Багатьох ковельчан цікавить доля пам’ятника «Борцям за волю України», розмова про який ведеться вже тривалий час. Порушувалося це питання і на попередньому засіданні громадської ради при міському голові, тому на останньому засіданні була заслухана, так би мовити, проміжна інформація, з якою виступила Людмила Мурай – начальник відділу містобудування та архітектури міськвиконкому – головний архітектор міста.
Людмила Любомирівна повідомила, що робота в даному напрямку триває. Оголошено конкурс на кращий ескіз пам’ятника. На жаль, з усіх запропонованих проектів немає жодного, який би відповідав поставленому завданню.
Свої думки на засіданні висловили Анатолій Семенюк – голова міськрайонної організації Національної спілки краєзнавців, Валентин Данилюк – член Національної спілки художників України та ін.
Міський голова Олег Кіндер зауважив, що він особисто звернувся до фахівців у Києві, які пообіцяли допомогу у розробці ескізу пам’ятника. Найближчим часом має відбутися зустріч, запропоновані варіанти винесуть на розгляд громадськості.
Голова громадської ради Микола Вельма підкреслив, що поспіх у важливій для ковельчан справі не потрібен, хоч і затягувати її на тривалий час не слід. Необхідно ще раз уважно розглянути всі варіанти, вибрати найкращий із них, який би гармонував із місцем встановлення пам’ятника, а тоді вже проект спрямувати на розгляд художньої ради в Луцьку.
Члени ради підтримали цю пропозицію, а також вирішили заслухати інформацію про проведену роботу на наступному своєму засіданні.
«Про забезпечення охорони громадського порядку під час проведення масових заходів» – ще одне питання, яке розглянуто на засіданні ради. З інформацією виступив начальник сектора охорони громадського порядку Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області Віталій Ладчук.
Було повідомлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року, № 2025 зі змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р., № 753, за джерелами фінансування розважальні масові заходи поділяються на державні та комерційні.
До державних належать ті, що проводяться з ініціативи державних органів та повністю або частково фінансуються з Державного чи місцевого бюджетів. До комерційних – що проводяться з ініціативи спортивних федерацій, фізкультурно-спортивних товариств, юридичних та фізичних осіб за рахунок позабюджетних коштів.
Охорона громадського порядку та забезпечення безпеки громадян під час проведення заходів здійснюється в обов’язковому порядку міліцією, комерційних – на платній основі з укладанням відповідного договору.
У зв’язку з проведенням у жовтні цього року парламентських виборів активізують свою роботу політичні партії.
Офіційне тлумачення положень частини першої статті 39 Конституції України викладене у рішенні Конституційного Суду України, №4-рп/2001. Проводити збори, мітинги, походи і демонстрації громадяни можуть за умови обов’язкового завчасного сповіщення про це органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування.
Тривалість строків завчасного сповіщення має бути у розумних межах і не повинна обмежувати передбаченого статтею 39 Конституції України права громадян на проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій. Такі строки мають слугувати гарантією реалізації цього права громадянами.
Упродовж цього строку зазначені органи мають здійснити і ряд підготовчих заходів – зокрема, для забезпечення безперешкодного проведення громадянами зборів, мітингу, походу чи демонстрації, підтримання громадського порядку, охорони прав і свобод інших людей. У разі необхідності органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування можуть погоджувати з організаторами масових зібрань дату, час, місце, маршрут, умови, тривалість їх проведення тощо.
Строк завчасного сповіщення має бути достатнім і для того, щоб органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування могли визначитися, наскільки проведення таких зібрань відповідає Закону, та в разі потреби, згідно з частиною другою статті 39 Конституції України, звернутися до суду для вирішення спірних питань.
Голова громадської ради Микола Вельма сказав, що в Ковелі теж має бути свого роду регуляторний акт, який би чітко регламентував проведення різноманітних масових акцій. Це особливо важливо нині в період підготовки до наступних виборів народних депутатів України, коли загострюється політична конкуренція між партіями і громадськими організаціями, з’являється все більше бажаючих організувати мітинг чи розмістити наочну агітацію.
Однак у всьому слід дотримуватися своєрідних «правил гри», розроблених міською владою. Не можна допустити анархії і вседозволеності, що загрожуватиме громадському порядку і спокою ковельчан. При тому регуляторний акт має відповідати вимогам українського законодавства і не ущемляти прав громадян на свободу слова і волевиявлення.
Міський голова Олег Кіндер зазначив, що нерідко організатори масових акцій інформують про їх проведення буквально за один день, а то й за кілька годин, що створює серйозні труднощі в забезпеченні належного громадського порядку. Такого не повинно бути.
Свої пропозиції висловив член ради Євген Заїка, котрий підкреслив важливість у цій роботі дотримуватися вимог Конституції України, інших законодавчих актів, які гарантують права і свободи громадян.
Громадська рада рекомендувала міському голові доручити компетентним фахівцям апарату міськвиконкому розробити проект відповідного регуляторного акта з тим, щоб пізніше винести його на обговорення.
Наш кор.
Залишити коментар