Будівельно-монтажні організації продовжують впорядковувати міські автошляхи, незважаючи на значну заборгованість Держказначейства за виконані роботи.
Погодні умови сприяють виконанню робіт з ремонту доріг у Ковелі. Тож працівників будівельних організацій можна сьогодні побачити у різних мікрорайонах міста.
На будівництво, капітальний та поточний ремонти доріг у Ковелі в міському бюджеті на 2014 рік передбачено понад 30 млн. грн. Замовником по 25 об'єктах на загальну суму майже 25 млн. грн. виступає відділ комунального господарства виконавчого комітету міської ради. Департамент інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації також є замовником у м. Ковелі. Він контролюватиме роботи на 23-х об'єктах на загальну суму 5,5 млн. грн.
Будівельно-монтажні організації ПАТ "ШБУ-63", ТзОВ "Ідея", КП "Ковельбуд" продовжують ремонтувати міські дороги, незважаючи на значну заборгованість за виконані у 2013 році роботи. Зокрема, з міського бюджету профінансовано, але не проплачено Держказначейством 1,2 млн. грн. Крім того, уже в 2014 році через затримку перерахування коштів Держказначейством підрядникам заборгували 1,3 млн. грн.
Як повідомляє начальник відділу комунального господарства міськвиконкому Олександр Балак, цього року заасфальтовано частину вулиць Достоєвського та Вітовського. Зроблено поточний ремонт на вул. Яремчука, Чупринки, Тихого, Богачука, Литвинюка, Наливайка, Хоткевича.
Незабаром буде продовжено капітальний ремонт вулиці Володимирської, який виконуватиме ТзОВ "Ідея". Уже закуплено бордюри, пісок і щебінь.
Будівельники ПАТ "ШБУ-63" приступили до роботи на вулиці Брестській, де ремонтуватимуть дорогу та влаштовуватимуть тротуар.
"Маючи у міському бюджеті таку суму коштів — понад 30 млн. грн., у Ковелі можна виконати значно більший обсяг робіт з будівництва та ремонту доріг. Проте скористатися коштами ми не можемо, адже гроші через Держказначейство не проходять. Є заборгованість за виконані роботи, є неоплачені рахунки з авансових платежів, — каже Олександр Балак. — Однак, керівники будівельно-монтажних організацій з розумінням ставляться до цієї проблеми. Адже кошти затримуються не з вини міської влади. Тож вони продовжують працювати над поставленими завданнями. Хочу звернути увагу, що у дуже непривабливому стані сьогодні вулиці 22 Січня, Миколайчука, Драй-Хмари, Левицького, О. Гончара. Аби розпочати тут роботи з їх благоустрою, треба здійснити ще комплекс робіт з водовідведення (влаштування зливових колекторів), а уже потім — асфальтувати. А зробити це знову ж таки неможливо через затримку коштів Держказначейством".
Варто нагадати, що Ковель одним із перших порушив на державному рівні питання щодо затримання коштів казначейством. З середини липня 2012 року територіальні органи Державної казначейської служби України фактично блокують проведення платежів за видатками місцевих бюджетів. Про цю проблему неодноразово йшлося на нарадах при міському голові, засіданнях виконавчого комітету, сесіях міського ради.
Зокрема, й на 57-й сесії міської ради, яка відбулась 10 липня цього року, обранці міської громади прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради, Прем'єр-Міністра щодо безпідставних затримок та блокуванням Державною казначейською службою України проведення платежів органів місцевого самоврядування по незахищених статтях видатків. Депутати просять вжити невідкладних заходів щодо вирішення цієї проблеми.
Невчасне проведення розрахунків розпорядниками коштів з виконавцями робіт та надавачами послуг призводить до виникнення заборгованості із заробітної плати працівникам господарських підприємств та організацій, у тому числі й комунальних.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
НА ЗНІМКУ: ремонт дороги у Ковелі.
Фото з архіву відділу.
Залишити коментар