Модне слово "брифінг" ввійшло до широкого мовного вжитку порівняно недавно. В перекладі на українську воно означає "інформаційну бесіду для журналістів". Принаймні так його значення пояснює "Великий тлумачний словник сучасної української мови".
Якщо виходити з такого визначення, то нещодавній брифінг голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука, про що повідомляла наша газета, можна назвати відвертою, невимушеною бесідою-розмовою з представниками друкованих і електронних засобів масової інформації Волині. Борис Петрович, як завжди, оперував конкретними цифрами і фактами, говорив переконливо і чітко, іноді навіть жартуючи і усміхаючись.
Добрий настрій губернатора можна зрозуміти: за показниками економічного і соціального розвитку, наповнення бюджету, інвестицій в господарку краю область виглядає на фоні інших регіонів цілком пристойно. Іншими словами, влада Волині забезпечує успішну реалізацію Урядової програми "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", яка була прийнята 2010 року, коли державу очолив Президент Віктор Янукович.
– За ці роки увага до нашої області зросла в рази, – наголосив Борис Клімчук. –Минулоріч з Державного бюджету ми отримали на соціально-економічний розвиток понад 300 мільйонів гривень проти 13,9 мільйона у 2009-му. За три роки капітальні вкладення з бюджету у розвиток інфраструктури області становлять 848,9 мільйона гривень, а загальна сума капітальних інвестицій перевищила 6 мільярдів.
Що й говорити, суми спрямованих коштів у наш край вражають. Якщо до цього додати, що за три останні роки в економіку Волині вкладено 114,2 мільйона американських доларів іноземних інвестицій, то можна зробити висновок: рух уперед є. Недарма Борис Петрович підкреслив, що волиняни – перші в державі за інвестиційними показниками в бізнесі. Це –приблизно на рівні Боснії і Словенії.
Очільник виконавчої влади в області зазначив, що досягнення, які маємо, – результат ефективної роботи органів управління, зміцнення співпраці з урядовими структурами, у зв'язку з чим сказав: "Лобізм регіону у київських коридорах влади був, є і буде. Це – нормальна робота, яку ми продовжуватимемо і вдосконалюватимемо".
Присутнім цікаво було довідатись про те, якою є так звана конкурентоспроможність Волині серед інших областей країни. Як виявилося, у рейтингу конкурентоспроможності наш край займає 11 позицію з індексом 3,99 при тому, що в середньому по Україні індекс становить 4. І, напевне, зовсім невипадково останнім часом змінилося ставлення до волинського регіону з боку київської влади, яка цінує нас за вагомий внесок у зміцнення соборності держави, посилення її позицій на міжнародній арені, що відзначив Борис Клімчук.
Інформація голови ОДА не була тривалою, бо журналістам відповідні служби попередньо роздали матеріали, які наочно демонстрували досягнення в реалізації Програми "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава". Статистичні дані зайвий раз підтверджують, що три останні роки для волинян були результативними. Тільки минулого року п'ять разів підвищувалися соціальні стандарти (мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум, соціальні виплати сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам).
В рамках соціальних ініціатив Президента України проведено 11 масових перерахунків пенсій та 24,8 тисячі – індивідуальних. Як результат, середній розмір пенсій для цивільних осіб зріс майже на 188 гривень. Пожвавилось будівництво соціального житла. Продовжилась виплата тисячі гривень колишнім вкладникам "Сбербанку" СРСР, яку отримали 139 тисяч волинян.
Позитивні зміни сталися в галузі освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури і спорту, сільського господарства. До речі, торік за динамікою виробництва сільгосппродукції Волинь зайняла шосте місце в державі, за її обсягами – 12, а за результатами січня ц. р. – третю "сходинку" в Україні.
Інший цікавий факт: за 3 останні роки доріг в області збудовано й відремонтовано у 20 разів більше (!), аніж за попередні десять.
Звичайно, багато питань потребують свого вирішення. Про частину з них нагадали у своїх запитаннях присутні на брифінгу. Борис Клімчук відповідав на всі, хоч визнав, що є проблеми, які йому як губернатору розв'язати не завжди під силу (наприклад, проблему ціноутворення на молочну продукцію, бо у цій сфері діють жорсткі закони ринку, які не піддаються регулюванню адміністративними методами).
В планах голови ОДА – продовжити роботу з увічнення пам'яті українців, що загинули в роки Другої світової війни внаслідок міжнаціональних конфліктів. Причому – як на території Волині, так і на теренах сусідньої Республіки Польща. Як висловився Борис Петрович, "буду живий – буду робити це й далі".
Губернатор високо оцінив здобутки ковельчан у розвитку спорту, позитивно відзначивши зокрема факт проведення у нашому місті Чемпіонату України з жіночого боксу, за що подякував Заслуженому тренеру України Віктору Рогатіну.
Закінчуючи розмову із представниками мас-медіа, Борис Клімчук заявив про готовність його особисто, всієї виконавчої влади Волині наполегливо йти вперед, добиватися більшого. "Дорогу долає той, хто іде", – сказав Борис Петрович.
Володимир ПЕТРУК.
НА ЗНІМКАХ: під час брифінгу голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар