Наш співрозмовник – депутат Ковельської районної ради, голова фракції "ВО "Батьківщина" Тит Абрамчук.
– Тите Борисовичу, в газеті "Вісті Ковельщини" періодично друкуються звіти депутатів районної і міської рад. Однак не всі народні обранці схвалюють подібну практику. Дехто каже: "Це – дешевий піар, популізм, загравання з виборцями. Я принципово сам себе хвалити в газеті не буду". Що ви скажете з цього приводу?
– Що ж, подібні думки, справді, є. Але ті, хто так каже, забувають, що депутат місцевої ради відповідальний перед виборцями свого округу і підзвітний їм. Це, до речі, передбачено і Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", і рішенням Ковельської районної ради від 26 грудня 2012 року, №22/7.
Звичайно, можна звітувати і під час безпосередніх зустрічей з людьми. Але не завжди такі зустрічі в силу різних причин сьогодні можна провести, забезпечивши високу явку виборців. Тому виступ у місцевій газеті – далеко не найгірший варіант звіту.
– Ви – голова фракції "ВО "Батьківщина" у Ковельській районній раді. Наскільки мені відомо, відзначаєтеся активністю і під час сесійних засідань, і під час роботи різноманітних комісій – чи то постійних депутатських, чи то тимчасових контрольних.
– Я вважаю так: раз тебе обрали депутатом, то маєш працювати, а, не, вибачте на слові, штани протирати. Протягом 2014 року взяв участь в дев'яти сесіях райради і дев'яти засіданнях її комісій, одинадцяти засіданнях комісії з питань бюджету, фінансів та контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, що передували кожній сесії, в яких, до речі, обов'язково брав участь.
Мені приємно, що практично всі члени комісії – і голова Микола Гайдучик, і його заступник Анатолій Ковальчук, і секретар Павло Михалевич, і Борис Андріюк, і Анатолій Корнійчук, і Петро М'якота, і Володимир Пархонюк й інші надзвичайно ініціативні, принципові й мають на своєму рахунку багато добрих справ. Вважаю, що велика заслуга членів нашої комісії в тому, що, наприклад, до загального фонду місцевих бюджетів району торік надійшло 19463,1 тис. грн. власних та закріплених доходів, або 102,1 відсотка до уточненого річного призначення. Є деякі й інші позитивні напрацювання.
– Як відомо, робота депутата не обмежується відвідуванням сесій чи засідань комісій. Обираючи Вас до ради, люди сподівалися на конкретну допомогу у вирішенні тих чи інших питань.
– Звичайно. Минулого року із заявами, проханнями до мене звернулося більше 30 виборців. Їх хвилювали різні проблеми, адже на території виборчого округу – жителі сіл Волошок, де проживаю і я, Колодяжного, Будища. В межах своєї компетенції я допомагав їм: коли ділом, коли – словом і порадою. Мною подано 6 депутатських звернень до окремих владних структур, адже не всі питання можу вирішити одноосібно. Брав активну участь в сесіях Колодяжненської сільської ради, в силу своїх можливостей сприяв у прийнятті рішень, важливих для життя сільської громади.
– В чому конкретно допомогли виборцям?
– Так, колективне звернення сільських забудовників щодо фінансування підведення електролінії до житлового масиву у селі Волошках я адресував районній державній адміністрації. Особисто двічі був на прийомі в начальника Ковельської філії ВАТ "Волиньобленерго". Як наслідок, справа із виготовленням плану і складанням кошторису цих робіт зрушилася з місця. Вона й надалі перебуває у мене на контролі.
Хочу зауважити, що більшість питань, які виборці порушують у зверненнях, вирішую за власні кошти (маю таку можливість). Допомагаю й особистим транспортом.
– Не секрет, що рівень життя більшості наших земляків – нижче середнього. Часто-густо у них бракує коштів на лікування, оплату тих чи інших послуг. Чим тут допоможете?
– Стараюся задовольнити прохання виборців про надання матеріальної допомоги. Так, допоміг коштами мешканцям Волошок Ніні Соболь, Марії Джалі, Олександрі Джалі, Валентині Сидорук, Ніні Богдан, Анатолію Дмитруку. При підтримці членів нашої фракції надали матеріальну допомогу важко хворому виборцю в сумі 1,0 тис. грн.
Окрім того, постійно допомагаю селянам в обробітку землі власним трактором. Виступив ініціатором на засіданні профільної депутатської комісії щодо виділення 20 тис. грн. бюджетних коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва внутрішнього туалету в Колодяжненській ЗОШ І-ІІІ ст.
При підтримці депутатів сільської ради і спонсорів повністю закуплені матеріали для влаштування огорожі кладовища у селі Волошках. Огорожа вже "зварена", половина її встановлена, а другу половину залишилося встановити. Ці роботи виконані за рахунок коштів громади села.
– Які маєте плани і наміри на 2015 рік?
– Завершити електрифікацію житлового масиву, про який говорив вище, огорожу кладовища, сприяти здачі в експлуатацію дитячого садочка в селі Колодяжному. Думаю, спільно з місцевою владою, при підтримці виборців вдасться задумане втілити в життя.
– Хотілося б знати, якими громадськими справами, окрім депутатських, Ви займаєтеся?
– Я не звик стояти осторонь суспільно-політичних подій в країні, а тому брав безпосередню участь як член ГО "ВГО "Комітет громадського спротиву" у подіях на київському Євромайдані, у міськрайонних вічах у Ковелі.
Нині займаюся волонтерськими справами. Брав і беру участь в організації збору продуктів харчування для воїнів АТО, сприяю вирішенню інших питань допомоги захисникам України. За моєю участю цікаво пройшла патріотична акція серед дітей "Намалюй листа солдату".
Зрештою, хіба про все розкажеш? Наше життя бурхливе, часто – непередбачуване, а тому ми, депутати рад різних рівнів, маємо бути в його гущі, знати потреби і запити виборців, намагатися їх задовольнити.
Найголовніше сьогодні – це мир і стабільність в Україні, до чого ми всі повинні прагнути, єднаючись в боротьбі за майбутнє нашої держави, щоб гасло "Слава Україні!" було не просто словами, а життєвим кредо кожного.
Розмову вів Володимир ПЕТРУК.
Залишити коментар