Про місцеве самоврядування чуємо і читаємо постійно, та й вплив його відчуваємо на життя міської громади щоденно. А ось про шкільне самоврядування знаємо менше. А проте воно у Ковелі є, і працює досить ефективно.
Не так давно в культурно-просвітницькому центрі зібрались лідери учнівського самоврядування шкіл. Це – кращі з кращих, активні з найактивніших. Зрештою, ці хлопці і дівчата мають закладений в генах потяг до лідерства.
Головними організаторами учнівського форуму стали Жанна Колеснікова – методист міського методичного кабінету управління освіти, Людмила Посполітак – методист Палацу учнівської молоді. Великих зусиль до висвітлення теми "Самоврядування як форма демократичної побудови життя учнівського колективу" доклали заступники директорів шкіл міста.
Як це заведено в демократичних інституціях, в учнів є свій президент. Це – одинадцятикласник з гімназії, голова ради старшокласників міста Артем Стичук. Він звітував про виконану роботу за час його перебування на відповідальній посаді.
Буквально кількома словами – про заходи, які проведені: свято козацької слави, відзначення 70-річчя УПА, акції із вшанування жертв голодомору, боротьби проти СНІДу, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, семінари з питань виховання духовності. А ще ж були проекти "Мій Ковель – моя Україна", "Андріївські вечорниці", "Закони і права", "Миколай про тебе не забуде", "Все починається з любові", "Возродися, писанко!", "Лідер року-2012" і т. д., і т. п.
Артем Стичук здав свої повноваження з позитивною оцінкою. Він передає естафету лідерства десятикласнику, якого мають обрати лідери шкіл.
Передвиборні програми багатогранні, тому знову ж таки одним рядком згадаю окремі з них.
Тетяна Яцюк з гімназії стверджує: "Не обіцяй, а дій, не мрій, а здійснюй!". Пропонує долучити до участі у визначенні "Вчителя року" міркування та побажання учнів. Переконливо веде мову про співпрацю з батьками, організацію роботи радіовузла та проведення спортивних змагань.
Марія Бортнійчук (ЗОШ № 7) головним завданням вважає створення дружних стосунків між педагогами і школярами, активізацію громадських робіт та волонтерської допомоги, не забуваючи при цьому про зміцнення дисципліни і дотримання прав юних в умовах шкільного самоврядування.
Ілля Ярош з НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №11-ліцей" звернув увагу на важливість співпраці, толерантності і врахування думки кожного учня. В школі має бути команда однодумців.
Богдана Стречен із НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 13-колегіум" наголосила на значенні співпраці шкіл міста, проведенні загальноміських конкурсів, конкурсів наукових робіт. Важливим претендентка вважає благодійництво і волонтерство, роботу літературного клубу "Джерело". "Робити все для майбутнього" – закликала "по-дорослому" Богдана.
Мирослава Масловська (ЗОШ №1) пропонувала провести конкурс "Усмішка року – для вчителів", змагання в номінаціях "Учень року", "Гордість школи". На її погляд, слід краще використовувати народні звичаї, традиції при відзначенні релігійних і народних свят.
Тетяна Данилюк (ЗОШ № 12) запропонувала поліпшити інформування учнів через шкільні газети. До речі, тут виходять досить цікаві шкільні газети "Віват, школо!", сатирична "Колючка".
Ця ідея викликала жваву дискусію серед присутніх. Небезпідставно лунали пропозиції активніше учням дописувати до міськрайонки "Вісті Ковельщини". Думаю, що це викличе більшу зацікавленість газетою з боку батьків учнів.
Вікторія Барна (СШ №3) нагадала про проблеми охорони навколишнього середовища, звернула увагу на необхідність вдосконалення структури учнівського самоврядування, надання благодійної допомоги. Важливим пунктом програми на даному етапі є посилення безпеки дорожнього руху.
В обговоренні представлених лідерських програм взяв участь автор цих рядків, наголосивши на важливості розробки тем з історії рідного краю, міста й родини.
Ковельчани мають знати лідерів всіх шкіл, крім вищевказаних. Це – Ірина Рибчук (ЗОШ № 10), Ірина Семенюк (ЗОШ №6), Юля Никонюк (ЗОШ № 2), Юлія Кмець (ЗОШ № 8), Володимир Демчук (ЗОШ №5), Вадим Колотюк (ЗОШ №9).
Вибори президента пройшли прозоро, толерантно і демократично. З чотирьох претендентів найбільше голосів набрала Богдана Стречен (НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 13- колегіум"). Лідери шкіл будуть її помічниками у відповідальній і нелегкій роботі.
В школах міста є багато нерозв'язаних проблем – як учнівських, так і "дорослих". Їх потрібно вирішувати і учням, і батькам, і місцевій владі.
Дуже влучно визначила головне завдання учнівського самоврядування Жанна Колеснікова:
– Дитина має бути здорова та розвинена фізично, психічно і духовно.
Людмила Посполітак нагадала, що вибори проводяться в Міжнародний день солідарності людей, незадовго після відзначення свята місцевого самоврядування в Україні. А це – знаково і дуже символічно.
Від себе доповню, що 24 грудня 1518 року ковельчани отримали Магдебурзьке право і статус міста.
Історія продовжується…
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час конференції лідерів шкільного самоврядування міста.
Залишити коментар