Шановні читачі газети "Вісті Ковельщини" та виборці Ковельського району!
Ознайомившись в нашій "міськрайонці" зі статтею "Українська перспектива: яка вона?", справді замислюєшся: чи є в нас європейська перспектива, чи ми її прагнемо тільки на словах? І тут справа не тільки в соціально-економічних критеріях, а в самому стилі поведінки людей, які повинні формувати органи влади європейського зразка.
Наразі ми хочемо звернути вашу увагу на проблему єдності слова й діла окремих депутатів районної ради, які заявляють про свої євроінтеграційні прагнення, курс на децентралізацію влади і надання органам місцевого самоврядування розширеного кола повноважень. Що ж є насправді, давайте спробуємо разом з вами дослідити і дати відповідь на запитання: чи рухається Ковельська районна рада в європейському напрямку чи тільки створює імітацію руху?
23 травня ц. р. відбулась тридцять шоста сесія Ковельської районної ради. Початок пленарного засідання не прогнозував ніяких "баталій" в сесійному залі, тим паче, що бюджет цього разу народні обранці не збирались зачіпати.
Одним із питань порядку денного було питання про повернення районній раді делегованих в свій час райдержадміністрації частини повноважень, зокрема, стосовно оперативного управління майном.
Дивно було чути від "великого знавця" законів Миколи Гайдучика його позицію: колишній голова райради заперечив необхідність такого рішення! Він зауважив, що фактів неефективного управління райдержадміністрацією ввіреним їй майном немає.
Напевне, пан Гайдучик, проходячи вулицею О. Пчілки до райлікарні, не бачить стану приміщення колишнього методкабінету райво, обшарпаного приміщення управління агропромислового комплексу по вулиці Грушевського, обідраних кімнат на другому поверсі будівлі по вулиці С. Бандери (приміщення Ковельського РАЦСу) і, нарешті, підвальних приміщень Будинку рад (до речі, останні не йдуть ні в яке порівняння з підвальними приміщеннями міськвиконкому, які знаходяться поряд).
Це, дійсно, справді "ефективне" оперативне управління майном спільної власності територіальних громад сіл і селищ Ковельського району.
І, нарешті, до відома депутата Гайдучика, скажемо його словами: "Відсилаю Вас учити 44 статтю Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", де про делегування повноважень адміністрації щодо управління майном просто не йдеться, районна рада не повинна була передавати свої повноваження...".
Дивною, якщо не сказати іншим словом, була поведінка ще одного представника депутатського корпусу Анатолія Корнійчука. Він категорично не підтримував ухвалення жодних рішень районної ради, навіть тих, до яких сам же вносив доповнення. Виникає запитання, якими міркуваннями керується цей депутат: нагальними інтересами громади чи власними антипатіями?
Окремої уваги заслуговує позиція депутатів фракції ВО "Батьківщина", якою "керує" депутат Тит Абрамчук. Ці діячі на засіданнях постійних комісій вносили до проектів рішень різні доповнення, а на самій сесії за них не… голосували.
Можливо, негативно вплинув поганий хід передвиборної кампанії як в президентській гонці, так і на виборах до обласної ради? Як пізніше підтвердилось, поважний представник партії "червоносердечних" на проміжних виборах до обласної ради зайняв "почесне" четверте, тобто останнє, але, на жаль, не прохідне місце до волинського "парламенту". Співчуваємо, але погодьтеся: це ж не привід гальмувати роботу сесії.
Під час тридцять п'ятої сесії районної ради було озвучено звернення до кандидатів на пост Президента України щодо підтримки єдиного кандидата. Регламентом передбачено, що кожний має право висловлюватися і вносити поправки до проектів рішень. Після того, як депутат райради Андрій Броїло запропонував внести доповнення до цього звернення, зазначивши, що таким єдиним кандидатом може бути Петро Порошенко, "батьківщинці" Абрамчука агресивно оживились.
Згодом же голова районної організації ВО "Батьківщина" Володимир Андросюк подав на Броїла Андрія Петровича заяву в місцеву і обласну міліцію, в якій просив правоохоронців притягнути депутата до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в чималій сумі. "Достойний" приклад депутатської солідарності та плюралізму думок!
До честі наших правоохоронців, вони об'єктивно розібрались у цій справі і не побачили у виступі депутата “антизаконних”, на думку Андросюка, висловлювань.
Це ще раз підтверджує, що "Батьківщина" черговий раз вела передвиборну кампанію брудними методами, спрямованими на дискредитацію інших кандидатів. Підтвердженням цього є факт розповсюдження їх районним виборчим штабом "чорного" піару на Петра Порошенка.
Хочеться нагадати колегам народну мудрість: "Не кидайся брудом – долетить чи не долетить, а власні руки забрудниш".
Ще один факт: на тридцять другій позачерговій сесії районної ради, коли депутати голосували за звільнення голови районної ради Петра Якубука, було вирішено, що до чергової сесії районної ради обов'язки очільника представницької влади району виконуватиме заступник голови районної ради Галина Коляда. Пройшов тиждень, і за ініціативою тих же "червоносердечників" депутатський корпус знову зібрався в сесійній залі.
На тій сесії єдиним кандидатом, який балотувався на посаду "спікера" районної ради, був депутат Анатолій Корнійчук. Уже тоді, стоячи за трибуною, Анатолій Авакумович у своїй передвиборній промові задекларував першочергові заходи, які, на його думку, мали би значно скоротити бюджетні видатки: звільнити водія голови районної ради (!). З неофіційних джерел відомо, що водій – це не одна посада, яку хотів скоротити кандидат на посаду голови районної ради.
На тій сесії кандидатуру Анатолія Корнійчука депутати не підтримали. Уже за два дні у виконавчий апарат районної ради від Анатолія Авакумовича "оперативно" надійшло кілька депутатських звернень із зауваженнями не тільки до роботи працівників виконавчого апарату, але й із претензіями щодо їхньої участі у Народних Вічах, які відбувалися в Ковелі.
З цього приводу хочеться заявити пану Корнійчуку, що кожен сам вирішує, яким чином йому підтримувати єдність України: хтось стоїть перед Будинком рад, хтось молиться в церкві, а хтось дивиться телевізор і тихенько в душі – разом з тими, хто бореться за нас. Проте ніхто, в тому числі і Ви, шановний депутате, не маєте права цього контролювати!
Крім того, Ваш колега-однопартієць, шановний пан Андросюк, один із ініціаторів скликання сесії, основним питанням якої було обрання нового голови районної ради, особисто відзначив, що район працює стабільно, ніяких збоїв в роботі жодного з підрозділів адміністрації, районної ради, сільських, селищних рад немає. В звичному режимі працюють школи, дитячі садочки, лікувальні заклади, громадський транспорт та ін.
Можливо, Вам варто узгоджувати свої позиції? Чи вони у Вас – в залежності від обставин та настрою?
Продовжує дивувати незбагненна спонтанність рішень і вчинків депутатів від "Батьківщини": В. Андросюка, А. Корнійчука і Т. Абрамчука – через тиждень після тридцять третьої сесії, на якій, нагадаємо, депутатський корпус доручив і довірив виконання обов'язків голови районної ради Коляді Г. С., група людей на чолі із названими вище депутатами прибула у кабінет до заступника голови районної ради з вимогою писати заяву на звільнення.
Зрозуміло, що під тиском агресивних чоловіків Галина Степанівна заяву змушена була написати. Але, на нашу думку, яку, мабуть, підтримає більшість жителів Ковельщини, ці люди ніякого морального і юридичного права на такі дії не мали. Вони, не порадившись ні з ким, не врахувавши думку ще 55-ти депутатів, хотіли звільнити з посади людину, яка була не призначена, а обрана!
"Батьківщинівці" звинуватили Галину Степанівну в тому, що вона зірвала сесію. Але, мабуть, це просто Анатолій Авакумович не може і не хоче визнати те,що програв чесний бій за владу: із 53-ох присутніх в залі депутатів його підтримали лише 26.
Не можемо не навести ще один яскравий приклад непослідовної "активної" депутатської діяльності представників ВО "Батьківщина" – їх протидії зверненню районної ради до Державного агентства лісових ресурсів України щодо збереження лісових насаджень від несанкціонованих вирубок.
Це питання вперше було внесене до порядку денного ще тридцять п'ятої позачергової сесії районної ради, однак тоді директор ДП "Ковельське лісове господарство" Володимир Данилюк відкрито заявив, що компетентні особи та керівники лісогосподарських організацій не брали участі у підготовці цього проекту рішення і він взагалі "не розуміє", чому виникла така проблема. Хоча варто лише проїхатись автодорогою "Ковель – Київ", щоб на власні очі пересвідчитись, що навколо наших населених пунктів з багатих і пишних лісів залишились безкінечні зруби, які в народі називають "аеродромами".
На підтримку цього звернення виступили окремі депутати районної ради і її голова Ігор Верчук, який зауважив, що питання є досить актуальне, адже саме через надмірне вирубування лісів уже кілька років б'ють на сполох жителі Ковельського району, громадські активісти і ті, кому не байдужа доля дітей і онуків. Проте проект звернення не набрав необхідної для ухвалення рішення кількості депутатських голосів.
Про те, що ліс – "діло темне", стало зрозуміло і на наступній сесії районної ради, коли уже після детального вивчення і обговорення вищезазначеного звернення за участю не тільки компетентних лісівників, депутатів, а й представників "Правого сектору" та громадськості, воно знову не було підтримане на пленарному засіданні.
Саме тоді пан Корнійчук знову досить емоційно заявляв, що не буде голосувати за звернення. Виникає запитання: чому? Адже цього разу над підготовкою проекту звернення працювали і екологи, і кваліфіковані працівники лісового господарства, і депутати – члени профільної постійної комісії, і уповноважені та відповідальні особи виконавчого апарату районної ради.
При голосуванні окремі депутати районної ради покинули сесійну залу. Знову постає запитання: чому? Невже серед них, боронь, Боже, є "лісові ділки", які "кришують" темні діла? А, можливо, зірвати голосування було одним із пунктів плану, який розробили окремі народні обранці Ковельського району?
Адже деякі депутати Ковельської районної ради натякають, що непорозуміння між представниками депутатського корпусу виникли через обрання головою райради Ігоря Верчука, який не значився у провладній квоті...
Саме тут слід відзначити категоричну позицію щодо голосування по всіх питаннях порядку денного тридцять шостої сесії депутата, який очолює депутатську групу "Єдина Ковельщина", Петра М'якоти. Чому шановний депутат і його прихильники не підтримали ряд проектів рішень, не зрозуміло нікому.
Навіть голову районної ради дуже здивувало те, чому окремі обранці громади не підтримали план роботи ради, за яким і мали б надалі працювати. "Біда в державі, і ми робимо біду в себе на сесії районної ради", – саме так охарактеризувала роботу депутатів Лідія Козуля, яка обурилася поведінкою Петра М'якоти, який з незрозумілих причин супроводжував недоречним сміхом обидва сесійних засідання ради. Що Вас так смішить, шановний?
Хочеться згадати ще дуже "цікаву" позицію у ставленні до теперішніх керівників району депутата Бориса Андріюка, який донедавна обіймав посаду першого заступника голови Ковельської РДА. Будучи на посаді, Борис Миколайович велику увагу приділяв реконструкції районного стадіону "Дружба" в Голобах. Саме за часів його керівництва були демонтовані лави для глядачів на цій спортивній споруді, а комплектуючі матеріали, що залишились після демонтажу сидінь, в невідомому напрямку зникли...
Сьогодні ж колишній посадовець з трибуни заявляє, що людям під час проведення масових заходів на стадіоні нема де присісти і просить віднайти кошти в районному бюджеті й для облаштування глядацьких сидінь та огорожі.
Як бачите, запитань виникає багато, але головне з них одне – чи збираються депутати злагоджено працювати на користь громади, домовлятися, шукати компроміси, а чи й далі влаштовувати нікому не потрібні "тараканячі перегони" на догоду власним амбіціям, користуючись низьким відсотком присутності депутатів в сесійній залі?
Насамкінець закликаємо всіх зрозуміти істину: щоб засвідчити свою європейську ідентичність, нам всім разом необхідно об'єднатись, але не навколо місцевих "царьків", а навколо української національної ідеї.
Віктор ЛУК'ЯНЧУК,
Сергій ПОВАР,
депутати Ковельської районної ради.
Залишити коментар