Нещодавно в редакції міськрайонної газети "Вісті Ковельщини" відбулася "гаряча лінія", яку провів міський голова Олег КІНДЕР
Протягом години ковельчани безперервно телефонували до редакції із запитаннями, які їх турбують, за заздалегідь повідомленим номером телефону. На ряд питань гість редакції відразу надав співрозмовникам обґрунтовані відповіді. Були й такі звернення, які вимагали детальнішого вивчення.
ххх
Одним із перших з міським головою поспілкувався ковельчанин, Заслужений працівник культури України Іван СИДОРУК, який звернувся до Олега Олексійовича із пропозицією продовжити розпочате ще депутатами міськради минулої каденції засадження на березі річки Турії, навпроти пам'ятника Тарасу Шевченку, так званого "Соколиного гаю" на знак вшанування пам'яті юних "Соколів", потерпілих 1946 року від репресій радянської влади. Цей захід, на думку Івана Васильовича, було б доречно приурочити до Дня довкілля.
Також Іван Сидорук просив очільника міської влади посприяти на прохання учнівського та педагогічного колективів ЗОШ № 10 в облаштуванні по вул. Міцкевича, поруч із освітнім закладом, так званої "Тарасової клумби".
— Ваші пропозиції обов'язково будуть розглянуті і прийняті відповідні рішення, —відповів Олег Кіндер. — Щодо вул. Міцкевича то, перш за все, слід забезпечити нормальне асфальтопокриття згаданої вулиці, зокрема саме біля ЗОШ № 10. А тоді вже можна й клумбу облаштовувати. Чому б і ні? На мою думку, це досить гарна ідея, і я — тільки "за". Стосовно парку "Соколів", то це питання потребує детальнішого вивчення.
ххх
Пенсіонерка з Ковеля Валентина ЗІНЧУК висловила стурбованість з приводу закриття сільськогосподарського ринку по вул. Фестивальній.
Олег Кіндер роз'яснив ковельчанці, що несанкціонована торгівля сільгосппродукцією біля проїжджої частини в районі Ковеля-ІІ створювала значну небезпеку як для покупців, так і для учасників дорожнього руху.
В зв'язку з чим згаданий стихійний ринок було демонтовано, а натомість за 600 метрів облаштовано новий ринок сільськогосподарської продукції з дотриманням усіх санітарних норм та вимог. "Умови для підприємців тут значно кращі, — зазначив Олег Олексійович, — для покупців зручніші, а головне — безпечні".
Завершуючи спілкування, міський голова пообіцяв співрозмовниці дати розпорядження відповідним службам найближчими днями встановити в районі Ковеля-ІІ вказівник до новоствореного сільськогосподарського ринку.
ххх
Ковельчанин Анатолій СТЕЦУН просив міського голову сприяння у вирішенні питання хоча б часткового зниження плати за комунальні послуги, адже йому, як одиноко проживаючому інваліду війни, самотужки це не під силу, враховуючи нинішні тарифи. Окрім того, Анатолій Пилипович висловив обурення стосовно додаткової щомісячної доплати в сумі 1 грн. 80 коп., котра береться під час розрахунків за водопостачання у філії Ощадбанку.
У відповідь Олег Кіндер пообіцяв співрозмовнику, що найближчими днями до нього буде направлено соціальних працівників, які допоможуть розібратися у порушеному ним питанні. Крім того, він може звернутися із заявою про виділення матеріальної допомоги.
ххх
В свою чергу місцевий мешканець Василь САЧУК звернувся до гостя редакції з проханням допомогти встановити у його помешканні газовий лічильник, а Любов Охримчук зателефонувала на "гарячу лінію" міського голови аби, як вона наголосила, озвучити прохання усіх пенсіонерів мікрорайону ЗОШ № 10, де й сама мешкає, — домогтися курсування у згаданому напрямку соціальної "маршрутки".
Олег Олексійович пообіцяв детальніше вивчити озвучені питання і надати відповідь.
ххх
Жителька вул. Короленка мікрорайону "Ковеля-ІІ" Лілія НИКИТЮК цікавилася, чи проводитимуться в нинішньому році ремонтні роботи згаданої вулиці та територій, прилеглих до дитячого садочка та ЗОШ № 12.
— Буду говорити відверто, — сказав міський голова. — Оскільки коштів на благоустрій доріг в нинішньому році закладено значно менше, ніж в попередні, тому для проведення поточних ремонтів визначено основні вулиці, зокрема, центральні, а саме: вул. Незалежності, Володимирську, Левицького, Грушевського та Драй-Хмари, стан яких на сьогодні далекий до ідеального. При умові, якщо кошти не буде освоєно в повному обсязі на згаданих вулицях, тоді, звичайно ж, буде проводитись поточний ремонт інших вулиць, які того потребують, в тому числі і вул. Короленка. В іншому випадку, плануватимемо ці роботи на 2016 рік.
ххх
Ковельчанин Григорій САВЧУК звернувся на "гарячу лінію" із запитанням: чому в масштабах міста не відбулося святкування Дня Збройних Сил України у Народному домі "Просвіта", як це було щороку? Це ж питання порушував і Сергій Бегаль, ветеран Збройних Сил.
Як відповів Олег Кіндер, у зв'язку з подіями, що сьогодні мають місце в країні, міською владою з ініціативи громадських організацій прийняте рішення "мінімізувати" усі святкові заходи. "На моє переконання, — зазначив він, — нині не на часі будь-які святкування. Тому й урочистостей з нагоди Дня Збройних Сил України не проводили. Крім того, 15 лютого був День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який у Ковелі відзначили покладанням квітів до меморіальної стели воїнів-інтернаціоналістів, а священики відслужили панахиду. Захід саме у такому форматі відбувся з ініціативи громадської організації ветеранів Афганістану. Зараз головне — виконати громадянський обов'язок, стати на захист своєї держави".
ххх
Під час "гарячої лінії" була озвучена й пропозиція групи ковельчан встановити пам'ятник Борцям за волю України на території парку імені Тараса Шевченка. Адже в парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, де пропонується його встановити, відбуваються різні розважальні заходи, тож це, на думку громадськості, аж ніяк не місце для вшанування пам'яті Героїв.
— Під час громадських слухань, на яких розглядалося питання розміщення пам'ятника Борцям за волю України, було озвучено кілька пропозицій. Серед інших розглядалося місце входу у парк імені Лесі Українки поблизу готелю "Лісова пісня". Заслуговує уваги й ідея відносно парку імені Тараса Шевченка. На даний момент усі пропозиції, зокрема і озвучена, детальніше розглядаються головним архітектором міста, після чого буде прийнято остаточне рішення, — зазначив міський голова.
ххх
"Як могла міська влада віддати під приватизацію землі прибережної зони річки Турії, зокрема в районі вул. Зеленої, Лугової, Волі, Подколоднова?", — висловила обурення в телефонній розмові з Олегом Кіндером ковельчанка Інна Чубара. Це ж питання порушив громадський активіст Сергій КОТІК.
— Межі охоронної зони, яка є в районі водосховища, — відповів міський голова, — визначено нормативними актами згідно з чинним законодавством. Тобто, усі забудови, які сьогодні мають місце на березі річки Турії, проводяться згідно із встановленою законодавством процедурою. Щодо вул. Зеленої, Лугової, то, дійсно, надходила пропозиція віддати цю територію під житлову забудову. Однак на громадських слуханнях ці масиви було визначено як паркову зону, яку в майбутньому планується засадити зеленими насадженнями.
ххх
Мешканці вул. Пирогова, Володимирської, 1, 3 та 5 у зверненні до міського голови висловили занепокоєння тим, що в цьому районі має бути виділена земля в оренду для забудови гаражного масиву і станції техобслуговування, з чим вони категорично не згідні і просять допомогти у вирішенні цієї проблеми.
У відповідь Олег Кіндер заявив, що дане питання буде розглянуте і вирішене на найближчих громадських слуханнях. "Адже, — як зазначив він, — стосовно цієї території є кілька пропозицій: одні хочуть гаражний масив, інші — городи і сарайчики, а Іван Сидорук, в свою чергу, пропонує створити тут так званий "Соколиний гай".
Кожен має право прийти на громадські слухання і висловити свою позицію. Сьогодні право — за громадою, і лише вона вирішує чому бути. Але одне знаю точно: тих сарайчиків у вигляді "шанхаю", які там є нині, бути не повинно. На їх місці мають постати малі архітектурні форми, які б відповідали нормам сьогодення".
ххх
Не вперше надходять до міського голови і заяви від мешканців будинків №№ 70, 72, 74 по вул. Незалежності стосовно незгоди із будівництвом торговельних павільйонів біля згаданих житлових будинків, яке нібито тут планують.
— Після того, як на сторінках "Вістей Ковельщини" було опубліковано заяву про наміри встановлення тимчасових павільйонів біля житлового будинку по вул. Незалежності, 72, до мене як міського голови стали надходити заяви від мешканців цієї вулиці щодо категоричної незгоди із зазначеним будівництвом.
Так, дійсно, ТзОВ "Саша-К" ЛТД на замовлення підприємців було розроблено передпроектну документацію на будівництво малих архітектурних форм по вул. Незалежності, 72, чого їм згідно з чинним законодавством ніхто заборонити не може. Однак, щодо дозволу на будівництво на даний час ніхто до міської влади не звертався й, відповідно, ніякого дозволу міська влада не надавала, — зазначив Олег Кіндер.
Хоча дане питання, за словами Олега Олексійовича, розглядалося на громадських слуханнях за участю представників міської влади, підприємців та мешканців зазначених вулиць, де, здавалося б, було обговорено усі основні моменти, однак до логічного вирішення проблеми чомусь так і не дійшло, й заяви від мешканців вул. Незалежності продовжують надходити на адресу міського голови.
ххх
Ряд питань у телефонній розмові із очільником міської влади порушив ковельчанин Олександр СІЗИХ. Зокрема, він наголосив, що при будівництві зливного колектора по вул. Театральній біля центральної КНС порушене чинне законодавство в сфері проектування, будівництва, експлуатації і екології, через що, за його словами, від даної споруди економічний ефект — 0,1% в рік.
Крім того, чоловік звернув увагу на додаткове навантаження, від якого, на його думку, потерпає протягом року КНС № 1, що в подвір'ї будинків по вул. Сагайдачного і бульвару Лесі Українки, 31.
Дорікнув О. Сізих і тим, що, мовляв, керівництво міської влади "не вникає" в якість будівельних матеріалів, які використовуються при ремонті доріг і тротуарів. Через це, зазначив він, нові тротуари по вул. Грушевського "посипалися" лише за рік-два.
— Щодо зливного колектора, про який йде мова, це, на мою думку, взагалі якесь "ноу-хау". Вибачте, не може бути так, щоб стоки фекалій та дощових вод були в одній мережі. Це не відповідає ніяким нормам і є порушенням чинного законодавства, адже інженерні мережі виконують абсолютно різні функції. І сьогодні навантаження на очисні споруди через стоки дощових вод є дуже об'ємними. При можливості, перш за все, слід думати, як ці мережі розділити, тим паче, що технічна можливість є.
Що стосується вул. Грушевського, — продовжив Олег Кіндер, — то на даний час проводиться повна заміна бордюр безпосередньо їх постачальником — підприємством "Бетонник". Допоки усі бордюри не буде замінено, підприємство не отримає жодної копійки.
Повноважень здійснювати технічний нагляд за виконанням робіт та якістю будматеріалів міська влада не має. Це — обов'язки інспекції будівельно-архітектурного контролю.
Підготувала Галина ЦЮРА.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар