прав на земельні ділянки з 1 січня 2013 року, детально проаналізувала стан земельних відносин у районі.
"Питання земельних відносин у районі важливе та актуальне. Прагнемо, щоб земля в районі оброблялася, сплачувався земельний податок, і люди отримували плату за оренду часток (паїв). Ми бачимо цю проблему. Ставимо конкретні вимоги до інвесторів, які повинні забезпечувати якісне та раціональне використання земель, дотримання сівозміни", – наголосив Сергій Матяшук.
Ковельський район є аграрним, тож актуальним є питання виконання цільових програм фінансової підтримки особистих селянських господарств в районі. Інформував про це присутніх представник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Киричук. Керівник виконавчої влади району висловив стурбованість низьким рівнем поінформованості селян про державні, обласні та районні програми. В цьому його підтримали керівники громадських організацій, тому і було прийнято рішення щодо активізації роз'яснювальної роботи.
Учасники засідання заслухали начальника Центру поштового зв'язку №4 Людмилу Лябук, яка проаналізувала стан передплати періодичних видань в розрізі селищних, сільських рад за підсумками 2013 року та хід передплати на 2014 рік.
Підсумував роботу громадської ради її голова Микола Вельма.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
НА ЗНІМКУ: під час засідання громадської ради при районній державній адміністрації.
Фото з архіву відділу.
Залишити коментар