Сільське господарство продовжує залишатися однією із пріоритетних сфер розвитку української економіки. Саме сільське господарство – єдина галузь, яка формує продовольчу безпеку країни, приваблює значні інвестиції, створює передумови для зайнятості великої частини населення України.
17 жовтня в Ковельському міськрайонному центрі зайнятості відбулося бліц-навчання з роботодавцями сільськогосподарської галузі.
На навчання прибули представники з управління з питань економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, управління агропромислового розвитку Ковельської райдержадміністрації, управління статистики в місті Ковелі та Ковельському районі, територіальної державної інспекції з питань праці, управління ветеринарної медицини, державної податкової інспекції та керівники сільськогосподарських товариств. Зокрема, СТзОВ «Україна», СТзОВ «Дружба», СТзОВ «Облапське», СТзОВ «Прометей», СФГ «Мислина», ФГ «Красноволя» та інші.
Розпочала зустріч заступник директора Валентина Семенюк, яка зазначила, що головна мета проведення навчання – підтримка сільськогосподарської галузі в частині проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед керівників щодо дотримання чинного законодавства та висвітлення основних програм їх підтримки.
Економічну характеристику агропромислового комплексу Ковельського району дав заступник начальника агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Кримчук. Пан Володимир озвучив обласні та районні фінансові програми підтримки роботодавців сільськогосподарської галузі.
Завідувач сектора з питань масової роз’яснювальної роботи та звернень громадян Ковельської ОДПІ Ірина Войчук ознайомила присутніх з формами оподаткування фермерських господарств, пільгами для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сільськогосподарській галузі. Зокрема, було наголошено на особливості сплати податку з доходів фізичних осіб при виплаті заробітної плати працівникам в натуральній формі.
Жваву дискусію в учасників навчання викликав виступ представника від Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Оксани Кожіної, яка спонукала керівників підприємств подбати про майбутню пенсію для своїх працівників. Пані Оксана закликала роботодавців виплачувати працівникам офіційну щомісячну заробітну плату, з якої б сплачувався страховий внесок і період виплати зараховувався до страхового стажу. Адже на призначення хоча б мінімльної пенсії можна розраховувати лише при умові наявності страхового стажу не менше 15 років. Запросила всіх бажаючих скористатися послугами відділу по організації прийому та обслуговування громадян, що працює за принципом «єдиного вікна».
Для сільського господарства характерним є сезонність виробництва, яка проявляється в нерівномірному, переривчастому використанні робочої сили. Тому дуже доречним і змістовним з наведенням практичних ситуацій був виступ начальника відділу контролю по додержанню законодавства про працю, державного інспектора праці ТДІП у Волинській області Наталії Гані. Зокрема, було наголошено на додержанні законодавства про працю, в частині дотримання правил внутрішнього розпорядку, правильності ведення табелів обліку робочого часу, а також в обов’язковому порядку наявність колективного договору.
Виступили також заступник начальника Управління ветеринарної медицини в Ковельському районі Андрій Гуковський та начальник Управління ветеринарної медицини в м. Ковелі Ліна Мацан, начальник Упраління статистики в м. Ковелі та Ковельському районі Тетяна Хом’як.
Під час навчання відбувся конструктивний діалог. Бажаючі задавали питання та отримували на них вичерпні відповіді. Керівники підприємств обмінювалися досвідом і виcловили слова вдячності організаторам.
Так, дійсно, така галузь, як сільське господарство, переживає не кращі часи. Та є люди, які віддають селу все, завжди з оптимізмом дивилися і дивляться в майбутнє і не полишають свою самовіддану працю на землі.
Це – керівники та очолювані ними колективи сільськогосподарських товариств, які, незважаючи на всі негаразди, продовжують працювати, виплачувати працівникам заробітну плату, сплачувати податки та збори і які терпляче чекають нових змін та реформ, що все ж таки дадуть поштовх для розвитку сільського господарства та інфраструктури села взагалі.
Наталія ХОМ'ЯК, головний спеціаліст відділу інформаційних систем Ковельського МРЦЗ.
Залишити коментар