Основну депутатську роботу проводжу як голова постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, містобудування. Функціональна спрямованість комісії полягає у вирішенні відповідно до Закону питань регулювання земельних відносин, затвердження в установленому порядку містобудівної та землевпорядної документації. За рік відбулося 32 засідання, у ході яких було розглянуто 440 питань порядку денного.
Протягом року брав активну участь у роботі Ковельської міської ради. Був відсутній лише на двох сесійних засіданнях (під час відпустки). Повноваження та обов'язки депутата виконую згідно з Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", сповідуючи національні цінності.
Реагування на звернення та скарги громадян і забезпечення своєчасного вирішення питань, котрі турбують людей, виконання їхніх доручень у межах депутатських повноважень – це першочергові мої завдання як депутата. Безперечно, найчастіше розглядалися земельні питання. Наприклад, 9 із 10 питань, зареєстрованих під час прийомів громадян, — це прохання уладнати земельний спір.
Неодноразово розглядалися звернення ковельчан, які стосувалися матеріальної допомоги, тому часто надавав фінансову допомогу на лікування.
Вагому частку серед проблем, які доводилося вирішувати, становлять питання, порушені в заявах юридичних та фізичних осіб. Як консультант міського голови, дуже часто надавав консультації і роз'яснення із земельного законодавства.
Надавав допомогу у благоустрої території міста. Завдяки моїй наполегливості вдалося задовольнити бажання мешканців будинків по вул. Кутузова щодо покращення умов проживання.
Брав активну участь у вирішенні питання щодо впровадження енергозберігаючих технологій у Ковельському професійному ліцеї, а саме – прийняття відповідних рішень міської ради стосовно розміщення міні-котельні на території ліцею.
Також не лишаюсь осторонь вирішення екологічних проблем. Вважаю, що проблема збору і утилізації твердих побутових відходів давно є актуальною для нашого міста. Тому брав активну участь в обговоренні питань, пов'язаних з розміщенням та будівництвом у місті сміттєпереробного заводу, що буде позитивним вирішенням проблеми утилізації сміття в нашому регіоні та запорукою екологічної чистоти міста і що доведено на інформаційному заході – громадських слуханнях (14 червня 2013 року).
Наразі відбувається пошук майбутніх інвесторів, а документи з відведення земельної ділянки розроблені за кошти міського бюджету.
З моменту набуття депутатських повноважень постійно працюю над реалізацією своєї передвиборної програми та доручень виборців.
Зокрема, йдеться про:
Моєю пропозицією було створити зупинку за рахунок території залізничної лікарні, адже там є й вільне місце, й відповідна територія для заїзду. Та, на жаль, позитивної відповіді від керівництва Львівської державної залізниці на мої звернення і пропозиції немає. Тому нині відбувається розробка проекта та технічної документації.
Це питання актуальне і поки що не вирішене, бо обладнати зупинку біля залізничної лікарні без порушення чинного законодавства неможливо через невідповідність розмірів проїжджої частини, тротуару та смуг зелених насаджень відповідно до вимог "Правил розміщення зупинок міського транспорту".
Наразі зроблено щебеневе покриття. Сподіваюсь, що у цьому році заасфальтуємо, облаштуємо бордюри та пішохідні доріжки — отже, можна вважати, що більшу частину роботи вже проведено.
Подібних заводів в Україні три. Але це не робить нам честі, бо утримання такого занедбаного заводу приносить багато проблем не лише в окрузі, а й у місті в цілому, особливо влітку, через брак відповідних рівнів захисту та недотримання технологічних норм.
Заручившись підтримкою виборців, зібравши їхні підписи-погодження, ми неодноразовими зверненнями і до обласної ради, і до Кабінету Міністрів, і до профільних міністерств вже висловлювали свою вимогу щодо закриття заводу. Не добившись закриття підприємства, принаймні домоглись модернізації технологічного процесу. Завдяки чому були поставлені нові фільтри.
Все ж, це – лише частково вирішить проблему. "Ветсанзавод" потребує капітального оновлення технологічного обладнання. Тому й надалі питання реалізації заходів у м. Ковелі, спрямованих на запобігання виникнення екологічних, епідеміологічних та епізоотичних загроз, перебуватиме під постійним громадським та моїм особистим контролем.
Щодо роботи в комісії, то за звітний період проведені роботи з інвентаризації земель під об'єктами комунальної власності. Оформлено землекористування майже усіх шкільних та дошкільних закладів, що є найкращим показником в області. Забезпечено вчасний розгляд та затвердження землевпорядної документації, зокрема, щодо приватизації земельних ділянок громадянами, а також містобудівної документації.
Найголовнішою подією року у даному напрямку сміливо можна вважати затвердження Генерального плану міста Ковеля.
Мені приємно, що вже вкотре наше місто приймає учасників міжнародних змагань з мотокросу, які щороку перетворюються у справжнє видовище. Тому я, спостерігаючи за успіхами ковельських спортсменів, з великим задоволенням організаційно та фінансово підтримую цей напрямок.
Безперечно, не залишився осторонь політичних подій, що відбуваються у нашій країні. Підтримую Євромайдан і морально, і матеріально.
Багато уваги приділяю роботі з виборцями та розв’язанню проблем усіх жителів міста. Як і раніше, звернення та потреби розглядатимуться на прийомах громадян, які відбувалися і відбуваються у другу середу кожного місяця, з 10-ої до 12-ої год. в громадській приймальні Ковельської міської парторганізації ВО "Батьківщина" за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 9.
Юрій КОНАЩУК,
депутат Ковельської міської ради, фракція «ВО «Батьківщина».
Залишити коментар