Відбулась 34-та сесія міської ради, на якій розглянуто 50 питань порядку денного.
Перед початком засідання міський голова Олег Кіндер, секретар міської ради Михайло Гетьман та заступник міського голови Ігор Прокопів вручили відзнаки міжнародного фестивалю колядок, що проходив у місті Влодаві (Польща), вокальному ансамблю "Срібне сяйво" Університету третього віку.
Керівник ансамблю Марія Батраченко подякувала міській владі за сприяння в організації поїздки до Польщі, яка дала можливість представити місто Ковель на міжнародному фестивалі.
Зважаючи на великий резонанс, яий викликала інформація про будівництво теплоелектростанції в місті, відповідне питання розглянуто першим у порядку денному сесії. Аби обранці громади та мешканці міста отримали всю необхідну інформацію, на засідання запросили директора західної філії державного підприємства "ГрінЕнерго" Ігоря Сєрих, який розповів про будівництво ТЕС у Ковелі та відповів на запитання депутатів. Він зауважив, що теплоелектростанцію потужністю 12 МВт буде побудовано на території промислової зони "Технопарк" (за територією підприємства ПАТ "Ковельсільмаш").
Державне підприємство "ГрінЕнерго" у 2012 році замовило та отримало техніко-економічне обґрунтування під складову Національного проекту "Енергія природи" "Будівництво комплексу вітрових, сонячних та малих гідроелектростанцій, виробництво твердого альтернативного палива". Проектом передбачено модернізувати існуючі та побудувати нові теплоелектростанції, що працюватимуть на біомасі. Орієнтовна вартість реалізації проекту у Ковелі – 21 млн. дол. США. Буде створено близько120 нових робочих місць. Усі податки від діяльності ТЕС сплачуватимуться до місцевого бюджету.
Доповідач зауважив, що енергетичне використання біомаси має ряд переваг, включаючи скорочення споживання природного газу, розвиток енергозбереження та вирішення екологічних проблем. Оскільки біопаливом є енергоносій рослинного походження, який було утворено внаслідок фотосинтезу, при спалюванні вивільнятиметься вуглекислий газ, який було поглинуто рослиною протягом життєдіяльності.
ТЕС передбачено укомплектувати сучасним обладнанням американських компаній Hurst boiler та Rotochopper. Відходи від виробництва (зола) будуть використовуватись як добриво для місцевих агрофірм. Очистка димових газів від спалювання деревини відповідає всім нормативам і рівню вимог, встановлених в Євросоюзі та Україні. Господарські і побутові води будуть очищуватись на автономній біологічній станції.
Будівництво ТЕС дасть змогу не допустити зростання вартості платежів на опалення житла і гаряче водопостачання для населення міста. ТЕС відпускатиме споживачу теплову енергію у вигляді пари і гарячої води для технологічних потреб виробництва та гарячої води для комунально-побутового споживання. В Україні виробництво електроенергії з біомаси стимулюється "зеленим" тарифом.
Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" одним із принципів державної політики в електроенергетиці є сприяння розвитку альтернативної енергетики як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики шляхом встановлення "зеленого" тарифу та оплати електростанціям, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії.
Депутати взяли інформацію до відома та продовжили розгляд питань порядку денного. Зокрема, заслухали інформацію про виконання Програми економічного і соціального розвитку Ковеля за 2012 рік та затвердили відповідну Програму розвитку міста на 2013 рік.
Основною метою економічного і соціального розвитку міста у 2013 році є забезпечення позитивної динаміки економічного розвитку, належного функціонування інженерної та транспортної інфраструктур, розв'язання соціальних завдань та підвищення якості життя населення. Основними пріоритетними напрямками розвитку міста будуть: формування інвестиційно-привабливого середовища, розвиток малого та середнього підприємництва, всебічне заохочення роботодавців та найманих працівників до легальної зайнятості, створення нових робочих місць з належними умовами праці та її оплати, реформування житлово-комунального господарств, розвиток туристичного потенціалу міста та інфраструктури відпочинку.
З метою підвищення раціональності споживання енергоносіїв та впровадження енергозберігаючих технологій у Ковелі міська рада затвердила Програму підвищення енергоефективності міста на 2013-2015 роки. Метою Програми є досягнення зменшення споживання енергоносіїв і води підприємствами і організаціями, насамперед закладами бюджетної сфери та комунальними підприємствами, шляхом оптимізації їх використання, впровадження енергозберігаючих заходів.
Програма підвищення енергоефективності повинна розглядатися як динамічний процес, що розвивається, тобто механізми реалізації політики енергозбереження повинні бути гнучкими, незалежно від політичних або економічних змін в суспільстві. За необхідності до Програми можуть бути внесені зміни та доповнення.
Депутати прийняли рішення затвердити проект "Спеціалізований автобус – втілення багаторічної мрії людей з обмеженими можливостями руху міста Ковеля" і подати його до участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. У разі перемоги у конкурсі при плануванні міського бюджету на 2014 рік буде передбачено кошти в сумі 116,2 тис. грн. для співфінансування проекту "Спеціалізований автобус – втілення багаторічної мрії людей з обмеженими можливостями руху міста Ковеля".
Одне з питань порядку денного 34-ї сесії міської ради стосувалося створення центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО. Відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Основи законодавства України про охорону здоров'я", розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації "Про заходи щодо реформування первинної та вторинної медико-санітарної допомоги", розглянувши подання Ковельського МТМО та з метою забезпечення належної доступності і якості первинної медико-санітарної допомоги населенню, міська рада вирішила створити Центр первинної медико-санітарної допомоги в межах штатної чисельності працівників Ковельського МТМО і за рахунок загальних асигнувань по галузі "Охорона здоров'я".
Депутати взяли до відома інформацію начальника Ковельського міського відділу УМВС України у Волинській області Анатолія Оксентюка про стан боротьби зі злочинністю, забезпечення громадського порядку на території міста Ковеля та виконання комплексної програми профілактики правопорушень і злочинів за 2012 рік. В інформації йдеться про те, що криміногенна обстановка на території Ковеля є контрольованою, про що свідчить зменшення кількості учинених злочинів. Розкрито усі учинені в 2012 році на території Ковеля вбивства (1), тяжкі тілесні ушкодження (3), розбійні напади (7), незаконне заволодіння автомобілями (3). Завдяки вжитим заходам не допущено скоєння таких видів злочинів як підпал, злочинів у сфері суспільної моралі, пов'язаних з торгівлею людьми, вимагань.
На контролі в МВС України перебуває 24 нерозкриті злочини минулих років, у тому числі 8 умисних убивств, 4 тяжкі тілесні ушкодження із смертельними наслідками, 8 розбійних нападів, дві крадіжки та одне хуліганство, одне навмисне пошкодження майна. Упродовж минулого року вживались заходи щодо попередження розповсюдження наркоманії, боротьби із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та удосконаленні оперативної роботи.
Окремими рішеннями депутати внесли зміни до міського бюджету, затвердили розпорядження міського голови. Також розглянуто ряд питань, що регулюють земельні відносини в місті. Прийнято відповідні рішення.
З офіційного
сайту Ковельської
міської ради.
Залишити коментар