Перетворити Ковель в економічно сильне, екологічно благополучне, чисте і зелене місто прагне місцевий орган влади на чолі з міським головою Олегом Кіндером. Дбати про його гарний вигляд – справа честі працівників міських комунальних служб і самих жителів.
На жаль, не в усіх ковельчан є бажання зробити рідне місто впорядкованішим, з чистими, прибраними вулицями. Немало городян все ще використовують прилеглі території біля своїх осель як місця для тимчасового зберігання всіляких будівельних матеріалів, різного домашнього непотребу. Це стосується окремих мешканців будинків №№ 2, 3 вулиці Дачної, будинків №№ 6, 16 вулиці Григорія Сковороди та інших (на знімках).
Аби швидше прибрати з міського “обличчя” бруд, зупинити вседозволеність з боку деяких громадян, активно діють члени створеної рішенням виконкому групи з контролю за благоустроєм та дотриманням санітарного стану міста. Втілюючи в життя правило: “Довіряй, але перевіряй!”, вони регулярно проводять обстеження транспортних артерій Ковеля, аби виявити тих, хто складає будівельні матеріали та сміття в невідведених для цього місцях.
Порушників правил благоустрою попереджають, а у разі зволікання з прибиранням прибудинкової території їх притягають до адміністративної відповідальності. Адже за недотримання правил благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в Ковелі відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення до винуватців можуть бути застосовані штрафні санкції в розмірі від 340 до 1700 гривень.
До речі, дехто з мешканців, котрі увірували в свою безкарність, нещодавно рішенням адмінкомісії при міськвиконкомі були оштрафовані на досить пристойні суми. В їх числі – власники будинків з вулиць Чупринки, Рилєєва, Зеленої, Айвазовського, Гончара.
Днями, обстежуючи вулиці Київську, Старицьких, Патріарха Мстислава, Софії Перовської, Коперника, Вавилова, Холмську, довелося спостерігати, як за воротами деяких добротних будинків впритул до проїжджих частин магістралей, захаращуючи їх, лежали купи піску, щебінки, різних будівельних матеріалів.
У ролі «школяра», що провинився, довелося побувати одному з членів робочої групи, головному інженеру ремонтного житлово-комунального підприємства № 2 Вадиму Чосіку. Бо саме в його службовий обов’язок входить завчасно пояснити власникам таких будинків про недопустимість подібного поводження з будівельним сміттям, своєчасно надсилати відповідні приписи, контролювати їх виконання.
Отож, Вадиму Валерійовичу було запропоновано відмовитись від позиції вичікування, закликати тих, хто ігнорує вимоги правил благоустрою, не чекати на чиюсь поміч, а закачувати рукави й самим наводити лад біля своїх осель.
Олександр БАЛАК,
начальник відділу комунального
господарства міськвиконкому.
Алла КИРИЧУК,
головний спеціаліст відділу земельних ресурсів та охорони
навколишнього природного середовища міськвиконкому.
Борис ПОЛЯК, Мирослав ТЕТЕРУК,
дільничні інспектори Ковельського
міськвідділу УМВС України
у Волинській області.
Гнат ОЛЬХОВИЧ,
зав. відділом редакції
«Вістей Ковельщини».
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар