Днями у сесійній залі Будинку рад відбулася робоча нарада з питань розвитку агропромислового комплексу району та земельних відносин за участю сільських та селищних голів, керівників сільськогосподарських підприємств, землевпорядників Ковельщини під головуванням голови райдержадміністрації Юрія Поліщука. Як зауважив Юрій Петрович, серед низки проблем, які на сьогодні існують у Ковельському районі, проблема земельних відносин є доволі актуальною, чимало питань потребують нагального вирішення.
Очільник районної виконавчої влади представив присутнім новообраних сільських голів: Зеленського – Олександра Паровенка та Козлиничівського – Миколу Літвінчука. Також Юрій Поліщук відрекомендував учасникам наради новообраного депутата Волинської обласної ради по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №11 Віктора Козака.
Перед тим, як приступити до розгляду питань, внесених на обговорення, присутні заслухали головного спеціаліста з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату райдержадміністрації Сергія Мацюка, який доповів про доставку 28-тонного гуманітарного вантажу для військовослужбовців 51-ої окремої механізованої бригади, яка нині дислокується на Миколаївщині. Сергій Іванович зупинився на умовах проживання та харчування військовослужбовців, а також висловив вдячність від їх імені районній владі та усім небайдужим землякам, котрі долучилися до організації допомоги.
Одним із основних питань, розглянутих під час наради, було використання земель сільськогосподарського призначення та укладення договорів оренди на земельні ділянки (паї). Як наголосила начальник відділу землеустрою, охорони та ринку земель управління Держземагентства у Ковельському районі Алла Апостол, на сьогоднішній день укладання реєстраційних договорів оренди на земельні частки (паї) є каменем спотикання у роботі сільських господарників. Основна причина, як зазначила доповідач, – пов'язані з цим значні фінансові витрати.
Для того, аби зрушити дану проблему з місця, наказом управління Держземагентства у Ковельському районі за кожним господарством закріплено відповідальних працівників, прізвища яких були зачитані під час наради. Окрім цього, Алла Яківна детальніше зупинилася на самому процесі укладення договорів, у якому, на жаль, є чимало недоліків.
Зокрема, існують моменти, коли договір оренди на земельну частку (пай) неможливо укласти через виготовлені державні акти старого зразка, тобто такі, які не мають кадастрових номерів. В такому випадку, насамперед, для того, аби отримати спочатку витяг з Державного земельного кадастру, треба замовити в ліцензійній організації технічну документацію із встановлення або відновлення меж земельної ділянки в натурі та записати цю технічну документацію в електронному вигляді. Після цього, відповідно, слід звернутися до кадастрових реєстраторів.
Згадане питання викликало жваву дискусію серед присутніх. Усі озвучені зауваження та пропозиції були занотовані з метою їх подальшої передачі на розгляд компетентним органам.
Про порядок надання та використання субвенції обласного бюджету місцевим бюджетам на виплату дотації особистим селянським господарствам, юридичним особам учасників наради поінформував головний спеціаліст відділу організації виробництва продукції тваринництва управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Музичук.
З доповіддю щодо організації заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань у 2014 році виступила головний спеціаліст відділу правової, кадрової роботи та економічного аналізу управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юлія Киричок.
Заслухали учасники наради й інформацію щодо стану насінництва у Ковельському районі, проведення сільськогосподарських робіт та дотримання техніки безпеки при їх виконанні.
Наш кор.
Залишити коментар