Нещодавно в Ковельському професійному ліцеї відбулося надзвичайне свято – урочистість з нагоди 45-річчя від дня створення цього навчального закладу.
В 1967 році відчинило свої двері для перших учнів ПТУ-7, а вже наступного 1968 року відбувся перший випуск робітників для заводу "Ковельсільмаш".
Перший директор Олег Мисик, перші майстри, перші викладачі спецдисциплін - всі вони ввійшли в історію ліцею.
На свято завітало багато ветеранів професійно-технічної освіти: майстри виробничого навчання Єлизавета Карпук, Катерина Дмитрусік, Михайло Денисюк, Сергій Андрощук, Олена Фіщук, Степан Головчич, викладачі різних дисциплін Людмила Стахорська, Олена Рижко, Галина Гнатюк, Валентина Темрук та інші.
Всі вони із задоволенням побували в групах, виступили перед учнями, поділились спогадами про минуле ліцею.
Я, наприклад, в групі дівчаток розповідала про деякі труднощі нашої роботи в ті часи. У кожній групі було майже по 40 учнів, яких ми набирали не тільки в ковельських школах, а й їздили по селах в холод, дощову погоду.
Якщо сьогодні ліцей працює в одну зміну, то в минулому – у дві. Було багато інспекторських перевірок, навіть з Москви бували у нас на уроках.
Ще розповідала я нинішнім ліцеїстам про те, якими надзвичайно активними були наші учні, котрі цікавились всім і відвідували різні гуртки.
Гуртків в училищі існувало багато: вокальний, танцювальний, драматичний, технічний, мали чудовий хор. Взагалі, художня самодіяльність була на високому рівні, адже держава виділяла відповідні кошти на це.
Нас, ветеранів, завжди хвилює відвідування музею історії ліцею. Наче магнітом притягують погляди чудові експонати, виготовлені руками наших колишніх випускників. Кожний наш розглянутий альбом – це не тільки історія ліцею, а й сторінки нашого бурхливого життя в училищі.
У затишній актовій залі нас чекала дуже гарна концертна програма, яку підготував художній керівник ліцею Сергій Кіпень.
Ведучі Петро Антонюк та Вероніка Васютич не тільки оголошували концертні номери, але й розповідали історію розвитку ліцею протягом 45-ти років його існування.
"Переломним в історії училища був 1974 рік, – говорить ведуча. – З цього року розпочинається нова сторінка училища: започаткувалась середня освіта, і ПТУ стає середнім професійно-технічним училищем".
Училище стрімко розвивалося і майже щороку відкривались нові професії.
Ювілей зібрав свідків і учасників багатьох ліцейних подій. Всіх нас у залі об'єднувала одна спільна риса: ліцей – наш рідний дім. Прозвучала душевна пісня "Старі фотографії", і відразу ж на екрані з'явились ми, ветерани ліцею: викладачі і майстри, а також наші колишні учні. Защеміло серце, у жінок забриніли на очах сльози, і кожен із нас думками полинув у наше прекрасне минуле.
Перед моїми очима виникла така картина: я прямую коридором нашого училища у бік кабінету математики, щоб перевірити, як поводяться на уроці мої вихованці із групи № 7 – слюсарі-ремонтники (досить проблемні були діти). Дивлюся, із кабінету вибігає Сергій Соболєв і швиденько повертається туди, вигукуючи: "Хлопці, тихо! Наша "матуся" іде коридором!". Як згадала про це, сама до себе посміхнулась.
Привітав зі святом всіх присутніх мажорними звуками духовий оркестр ліцею, незмінним керівником якого є Федір Гайдамашук.
Прибули привітати з ювілеєм і вручити подарунки заступник начальника Волинського управління освіти і науки Георгій Грушка, секретар міської ради Михайло Гетьман, начальник відділу кадрів ПАТ "Ковельсільмаш" Анатолій Кисляк, заступник директора ВАТ "Волинь-Кальвіс" Роман Артемук.
Порадували чудовими концертними номерами учні-артисти Дмитро Бортнічук, Катерина Хаїнська, Лілія Сущ, Оксана Гриневич, Ганна Зінчук. А ще вразило нас те, що в концертній програмі взяли участь випускники ліцею Аліса Чернушенко, Дмитро Скок, В’ячеслав Пашкевич.
Про сьогодення нашого училища ми дізналися, переглянувши документальний фільм про ліцей, знятий його випускником Володимиром Літвінчуком.
Свято закінчилось виконанням гімну ліцею. Було приємно, коли мене як його автора запросили на сцену співати разом з учнями.
Ми, ветерани, вдячні за запрошення на таке чудове свято адміністрації ліцею, а Юрію Сєркову, його "живій легенді", дякуємо за прекрасну організацію цього дійства!
Марія БАТРАЧЕНКО,
ветеран ліцею.
НА ЗНІМКАХ: під час свята в ліцеї.
Фото з архіву Ковельського професійного ліцею.
Залишити коментар