На виконання п. 2 рішення Ковельської районної ради №28/5 від 27 грудня 2013 року про звітування депутатів за період 2012-2013 рр. пропоную звіт депутата фракції «ВО "Батьківщина" про роботу в багатомандатному Ковельському окрузі.
За звітний період я брав участь в роботі семи сесій районної ради та у двох зібраннях депутатів, що проводилися замість провалених провладною більшістю скликаних сесій.
Як член постійної комісії з питань бюджету, фінансів та контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, шість разів брав безпосередню участь в обговоренні близько 50 проектів рішень. Окрім цього, неодноразово з колегами депутатами та одноосібно контролював використання коштів районного бюджету. Це, до речі, одна з моїх обіцянок, виголошена минулого року.
Конкретно хочу поінформувати виборців, що мною було перевірено стан зберігання завезеного палива в Козлиничівському, Поворському, Озерненському, Підрізькому, Підліському, Велицькому навчальних закладах та зроблено доповідь на сесії районної ради. Постійно спілкувався з виконробом Миколою Димарчуком з підрядної організації, що займалася освоєнням виділених районною радою коштів на Поворську ЗОШ. Внесена мною пропозиція до Програми соціально-економічного розвитку Ковельського району на 2013 рік щодо перекриття ЗОШ у с. Поворську виконана. З колегою Титом Абрамчуком приділяли увагу реконструкції Колодяжненського дошкільного навчального закладу.
Довелося з колегами працювати в тимчасовій депутатській комісії з вияснення причин забруднення річки Турії, брати безпосередню активну участь в роботі даної комісії. Виїзди на берег річки, відвідування водоочисних об'єктів та установ, що займаються контролем, дали певні результати. Напрацьовано та подано ряд звернень. Щоб ще раз наголосити на важливості роботи даної комісії, хочу поінформувати виборців, що в минулому році риба не гинула в річці. Після звіту, зважаючи на актуальність питання, районні депутати рекомендували комісії працювати і надалі.
Ще головую в депутатській комісії, що уже сьомий рік опікується виконанням програми "Власний дім". Відбулося чотири засідання, де було розглянуто близько 44 звернень жителів Ковельщини, з них задоволено 29 на суму 602,5 тис. грн. (в 2012 році було 23 заяви на суму 409 000 грн.). Окрім самих засідань, для з’ясування ситуації на місці довелося декілька разів виїздити до керівництва фонду в м. Луцьк та ознайомлюватися з станом використання коштів. На жаль, п'ятеро осіб з вини Держказначейства не отримали коштів в минулому році. Про цю роботу мені довелося звітувати в двох депутатських комісіях та на сесії районної ради.
В четвертій комісії, як і в минулому році, випало працювати спільно з депутатами та представниками виконавчої влади РДА по контролю за використанням майна спільної комунальної власності громади району. Мною запропоновано та реалізовано проведення конкурсу на майно, що не використовується.
Щоб звернути увагу виборців на організацію та ведення роботи в чотирьох комісіях, наведу такий європейський приклад: мій колега з Польщі (з Гданського воєводства) Павел Яворський одночасно працює в трьох комісіях, там немає постійного виконавчого апарату з роздутими штатами, як у нас. Депутат за свою роботу щомісячно одержує близько трьох тисяч гривень. Працюють значно більше в інтересах народовладдя, послідовно накопичують власний список добрих справ – політичний імідж на перспективу.
В міру можливості, старався брати участь у всіх кущових заходах, що проводила районна рада, та у культурних заходах на запрошення організаторів. В кінці січня цього року випала нагода репрезентувати цей звіт перед громадою смт Голоб, отримавши за один день сім звернень від громадян.
За звітний період до мене надійшло 86 персональних та одне колективне (6 підписів) звернень. На основі цих звернень та особисто побаченого було ініційовано 21 депутатське звернення та шість запитів. Вдячний колегам-депутатам за підтримку порушеного мною питання щодо повноти відповідей на депутатські звернення та запити. З даного питання районна рада ухвалила відповідний проект рішення.
З приємністю згадую участь в розробці проекту та освоєнні коштів в рамках обласного конкурсу громадських ініціатив по Поворській школі. Залучені кошти для шкільного музею і видання книжки про історію цієї школи – виконання минулорічної обіцянки: залучення до району позабюджетних коштів.
Якщо звітувати про використання власних коштів за зверненнями громадян, а також для участі в масових заходах, то назбирається приблизно та сума, що отримує польський колега за три місяці.
Наприклад, за зверненням батьків Озерненської ЗОШ виділяв кошти на матеріали для ремонту біологічного кабінету, надавав матеріали й іншим ЗОШ та закладам охорони здоров'я. Окремо хочу відзначити роботу очолюваного мною підприємства, що на власних виробничих потужностях надає послуги з ремонту комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки. Відгукуюся на звернення відділу освіти про допомогу в ремонті автобусів, обладнанні котелень та ін. В Поворській ЗОШ навіть дровами в кінці опалювального сезону допомагав.
Фінансово підтримав передплату міськрайонної газети "Вісті Ковельщини", — як і в минулі роки, передплатив це видання для пенсіонерів.
Стараюся чи матеріалами, чи порадою відреагувати на звернення головного лікаря Поворської протитуберкульозної лікарні Нискогуза І. О.
Коли бракує власних коштів чи повноважень, дуже приємно отримати підтримку і розуміння спільних проблем від колег-депутатів.
Відрадно, коли позитивно вирішується депутатська ініціатива по зверненнях. Хочу тут відзначити співпрацю з директором Ковельської філії ПАТ "Волиньобленерго" Одайніком В. Н. – за зверненням жителів с. Поворська прокладено нову кабельну лінію та розвантажено існуючу повітряну ЛЕП. Тяжко, на емоціях, довелося мобілізувати і представницьку, і виконавчу владу, коли через байдужість місцевих посадовців вивозили будівельний щебінь для потреб ремонту місцевих доріг в Маневицький район. Майже два роки не задіювався склад матеріалів, обсягом більше 600 тонн, на місці асфальтного заводу.
Слова подяки від жителів с. Мощеної хочу розділити з моєю помічницею Федорук Вірою Миколаївною. Двадцять чотири акти на землю опрацьовані завдяки подоланню черствості та байдужості, наполегливості моєї помічниці, ветерана місцевого самоврядування.
Від звіту хочу перейти до самокритики та порушення проблемних питань, що заважають нормальній роботі місцевого самоврядування. Саме для висвітлення проблем місцевого самоврядування довелося двічі скористатися "Трибуною депутата" на сторінках міськрайонної газети «Вісті Ковельщини».
Якщо говорити про проблеми в масштабі цілого округу-району, то виношу на розгляд виборців такі напрямки:
– підвищення активності депутатів різного рівня;
– консолідація зусиль виконавчої та представницької гілок влади;
– контроль за ефективним використанням бюджетних коштів.
Анатолій КОРНІЙЧУК,
депутат районної ради (фракція "ВО Батьківщина").
Залишити коментар