Минає 2013 рік, і ми уже можемо підбивати певні підсумки: що із запланованого вдалось здійснити у Ковелі, які поставлені завдання реалізувати. Рік був непростим через економічну нестабільність у державі, яка, безперечно, знайшла свій відбиток й у нашому місті.
Втім, не зважаючи ні на що, міська влада не оминула увагою жодну зі сфер життєдіяльності міської громади.
В житті міста – чимало напрямків діяльності, функціонування яких залежить від фінансових можливостей. Мова йде про бюджет. Приріст фінансових ресурсів Ковеля в порівнянні з попереднім – склав 13 млн. грн. За підсумками січня-листопада 2013 року до міської казни надійшло понад 280 млн. грн. податків, зборів та інших платежів.
Суттєво зросли надходження збору за місця для паркування транспортних засобів, а також податку на прибуток підприємств комунальної власності, єдиного податку від суб'єктів малого підприємництва. Понад мільйон гривень надійшло до бюджету міста місцевих податків і зборів, а це – на 44% більше, ніж торік.
Стабільно працює в місті сектор економіки, про що свідчать відповідні показники. За 9 місяців 2013 року промислові підприємства міста реалізували продукції майже на 173 млн. грн., профільними підприємствами та організаціями реалізовано послуг на 400 млн. грн.
Пріоритетними серед видів діяльності залишаються послуги у сфері транспорту. Значна увага приділяється оптимізації та вдосконаленню маршрутної мережі міста. Впродовж 2013 року для перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування було залучено 8 пасажирських автобусів великої пасажиромісткості (більше 32 пасажиро-місць).
Позитивним залишається забезпечення перевезень до садівничо-городніх масивів, оскільки переважна більшість пасажирів – це пільгові категорії.
Варто відзначити, що цього року у Ковелі впорядковано процес паркування транспортних засобів. Від впровадження зазначеної діяльності з початку року до міського бюджету надійшло понад 300 тис. грн.
Виконано планові показники з надходжень до бюджету від приватизації та оренди майна комунальної власності. Приватизовано 10 об'єктів загальною вартістю понад 300 тис. грн. За оренду до бюджету надійшло понад один мільйон триста тридцять тисяч гривень.
Майже мільйон гривень інвестиційних внесків за 2013 рік надійшло до бюджету на розвиток інфраструктури міста від громадян, які отримали земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Ще понад 1700 громадян перебуває на обліку на отримання земельних ділянок.
Понад 700 тисяч гривень було отримано від продажу 15 ділянок несільськогосподарського призначення. Право оренди на 15 земельних ділянок комерційного та виробничого призначення було надано після проведення земельного аукціону з річним розміром орендної плати 33,7 тис. грн.
Для зручності ковельчан у місті цього року було створено Центр надання адміністративних послуг, завдяки чому спрощено процедуру отримання документів дозвільного характеру. За цей час надано понад дві тисячі адміністративних послуг та опрацьовано понад півтисячі дозвільних справ.
Міська влада пріоритетним напрямком у своїй роботі вважає розвиток комунального господарства. Проте це не означає, що інші галузі – такі, як спорт і культура, ми ставимо на другий план. Але найперше, коли є комфорт у місті, тепло і гаряча вода в оселях (що, до речі, мають не усі міста України), тоді будуть задоволені мешканці Ковеля.
Досить важливий момент: нам цього року вдалося затвердити зміни до Генерального плану, який діяв у Ковелі з 1965 року. Місто отримало новий документ, за яким буде розбудовуватися і розвиватися.
Варто відзначити, що, займаючись благоустроєм, ми приділяємо увагу не лише центру міста, а й його околицям. Облаштовуємо асфальтом дороги з пішохідними доріжками там, де десятки років такі умови були відсутні. Це приємно не лише мені, як міському голові, а найперше – ковельчанам, які мешкають у цих мікрорайонах.
Ковель щороку бере участь у всеукраїнському конкурсі "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку". Цьогоріч ми отримали відзнаку за друге місце у категорії населених пунктів від 50 до 150 тис. населення. Ми залишаємося серед лідерів, і нам є чим пишатися. Хоча для мене набагато вищою є не перемога у конкурсі, а оцінка громадян міста.
За три роки моєї роботи, роботи виконкому та депутатів міської ради шостого скликання досить багато зроблено для ліквідації підтоплень у місті, від яких потерпає чимало ковельчан.
Це проблема не нова. Але вирішити питання з водовідведенням швидко не вдається. Два роки тому вперше в місті було розроблено Програму запобігання та захисту населення і територій міста від підтоплення ґрунтовими водами. Її впровадження розраховане до 2020 року. Чимало робіт уже виконано. Особливо в мікрорайоні Ковеля-ІІ. Також впродовж року тривали роботи на вулицях Левицького, Холмській, 1-го Травня.
Завдячуючи заступнику голови облдержадміністрації Віталію Карпюку, ми отримали з Державного бюджету 410 тис. грн., які використано на очистку старого русла річки Турії від вул. Курбаса до Брестської та до вул. Левицького. Роботи у цьому напрямку буде продовжено. В міському бюджеті є призначення на це, але ми сподіваємося отримати кошти з Державного бюджету, адже весь проект коштує близько мільйона гривень.
Ще маємо в бюджеті кошти на влаштування водовідведення в районі вулиць Князя Романа та Княгині Ольги – аж до АЗС "ОККО". Таким чином вдасться вирішити проблему підтоплень у мікрорайоні Володимирської – 40 років Перемоги. На інших вулицях міста також тривають роботи з влаштування водопровідно-каналізаційних мереж та водогонів. Зокрема, по вул. Ватутіна та Брестській. Перш за все, роботи проводяться там, де є розуміння і підтримка мешканців в частині співфінансування.
Співпраця влади і громади має стати показовою для інших.
Сьогодні мешканці Ковеля та гості міста (як водії, так і пішоходи) мають змогу оцінити, наскільки кращими стали наші дороги та тротуари, наскільки зручніше і комфортніше ними рухатись. Понад 13 мільйонів гривень вдалося освоїти впродовж року на роботах з благоустрою міста: будівництво та ремонт доріг, освітлення та озеленення, санітарне очищення та утримання місць загального користування.
Шляхово-будівельні організації виконали роботи з капітального ремонту вулиць Відродження, Заводської, Володимирської, Миколайчука, М. Левицького, Брестської, Я. Мудрого, Пирогова, Ватутіна, 1-го Травня. Крім того, на ряді вулиць проведено поточні та ямкові ремонти.
Щодо асфальтування міських доріг, то варто згадати той момент, що через Ковель проходять автошляхи міжнародного значення, по яких досить інтенсивний рух важковагової техніки. Такі дороги доводиться часто ремонтувати.
Цього року зроблено капітальний ремонт мосту через річку Турію по вулиці Незалежності. Шкода, що нам не вдалося зробити офіційне його відкриття. Залишилася ще не завершеною частина робіт через затримку з оплатою органами Державної казначейської служби.
Триває опалювальний сезон. Ще до його початку значний обсяг робіт було виконано з реконструкції тепломереж у місті, що, сподіваємося, дасть змогу уникнути аварійних ситуацій. Ковельчани сьогодні мають цілодобове водопостачання.
До речі, за опалення і газ у Ковелі – одна з найвищих проплат в області. Заборгованість населення практично відсутня. Є борги держави перед ПТМ "Ковельтепло" за різницю в ціні на газ та компенсацію за субсидії. На 60% багатоповерхових будинків встановлено лічильники теплової енергії.
Важливим напрямком у роботі "Ковельводоканалу" цього року стало будівництво сучасних автоматизованих КНС. Зокрема, по вул. Князя Романа, Коновальця, Гвардійській, Драй-Хмари. Тривають роботи з будівництва мережі господарсько-фекальної каналізації на вул. Старицьких.
Можна було зробити набагато більше в місті, адже кошти в бюджеті є. Зокрема, планували цього року ремонт вулиць з інтенсивним автомобільним рухом: Міцкевича, Грушевського, Володимирської, Брестської. Проте через загальнодержавні проблеми із затримкою оплати рахунків Державним казначейством не дали нам цього зробити. Але я сподіваюсь, що на рівні держави це питання буде вирішено, і нам вдасться завершити усе заплановане у наступному році.
Від питань комунального характеру перейдемо до освітянських. У цій галузі також зроблено чимало.
Виконано значний обсяг робіт з ремонту та реконструкції закладів освіти. Цього року було здійснено капітальний ремонт даху в ДНЗ №1 та ЗОШ №1 (приміщення, де навчаються учні початкових класів). За кошти міського бюджету відремонтовано майданчик зі штучним покриттям у СШ №3.
За кошти міського та обласного бюджетів ремонтується спортивний зал у цій же школі. Тривають роботи з добудови санвузла у ЗОШ № 9. Фінансову допомогу по цих двох об'єктах має надати благодійний фонд "Патріоти Волині".
Загалом понад мільйон гривень використано на зміцнення матеріально-технічної бази. Це – кошти з бюджету розвитку, за які проведено капітальні ремонти та придбано обладнання для навчальних закладів. Варто згадати капітальний ремонт фойє Палацу учнівської молоді імені І. Франка та зміцнення його матеріально-технічної бази.
Підтримка позашкільної освіти є досить важливим чинником, адже діти мають займатися творчістю у комфортних умовах. Заради забезпечення хороших можливостей школярам здійснювати практичну та експериментально-дослідницьку діяльність проведено капітальний ремонт теплиці Станції юних натуралістів.
Ми поступово вирішуємо питання створення додаткових місць у дитячих садках міста. Цього року відкрили нову групу в ДНЗ №7. Розпочато роботи у ДНЗ №1, де плануємо відкрити чотири додаткових групи, у яких дошкільну освіту здобуватиме понад 120 дітей. Кошти на ремонт покрівлі, який уже зроблено, та на розробку проектно-кошторисної документації реконструкції приміщення дитсадка виділені з міського бюджету.
Суттєву допомогу має надати і благодійний фонд Степана Івахіва "Патріоти Волині", виділивши Ковелю півмільйона гривень. Є домовленість з головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком, що наступного року буде виділено один мільйон з обласного бюджету. Це є приклад співпраці на паритетних засадах. Ще є перспектива відкрити по одній групі у наступному році в ДНЗ №6 та №9.
Про ефективність роботи педагогів свідчать результати ЗНО. За підсумками 2012-2013 н. р. 52 випускники закінчили школу з «золотою» та «срібною» медалями та 41 випускник 9-их класів отримав свідоцтво з «відзнакою». Понад 80% випускників стали студентами вищих навчальних закладів. За результатами обласних предметних олімпіад та спартакіад учнів Ковель посідає друге місце в області.
ЗОШ №7 бере участь у реалізації проекту "Відкритий світ", в рамках якого отримала п'ять інтерактивних комплексів, ноутбуки та нетбуки, електронне забезпечення кабінетів та ін.
Варто згадати й поліпшення якості надання медичної допомоги. В 2013 році видатки на охорону здоров'я міста склали понад 47 млн. грн. Значну суму цих коштів становить заробітна плата працівників галузі.
Цього року створений Пункт невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення центральної районної лікарні в складі ЦРЛ. За кошти благодійного фонду "Патріоти Волині" Ковельське МТМО отримало реанімаційний автомобіль, оснащений усім необхідним спеціалізованим медичним обладнанням. Продовжують функціонувати відділення гемодіалізу, кабінет магнітно-резонансної томографії.
Цього року для потреб урологічного відділення придбано літотріптер нового покоління для руйнування каміння в нирках. Ковель взяв участь у реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, завдяки чому тисячі ковельчан та жителів району отримали відшкодування на ліки.
На соціальний захист громадян у 2013 році з міського бюджету спрямовано понад 570 тисяч гривень. У Ковелі продовжує діяти Програма соціального захисту окремих категорій мешканців, завдяки чому кошти спрямовуються на підтримку вразливих груп населення міста.
Крім цього, виплачується одноразова фінансова допомога на вирішення соціально-побутових проблем пенсіонерів, інвалідів, малозабезпечених сімей та сімей з дітьми, допомоги на поховання непрацюючим, а також компенсація пільг на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян. Одним із позитивних прикладів роботи у Ковелі з людьми літнього віку залишається "Університет ІІІ віку".
Для якісного надання послуг соціально незахищеним категоріям громадян у попередні роки проведено ремонт приміщення управління праці та соціального захисту населення. Це дозволило значно поліпшити умови праці співробітникам управління та відвідувачам.
Зокрема, здійснено ремонт кабінетів, санвузлів, архівних приміщень, коридорів. Придбано меблі, встановлено кондиціонери, обладнано санвузол для інвалідів, влаштовано пандус. У 2013 році зроблено капітальний ремонт будівлі ззовні із застосуванням енергозберігаючих технологій та сучасного дизайну. Замінено вікна на другому поверсі на металопластикові, відремонтовано дах. На це з міського бюджету використано 340 тис. грн. На суму майже 50 тис. грн. придбано оргтехніки.
Значна увага, як і в попередні роки, приділялась навчанню, дозвіллю, реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями.
Неодноразово Ковель був прикладом для інших міст області та й України саме в частині створення належних умов для дітей-інвалідів.
Другий рік поспіль успішно продовжує діяти Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, умови перебування у якому постійно вдосконалюються. Цього року було відкрито групу денного перебування дітей-інвалідів.
Також варто відзначити, що віднедавна наш Центр надає реабілітаційні послуги дітям Ковельського району, про що було підписано відповідну угоду. За організацію роботи з дітьми з особливими потребами завідувачці ДНЗ №7 Вірі Чубатій присвоєно звання "Заслужений працівник освіти України".
Ефективно працювали програми щодо соціального захисту дітей та молоді. Цього літа нам вдалося залучити на 20 тис. грн. більше з міського бюджету на оздоровлення дітей у пришкільних таборах. А, отже, й більше школярів мали змогу відпочити.
230 тисяч гривень були використані на оздоровлення 1570 дітей. 125 дітей пільгових категорій відпочивали цього літа за кошти Державного бюджету в санаторії матері і дитини "Турія", в оздоровчих центрах "Артек" і "Молода гвардія". 190 юних ковельчан побували на відпочинку за кордоном.
У Ковелі проживає 945 сімей, в яких виховується троє дітей і більше, та 8 сімей, у яких є 10 і більше неповнолітніх дітей. Протягом року 18 ковельчанок отримали звання "Матері-героїні" і сьогодні їх у місті 464.
Прикро, але цього року зросла кількість сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Аби надати необхідну допомогу, ми посилюємо роботу щодо соціального супроводу сімей.
Досить активно у цьому напрямку працює міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та служба у справах дітей. До речі, у Ковелі за кошти міського та обласного бюджетів придбано дві двокімнатні квартири для дітей-сиріт. У січні цього року ми вручали ключі двом дівчатам, а днями новоселами стануть двоє юнаків.
Ковель продовжує утримувати лідируючі позиції на Волині у проведенні змагань, турнірів, чемпіонатів місцевих та міжнародного рівнів.
Збільшується кількість спортивних досягнень, здобутих перемог і отриманих нагород. Все це вимагає особливої уваги, зусиль та фінансових ресурсів з боку влади міста, спортсменів та їх тренерів.
310 тисяч гривень бюджетних коштів спрямовано на ремонт приміщення міського центру "Спорт для всіх". 100 тисяч гривень на ремонтні роботи використано у КДЮСШ ім. Є. Кондратовича.
Цього року у Ковелі побільшало спортивних об'єктів. За підтримки благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині" відкрито майданчик для екстремальних видів спорту: паркуру і стрітворкауту.
Частину коштів на обладнання майданчика зібрали представники громадської організації «Молодіжний фонд "Наше майбутнє". Міська влада безкоштовно виділила земельну ділянку. За кошти місцевого бюджету проведено благоустрій прилеглої території.
Порадували цьогоріч ковельські спортсмени своїми досягненнями. Жіноча волейбольна команда "Континіум-Волинь-2" в сезоні 2012-2013 років виборола І місце серед команд вищої ліги. Міні-футбольна команда "Апперкот" в сезоні 2012-2013 років посіла ІІІ місце серед команд І ліги західної зони та стала володарем кубка області. Міні-футбольна команда "Шанс-Авто" посіла ІІ місце в чемпіонаті області.
Доросла та юнацька команди футбольного клубу "Ковель-Волинь" в сезоні 2012-2013 років стали чемпіонами області. Юнацька команда міста стала чемпіоном дитячо-юнацької футбольної ліги області.
Чемпіонкою України 2013 року з боксу серед жінок стала Тетяна Коб, бронзовою призеркою – Олександра Феді
Залишити коментар