Сьогодні в Ковелі багато підприємств і приватних підприємців печуть хліб. Та й хлібобулочні вироби з інших міст і райцентрів Волині активно пропонують в торговельну мережу нашого міста.
Останнім часом вдалим доповненням хлібного розмаїття стали рум’яні буханці з чудовими смаковими якостями та ароматом, що їх виготовляють в міні-пекарні «Хлібний край», яка запрацювала на початку цього року в селі Соловичах Турійського району. Багато ковельчан саме цим виробам стали віддавати перевагу.
Ми вирішили поцікавитися, в чому секрет успіху майстрів згаданої пекарні? Нещодавно навідалися в гості до її господарів.
Уже з самого початку нашу увагу привернули стерильна чистота тутешніх виробничих і допоміжних приміщень, затишок цехів, зручні робочі столи, ємкості з нержавіючої сталі для витримки опари, дороге імпортне устаткування: тістомішальна та формувальна машини, борошнопросіювач, подільник тіста, подова і ротаційна електропечі.
Про те, як тут дбають про високу марку міні-пекарні, розповіла керівник підприємства Надія Матвіюк.
– Наші хлібобулочні вироби завжди апетитні і натуральні, без будь-яких замінників та поліпшувачів. За запахом їх не сплутаєш ні з якими іншими, – каже Надія Михайлівна.
Як пояснила вона, незважаючи на те, що опарний спосіб приготування хліба складний, вироби «Хлібного краю» готуються виключно на опарі, а житній хліб – на натуральних заквасках. Їх смак і аромат, значною мірою, зумовлюють склад та властивості борошна, процеси, які відбуваються під час випікання. На випічку йде багате клітковиною найкраще борошно, вирощене в південних регіонах України.
Фахівці підприємства неухильно і точно витримують необхідний час на всіх стадіях готування й дозрівання тіста та випікання з обов’язковою хрусткою скоринкою буханців. Тому кожний з них такий апетитний, має приємний смак і особливий запах. Його м’якушка пружна, відразу відновлюється в первісній формі, коли її стискаєш у руці. Залишена на столі на 2–3 дні, не черствіє.
– Перший хліб, – продовжила свою розповідь Надія Михайлівна, – ми випекли в січні нинішнього року. Поставили за мету випускати вироби, які б відрізнялись від стандартної продукції неповторними смаковими якостями.
Непросто давалася трудівникам підприємства пекарська справа. На початку багато вчились, запозичали кращий досвід споріднених колективів. Вивчали потреби, смаки, вподобання споживачів. Прислухалися до їх побажань, аби знайти свою нішу в умовах хлібного ринку, швидко подолати муки «народження».
– Сьогодні, – хвалиться Надія Матвіюк,– пекарня випускає 31 вид хлібобулочних виробів. У тому числі – 6 найменувань хліба, 5 – батонів, 9 – булочок, 10 – пиріжків, а також сухарі.
Найкраще відгукуються покупці про такі види їхньої продукції, як хліб білий «Турійський», а також пшенично-житній, молочний, хліб «По-Бородинськи», «Делікатесний» з грибною начинкою, хлібець сирно-цибулевий. Завжди апетитні і натуральні булки «Виставкова», «Макова», «Ромашка», «Ізюминка» та ін.
Швидко люди розкуповують пиріжки з картоплею і капустою, пшоном, яблуками, чорницею і сиром, пампушки з часником. Пекарня видає чимало порізаного на калібровані скибки та фасованого хліба.
Тож творці хлібного дива не мають особливих проблем із збутом виробленого. Жодна із буханок не повернулася назад на підприємство. Духмяна продукція, популярність якої все більше зростає, кожного ранку потрапляє на прилавки торговельних закладів Турійська і Ковеля, звертаються за нею й приватні підприємці низки торговельних точок області. У разі потреби замовники телефонують на пекарню.
Як запевнила Н. Матвіюк, у «Хлібному краї» й надалі не шкодуватимуть коштів на придбання необхідного обладнання, підвищуватимуть престиж їхньої торгової марки.
Гнат ОЛЬХОВИЧ.
НА ЗНІМКУ: так народжується хліб «Турійський».
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар