Звітний рік був важким — як для країни в цілому, так і для Ковельської районної ради зокрема. І саме в таких суспільно-політичних та економічних умовах місцевим органам влади необхідно було виконувати не тільки передбачені чинним законодавством повноваження, а й вирішувати інші питання, які ставило перед ними життя.
Тому на початку звіту я хочу подякувати всім, хто допомагав у цей час забезпечувати соціально-економічний та культурний розвиток району, законність, підтримувати правопорядок, а також переносити горе та невдачі: в першу чергу — депутатам Ковельської районної ради, виконавчому апарату ради, органам виконавчої влади, сільським і селищним головам, громадським організаціям і активістам та, зрештою, усім небайдужим громадянам, серед яких — і підприємці, і керівники підприємств, установ та організацій Ковельщини.
Конституцією України затверджено організаційну, фінансову, правову самостійність органів місцевого самоврядування, але на практиці зазначені принципи реалізуються не завжди, що пов'язане з недосконалою нормативно-правовою базою. Незважаючи на те, що районна рада делегувала ряд своїх повноважень районній державній адміністрації, всі важливі питання, і, зокрема, такі, що стосуються соціально-економічного розвитку, бюджету, земельних відносин, комунальної власності тощо, вирішувались спільно.
Хоча всі ви знаєте, що протягом 2014 року або ж не було голови райдержадміністрації, або ж йому не дали достатньо часу працювати, або ж взагалі не було ні голови РДА, ні жодного із його заступників. Однак навіть в таких умовах нам вдалось забезпечити основні напрямки сталого розвитку району.
ххх
А зараз дозвольте конкретно зупинитися на роботі, яка була проведена за звітний період. Розпочну з бюджетних питань.
До загального фонду місцевих бюджетів району протягом 2014 року надійшло 19463,1 тис. грн. власних та закріплених доходів, що становить 102,1 відсотка до уточненого річного бюджетного призначення.
Основними джерелами надходжень до бюджету району є податок з доходів фізичних осіб та плата за землю. Порівняно з 2013 роком надходження плати за землю збільшилося на 251,4 тис. грн., або на 8,1 відсотка. Наростили надходження плати за землю 19 сільських та селищні ради.
Збільшились надходження плати за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення на 39,8 тис. грн., або на 14,8 відсотка, місцевих податків і зборів — на 15 тис. грн., або на 9,0 відсотків, фіксованого сільськогосподарського податку — на 9,4 тис. грн., або на 13,6 відсотка.
Що стосується безпосередньо районного бюджету, то за 2014 рік його дохідна частина виконана на 97,3 відсотка до річних призначень. При затверджених показниках на рік з урахуванням змін в сумі 12461,8 тис. грн. до бюджету надійшло 12126,1 тис. гривень.
До загального фонду районного бюджету залучено 10141,2 тис. грн. власних доходів, що становить 96,9 відсотка до показників, затверджених районною радою на рік. Доходи спеціального фонду становлять 1984,9 тис. грн., або 99,4 відсотка до запланованого.
Видаткова частина районного бюджету профінансована за 2014 рік до затверджених радою показників на рік на 97,4 відсотка. Прикро, але необхідно визнати, що власні надходження покривають лише 6,9 відсотка видатків загального фонду районного бюджету, решта видатків здійснювалась за рахунок дотацій, субвенцій та інших джерел.
За 2014 рік фінансування соціально-культурних галузей із загального фонду районного бюджету забезпечено на 97,6 відсотка до запланованого на рік. При цьому на фінансування установ та закладів освіти спрямовано 60626,7 тис. грн., соціального захисту населення – 77380,0 тис.грн., культури і мистецтва – 6186,7 тис. грн., фізичної культури і спорту – 852,8 тис. гривень. В цілому на фінансування вищезгаданих галузей спрямовано 145046,2 тис. грн., що на 8651,0 тис. грн., або 6,3 відсотка більше у порівнянні з 2013 роком.
Ми всі розуміємо, що без виконання, а особливо — без перевиконання дохідної частини районного бюджету всі схвалені районною радою програми і заплановані соціально-культурні заходи будуть лишень деклараціями і мріями. Тому саме бюджетно-податковим питанням районна рада спільно з сільськими і селищними головами, місцевими та територіальними органами виконавчої влади приділяє значну увагу. Відзначу, що значну роботу щодо наповнення місцевих бюджетів у 2014 році проводило управління фінансів Ковельської райдержадміністрації.
Завдяки спільним зусиллям у 2014 році вдалося підтримати 15 місцевих програм із загальним обсягом фінансування 3821,3 тис. грн.
Детально з виконанням районного бюджету за 2014 рік можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Ковельської районної ради в розділі "Проекти рішень".
ххх
Звісно, що фінансові можливості місцевих бюджетів не дають можливості для вирішення всіх життєво необхідних питань, тому ми змушені були звертатись до обласного керівництва щодо співфінансування окремих багатовартісних проектів.
Так, були спрямовані такі листи до обласної державної адміністрації та обласної ради щодо виділення коштів з обласного бюджету для: закупівлі шкільного автобуса для відділу освіти Ковельської РДА; проведення дороговартісних аналізів громадянам, які проходять медкомісію за мобілізаційними повістками; реконструкції районного стадіону "Дружба" смт Голоб.
Також було направлено лист голові Волинської обласної ради про внесення до Переліку об'єктів, які будуть фінансуватись у 2015 році за рахунок коштів обласного бюджету, такі об'єкти незавершеного будівництва: ЗОШ І-ІІІ ст. с. Білин; ДНЗ "Сонечко" с. Колодяжне; реконструкція адмінприміщення Мощенської сільської ради під дитячий садок; капітальний ремонт адміністративного приміщення по вул. Драгоманова, 22 в м. Ковелі (ЦНАП); реконструкція районного стадіону "Дружба" смт Голоб; реконструкція шатрової покрівлі корпусу ЗОШ І-ІІІ ст. смт Люблинець; реконструкція шатрової покрівлі спортзалу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Любитів; реконструкція дільничної амбулаторії під будинок культури с. Поворськ.
За результатами проведених зустрічей з головою Волинської облдержадміністрації Володимиром Гунчиком та головою Волинської облради Валентином Вітром всі об'єкти, зазначені в останньому листі, внесено до попереднього загального Переліку інвестиційних намірів 2015 року як невідкладні об'єкти будівництва та пріоритетні об'єкти незавершеного будівництва.
З огляду на те, що у виконавчий апарат районної ради неодноразово надходили звернення щодо заробітної плати посадових осіб, ознайомлю з розмірами заробітної плати голови районної ради.
Згідно з рішенням районної ради від 30 квітня 2014 року, №35/5 мені було присвоєно п'ятий ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах третьої категорії посад. На теперішній час посадовий оклад голови районної ради становить 3103,0 грн., доплата за ранг – 130,0 грн. Заробітна плата до отримання за звітний період склала в місяць мінімально – 3103,00 грн., максимально – 5012,94 грн.
ххх
Районна рада працює згідно з планом роботи та відповідно до чинного законодавства, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені Регламентом районної ради шостого скликання.
Протягом звітного року районній раді вдалося розробити та схвалити низку рішень, які сприяли розвитку району та усієї громади. Це стало результатом тісної та злагодженої роботи всього депутатського корпусу, депутатських груп, фракцій, постійних комісій, виконавчого апарату ради.
Упродовж звітного періоду районною радою було проведено 10 сесій, на яких розглянуто та схвалено 173 питання. Основні питання, що вносилися до порядку денного пленарних засідань, – це питання соціально-економічного, культурно-освітнього розвитку, медицини, правопорядку. Систематично розглядались питання щодо внесення змін до районного бюджету. Також було ухвалено 79 рішень щодо депутатських запитів.
Найбільше депутатських запитів підготував депутат Віктор Лук'янчук – 14, по 11 запитів у депутатів Петра М'якоти та Володимира Андросюка, 7 – у Бориса Андріюка, 6 – у Ольги Рудик, 5 – у Анатолія Корнійчука.
За результатами розгляду депутатських запитів по 5-ти з них правоохоронними органами було відкрито кримінальні провадження.
Виконавчим апаратом районної ради постійно здійснюється аналіз виконання запитів по суті. З кожним депутатом, який подавав запит та отримав на нього відповідь, узгоджуються пропозиції щодо зняття відповідних рішень з контролю.
На жаль, не всі питання, порушені депутатами, вдається вирішити відразу. Не можу сказати, що обходиться без зайвих відписок та бюрократизму, але ми крок за кроком намагаємося це викоренити. З огляду на те, що не всі відповіді на запити є повними та об'єктивними, за пропозицією Колегії ми будемо практикувати розгляд відповідей на запити, питання щодо яких не вирішені.
ххх
Враховуючи виклики часу, суспільно-політичні та соціально-економічні події в державі, області та районі, депутати районної ради завжди виявляли активну громадянську позицію через прийняття різноманітних звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, обласної ради.
Так, протягом звітного періоду районною радою було підготовлено та підтримано 17 звернень, а саме:
Про Звернення Ковельської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін у земельне законодавство України стосовно обов'язкового погодження із територіальними громадами надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів із земель державної власності у власність або в користування для всіх потреб.
Про Звернення Ковельської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за виготовлення, зберігання та збут самогону та інших спиртогорілчаних виробів домашнього виробництва.
Про Звернення Ковельської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо покращення фінансової підтримки виробництва сільськогосподарської продукції.
Про Звернення Ковельської районної ради до Волинської обласної ради, Волинської обласної державної адміністрації, районних та міських рад Волинської області, Національної спілки журналістів України щодо збереження посади власкора газети "Волинь – нова" у м. Ковелі.
Про Звернення Ковельської районної ради до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам'ятки архітектури національного значення Свято-Дмитрівської церкви с. Гішин Ковельського району Волинської області.
Про підтримку Звернення депутатів Луцької районної ради до Президента України Петра Порошенка щодо визнання воїнів добровольчих батальйонів, що проходять службу на Сході України, учасниками антитерористичної операції.
Про підтримку Звернення Локачинської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до Земельного кодексу України щодо передачі повноважень з надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.
Про Заяву Ковельської районної ради щодо підтримки Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою– агресором.
Про Звернення депутатів Ковельської районної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо подій на Сході України та інші звернення.
ххх
Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надавали постійні депутатські комісії ради, які готували і вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій.
Так, за звітний період відбулися засідання таких постійних комісій ради:
1) з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, захисту прав людини, забезпечення законності, боротьби із злочинністю – 5 засідань, розглянуто 20 питань;
2) з питань паливно-енергетичного комплексу, промисловості, транспорту і зв'язку, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства – 5 засідань, розглянуто 15 питань;
3) з питань духовності, освіти, науки, культури та туризму, релігій, засобів масової інформації, зв'язків з політичними партіями та громадськими організаціями – 4 засідання, розглянуто 7 питань;
4) з питань сільського господарства, соціального розвитку села, регулювання земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів – 6 засідань, розглянуто 22 питання;
5) з питань розвитку суб'єктів підприємництва, торгівлі та побуту, інвестиційної та інтеграційної діяльності, зовнішньоекономічних зв'язків району – 4 засідання, розглянуто 9 питань;
6) з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення, материнства та дитинства, сім'ї, молоді та спорту, трудових ресурсів – 4 засідання, розглянуто 10 питань.
7) з питань бюджету, фінансів та контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району – 10 засідань. Саме на засіданні бюджетної комісії було завжди чи не найбільше питань до розгляду. Звісно, що в роботі цієї комісії переважали бюджетні питання.
У 2014 році цією комісією було розглянуто пропозиції щодо розподілу майже 2,9 мільйона вільних залишків районного бюджету. За схваленим рішенням сесії ці кошти були спрямовані на найнеобхідніші напрямки життєдіяльності громад Ковельського району та їх соціально- економічний розвиток, ремонт бюджетних установ і таке інше.
Ефективне використання бюджетних коштів у 2014 році дало можливість завершити капітальні ремонти ряду об'єктів бюджетної сфери.
Під час проведення Дня депутата Ковельської районної ради, який відбувся 19 грудня 2014 року, депутати побували на відкритті оновлених, після капітальних ремонтів, приміщень будинків культури с. Облапи, с. Тойкут, ЗОШ І-ІІ ст. с. Доротище.
Окрім постійних комісій, в Ковельській районній раді працювали п'ять тимчасових контрольних комісій.
Відповідно до Регламенту Ковельської районної ради шостого скликання проекти порядку денного майбутніх сесій розглядаються на засіданні Колегії районної ради. За звітний період було проведено 6 таких засідань.
Слід зауважити, що на засіданні цього колегіального органу, окрім питань, які планувалися розглянути на сесії, розглядались й інші питання. Вважаю роботу колегії продуктивною, змістовною та конструктивною.
ххх
Шановні колеги! Однією із основ місцевого самоврядування є комунальна власність.
Виконавчий апарат районної ради завершує роботу щодо виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені об'єкти спільної власності територіальних громад сіл і селищ району (загальноосвітні школи, заклади охорони здоров'я, культури тощо).
Тут я хотів би сказати таке: роботи з виготовлення такої документації розпочались давно, але різниця в цінах вражає. Посудіть самі: у 2011-2012 роках за замовленням відділу освіти Ковельської райдержадміністрації укладався договір з однією із проектних організацій на виготовлення документів, що посвідчують право власності чи користування земельними ділянками під загальноосвітніми школами.
Вартість робіт складала за одну земельну ділянку від 2,4 до 3,5 тис. грн., а у 2014 році уже Ковельська районна рада замовляла ті самі роботи за 0,9 тис. грн. Економію можете підрахувати, коли ми оформили понад 50 ділянок.
Я прошу взяти до уваги, що все в 2014 році подорожчало в порівнянні з минулими роками. Отже, нам лишається тільки здогадуватись, чому були так завищені ціни на землевпорядні роботи.
Щодо іншого майна спільної власності, то тут слід зауважити, що використання його окремих об'єктів я не вважаю ефективним. До прикладу можна навести приміщення методкабінету, 2-й поверх приміщення по вул. С. Бандери, приміщення, де розміщені управління Держземагентства у Ковельському районі та управління агропромислового розвитку Ковельської РДА по вул. Грушевського.
За минулий рік до районного бюджету від здачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району надійшло 121,3 тис. грн. На жаль, ці кошти не були спрямовані на покращення технічного стану орендованих приміщень. Думаю, що в поточному році ми будемо домагатись від балансоутримувачів покращення утримання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.
ххх
Районна рада веде свою роботу відкрито та гласно. У цьому ми послуговуємося такими засобами комунікації, як друковані видання та мережа Інтернет.
Вже котрий рік функціонує офіційний веб-сайт районної ради, а в цьому році створена офіц
Залишити коментар