На Ковельщині зерно сушать за новою технологією, яка зменшила попередні витрати уп’ятеро.
Нове автоматизоване устаткування віднині функціонує на Ковельській реалбазі хлібопродуктів. На вигляд це – два великих резервуари, один з яких використовується для сушіння зернових, а інший – для їх охолодження.
Інженер підприємства з автоматизації Микола Лихобицький розповідає, що сушарня нагрівається від котла, який працює на соломі. За допомогою вентиляторів уже у холодильнику зерно набуває необхідної температури, після чого потрапляє у систему очистки.
За годину через резервуари може «пройти» до п’ятдесяти тонн зернових, при цьому всі витрати, які були раніше у процесі сушіння і охолодження, зменшилися уп’ятеро.
Ініціював та реалізував даний інноваційний проект колишній директор реалбази хлібопродуктів, а нині – голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради Іван Смітюх. Протягом двох років він виношував цю ідею, вивчав відповідні технології в Україні, Данії та Білорусі з тим, аби обрати найбільш енергоощадний варіант. З його слів, нове зерносушильне обладнання, змонтоване на Ковельщині, є найкращим в області.
— Сьогодні для України питання енергозбереження, без перебільшення, є пріоритетом національної безпеки, невідкладним завданням, для вирішення якого мають об’єднати зусилля уряд, виконавча влада на місцях, підприємці, – говорить Іван Смітюх. – Такі проекти дозволять швидше вийти з енергетичної залежності, передусім скоротити обсяги споживання російського газу, який є непосильно дорогим як для бюджету, так і для підприємницьких структур.
Лише за умови активного використання новітніх технологій можна сподіватись на те, що економіка країни досягне бажаного рівня конкурентоздатності, аграрний бізнес стане прибутковим та зможе повернути Україні статус європейської житниці.
Голова райдержадміністрації задоволений, що нову зерносушарку на Ковельській реалбазі хлібопродуктів вдалось увести в дію до початку жнив. Сільгоспвиробники зможуть не лише оцінити швидкість і якість сушіння зерна, а й матимуть змогу заощадити чималі кошти.
Адже раніше доводилось возити збіжжя на просушування далеко за межі району. Якщо минулого року ряд господарств мав добрий врожай кукурудзи, то левову частку прибутку втратив якраз на сушіння зерна.
До речі, в Ковельському районі у 2012 році засіяно зернових на чотири тисячі гектарів більше, ніж в попередньому. Отож місцевий хлібокомбінат, зі слів Івана Смітюха, буде забезпечений якісним зерном до наступного врожаю, а завдяки постійному впровадженню енергоефективних заходів на підприємстві й надалі підвищуватимуть якість хлібобулочних виробів.
Інна ТЕРЕЩУК.
НА ЗНІМКУ: нове обладнання на Ковельській реалбазі хлібопродуктів.
Фото автора.
Залишити коментар