Оперативну нараду щодо діяльності ДП «Ковельський державний завод кормових додатків «Ветсанзавод» було проведено на території підприємства. Нараду ініціював міський голова Олег Кіндер.
Участь у нараді взяли заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Віталій Карпюк, а також представники обласних структурних підрозділів державної екологічної інспекції, державного управління навколишнього середовища, головного управління ветеринарної медицини, Головного управління агропромислового розвитку ОДА, головний лікар Луцької міської дезінфекційної станції, представники міської та районної влади.
Зустріч відбулась за участю директора «Ветсанзаводу» Тараса Кореня та працівників підприємства. Оскільки нарада проводилась безпосередньо на території підприємства, місцеві жителі, котрі мешкають поблизу, також долучилися до розмови з керівництвом області, міста, району та служб, які відповідають за екологічну безпеку.
Питання функціонування ДП «Ковельський державний завод кормових додатків «Ветсанзавод» впродовж багатьох років залишається актуальним як для місцевої влади, так і для усіх ковельчан. На адресу виконавчого комітету Ковельської міської ради постійно надходять скарги мешканців міста щодо розповсюдження їдких неприємних запахів, які є результатом діяльності «Ветсанзаводу».
Ситуація, що склалася із забрудненням повітряного басейну Ковеля від його діяльності, веде до неможливості забезпечення належних умов життєдіяльності мешканців міста і потребує невідкладного вирішення, що змусило втрутитись у вирішення питання міську та обласну влади.
Для забезпечення реалізації заходів, спрямованих на запобігання виникненню екологічних, епідеміологічних та епізоотичних загроз, «Ветсанзавод» потребує постійного оновлення технологічного обладнання, зокрема агрегатів з утилізації відходів тваринного походження, удосконалення систем збору та конденсування парогазових та неорганізованих викидів, організації сучасної системи очищення і знезараження стічних вод, здійснення озеленення санітарно-захисної зони дерево-чагарниковими насадженнями.
Але для організації та впровадження цих заходів власних ресурсів підприємства не вистачає. Кошти, які має отримати «Ветсанзавод» в 2012 році з Державного бюджету, передбачені на заробітну плату робітникам та пов’язані з цим виплати до державних фондів, оплату спожитих енергоносіїв.
Оскільки підприємство є державним, його фінансування має здійснюватися з Державного бюджету. Недофінансування призводить до загострення екологічної ситуації. Депутати міської ради зверталися до Прем’єр-міністра України, Міністра аграрної політики та продовольства України та депутата Верховної Ради України Анатолія Горбатюка з проханням про належне фінансування заводу для забезпечення реалізації заходів, спрямованих на запобігання виникненню екологічних, епідеміологічних та епізоотичних загроз.
Заступник голови Волинської ОДА Віталій Карпюк зауважив, що закриття підприємства не можна допустити ні в якому разі, адже це спричинить погіршення екологічної ситуації в регіоні з непередбачуваними наслідками. Треба спільно шукати шляхи вирішення і впроваджувати комплексні поетапні заходи з поліпшення технічної оснащеності заводу.
Директор ДП «Ковельський державний завод кормових додатків «Ветсанзавод» Тарас Корень звернув увагу присутніх на значне збільшення обсягів відходів тваринного походження і на те, що при інтенсивній експлуатації обладнання підприємства переважно в теплу пору року відбувається розповсюдження запахів в атмосфері.
Тому є нагальна потреба проведення технологічного переоснащення існуючої пило-газоочисної установки із залученням системи збору парогазових викидів та неприємних запахів, що забезпечить належні умови експлуатації підприємства.
Директор навів приклад роботи Пустомитівської птахофабрики, на якій було застосовано систему збору неприємних запахів при утилізації відходів тваринного походження, що повністю унеможливлює «залпові» викиди.
Заступник голови Волинської ОДА поінформував присутніх про початок співпраці з НВФ «Аморант» щодо розробки проектно-кошторисної документації на встановлення системи збору паро-газових викидів та неприємних запахів до кінця 2012 року.
Міський голова Олег Кіндер зазначив, що від мешканців міста надходить чимало скарг на нестерпний запах, який є результатом діяльності підприємства, та наголосив, що ефективним може бути лише комплексний підхід до вирішення проблеми. Це придбання нової спецтехніки, якою здійснюється постачання сировини на завод вулицями міста, ремонт існуючого прийомного пункту, купівля нових котлів (оскільки модернізація існуючих не ефективна), використання нової технології переробки сировини – загалом зазначені заходи потребують фінансування в сумі 1 млн. 600 тис. грн.
Також міський голова зауважив, що питання фільтрації технологічних вод «Ветсанзаводу» можна вирішити силами місцевої влади шляхом ремонту КНС та спрямування води на очистку до міських очисних споруд. Запропонував провести переговори з основними виробниками продукції тваринного походження щодо придбання ними спецтехніки в рахунок оплати за надані послуги «Ветсанзаводом» в подальшому.
Олег Кіндер переконаний, що усі заходи, які будуть впроваджені на підприємстві, насамперед мають бути спрямовані на охорону навколишнього природного середовища, а відповідно захистять населення міста від неприємних викидів, якими їм доводиться дихати через слабку технологічну оснащеність заводу під час процесу утилізації відходів тваринництва.
Під час наради директор «Ветсанзаводу» Тарас Корень повідомив, що певні непорозуміння виникають у зв’язку із невідповідністю санітарно-захисної зони, яка є сьогодні, з тією, що була затверджена в документах до початку роботи підприємства. Йдеться про те, що санітарно-захисна зона навколо заводу має сягати одного кілометра, а насправді є лише 450 метрів. Саме на такій відстані уже понад 20 років тому збудовані житлові приватні будинки.
З приводу ситуації, що склалася, подали свої пропозиції й інші учасники наради, а також присутні надали слово мешканцям мікрорайону Ковеля-ІІ, які висловилися за те, щоб завод і надалі продовжував функціонувати, але його роботу треба привести у відповідність до усіх норм чинного законодавства.
За результатами проведеної наради Віталій Карпюк дав доручення директору ДП «Ковельський Ветсанзавод» клопотати перед обласною радою про виділення коштів на впровадження заходів з технологічного переоснащення підприємства в межах 500 тис. грн. (першочергово – 220 тис. грн. на встановлення системи збору паро-газових викидів та неприємних запахів), 163 тис. грн. – на встановлення системи збору неорганізованих викидів та вентиляції і 117 тис. грн. – на початок робіт з облаштування накриття відділення прийому сировини.
Віталій Володимирович також згодився головувати на зустрічі з основними постачальниками сировини з метою залучення коштів для придбання спеціалізованого автотранспорту для «Ветсанзаводу».
Також буде розглянуто питання про виділення коштів з міського бюджету для обладнання локальними очисними спорудами технологічних та зливових стоків з підключенням і відведенням на очисні споруди міста Ковеля. Міністерству аграрної політики та промисловості України буде направлене клопотання (рекомендація) щодо збільшення державних асигнувань на ДП «Ковельський «Ветсанзавод».
Представники міської та обласної влади домовились спільно провести озеленення лісовими насадженнями для збільшення захисної (буферної) зони навколо заводу.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар