Громадяни України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, отримують відповідні послуги, передбачені законодавством.
Під головуванням заступника міського голови Ігоря Прокопіва у виконавчому комітеті міської ради відбулось засідання міського штабу з питань, пов'язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Участь у засіданні взяли представники міграційної служби, правоохоронних органів, держслужби з надзвичайних ситуацій, структурних підрозділів виконавчого комітету, Пенсійного фонду України та центру зайнятості.
Про виконання плану заходів щодо соціального забезпечення вимушених переселенців доповів начальник відділу з питань цивільного захисту Юрій Дідковський. Він зазначив, що у період з липня 2014 року і до сьогодні у Ковель на тимчасове проживання прибули 90 дорослих та 56 дітей зі східних регіонів України та АР Крим. Усі вони були зареєстровані належним чином, заповнили "Інформаційно-реєстраційні картки вимушеного переселенця", отримали консультації фахівців. У картках зафіксовано потреби цих громадян (медичні, соціальні, працевлаштування тощо), згідно з якими відповідні служби надають їм допомогу.
Начальник відділу охорони здоров'я Василь Левчук повідомив, що серед переселенців є хворі на цукровий діабет. Питання забезпечення їх безкоштовним інсуліном було вирішено позитивно. Наразі усі громадяни, які зараз тимчасово мешкають у Ковелі, мають можливість отримувати медичну допомогу у лікувальних установах міста.
Про вчасну і кваліфіковану допомогу, яку надають громадянам, які прибули у Ковель зі Сходу, доповіли й заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Тетяна Остапчук і заступник начальника управління Пенсійного фонду України у м. Ковелі та Ковельському районі Світлана Киричук. Соціальні та пенсійні виплати переселенці отримують згідно із законодавством.
Начальник управління освіти Віктор Бичковський зауважив, що у Ковелі сьогодні навчається 31 учень з Луганської, Донецької областей та Криму, а ще троє дітей влаштовано у дошкільні навчальні заклади. Проблем із наданням освітніх послуг вимушеним переселенцям немає.
Головний спеціаліст Ковельського РВ УДМС України у Волинській області Наталія Ратнюк повідомила, що фахівці міграційної служби реєструють тимчасове місце перебування тих, хто прибув до Ковеля з Луганської, Донецької областей і Криму, та надають їм інші послуги, передбачені законодавством.
Начальник відділу з питань цивільного захисту Юрій Дідковський також зазначив, що у Ковелі для більш оперативної організації роботи щодо ведення обліку людей, які вимушено переселяються з тимчасово окупованої території й районів проведення антитерористичної операції, та ведення єдиного реєстраційного шаблону створено тимчасово діючу мобільну моніторингову групу.
Підбиваючи підсумки засідання, заступник міського голови Ігор Прокопів звернувся до присутніх з проханням щоп'ятниці інформувати міський штаб про усіх громадян, які звертаються до служб з питань, пов'язаних з прибуттям до Ковеля з інших регіонів. Такі дії дозволять оперативно вирішувати проблеми соціального забезпечення вимушених переселенців та сформувати єдину базу відомостей про таких осіб.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар