На футбольній карті Волині Ковель, як і географічно, впевнено посідає центральне місце у розвитку дорослого і дитячо-юнацького футболу. Високі спортивні результати наших команд стали можливими завдяки щоденній кропіткій роботі багатьох місцевих фахівців. Однак час невблаганно рухається вперед, а тому досягнення високих результатів вимагає постійного навчання, вдосконалення роботи, створення нових форм навчально-тренувального процесу.
З метою презентації соціального проекту – створення у нашому місті дитячо-юнацького футбольного клубу "Ковель" у редакцію газети завітали відомі у футбольних колах Волині тренери з футболу Роман Лис та Віктор Романчук. Вони відповіли на запитання журналіста.
– Хто є організатором та кому належить ідея створення дитячо-юнацького футбольного клубу?
– Ідея створення клубу не виникла спонтанно, вона визрівала давно, однак цю ідею було важко реалізувати, враховуючи практичну відсутність належної тренувальної бази у місті. Ситуація кардинально почала мінятись в останні два роки, коли спочатку було реконструйоване футбольне поле, що належить міському центру "Спорт для всіх", а восени минулого року, за сприяння благодійного фонду «Патріоти Волині» введено в експлуатацію футбольне поле із штучним покриттям, що розташоване на території загальноосвітньої школи №1.
Дуже приємно, що ідею створення дитячо-юнацького футбольного клубу підтримали голова федерації футболу нашого міста Прокопів І. Я., начальник міського управління освіти Бичковський В. В. та директор загальноосвітньої школи №1 Донюш Т. М. А організаторами створення клубу є знаний дитячий тренер з футболу, людина з великим професійним та життєвим досвідом Микола Вікторович Лис та його учень, нині професійний футболіст Роман Романчук.
– Якщо я Вас правильно зрозуміла, то навчально-тренувальні заняття у клубі будуть проводитись на згаданих спортивних майданчиках?
– Так. Але для всебічного розвитку юних футболістів необхідні також заняття з плавання, аеробіки, гімнастики. Тому з настанням холодної пори року будемо намагатися максимально використовувати інші спортивні споруди нашого міста.
– Чи не розглядаєте Ви створення клубу як конкуренцію дитячо-юнацькій спортивній школі чи міському центру "Спорт для всіх", де також займаються юні футболісти?
– Ми чітко усвідомлюємо, що у згаданих Вами закладах працюють фахівці своєї справи, які дуже багато зробили та, щиро надіємось, ще зроблять для розвитку дитячого футболу у місті, однак, щоб уникнути непорозумінь, плануємо підписати угоди, де буде чітко визначено, що усі діти, які займаються у клубі, під час проведення спортивних змагань захищатимуть честь міста за згадані Вами спортивні заклади.
Також хочемо нагадати, що і в спортивній школі, і в міському центрі "Спорт для всіх" діти займаються безкоштовно, а новостворений клуб буде функціонувати як неприбуткова громадська організація за рахунок членських внесків батьків та добровільних внесків фізичних осіб, підприємств та організацій.
– А якщо дитина буде із неповної чи неблагополучної сім'ї, то шлях її до клубу «закритий»?
– В першу чергу, це – соціальний проект, в якому не буде поділу на те, з якої сім'ї дитина. Головне, щоб за станом здоров'я вона могла відвідувати заняття у клубі.
– З якого віку проводитиметься набір дітей до клубу?
– В поточному році буде проведено набір хлопчиків, що навчаються у перших-четвертих класах, а також дівчаток, які навчаються у четвертих-сьомих класах, а в подальшому будуть набиратись групи хлопчиків з 6 років, а дівчаток – з 10 років.
– Дівочий футбол – це щось новеньке для нашого міста?
– Тут Ви безперечно праві. Дівочий футбол активно розвивається в нашій області, і нам вкрай необхідно швидкими темпами удосконалювати цей різновид футболу.
– Як відбуватиметься зарахування до клубу?
– Як і в кожному дитячому спортивному закладі, для зарахування дитини необхідні письмова заява батьків та медична довідка про стан здоров'я. Ознайомчі збори відбудуться 2 квітня 2013 року о 15-й год. в актовому залі загальноосвітньої школи №1. Запрошуємо батьків та дітей на презентацію футбольного клубу!
– Хто буде забезпечувати навчально-тренувальний процес у клубі?
– На початковій стадії функціонування клубу до тренерського складу будуть входити Роман Лис, Сергій Логінов, Микола Лис та Віктор Романчук.
– Знаю, що Ви, Романе, нещодавно виїздили на стажування до сусідньої Польщі. Розкажіть коротенько, які результати Вашої поїздки.
– Протягом семи днів зустрічався із колегами, що працюють дитячими тренерами у філіалі футбольної академії "Барселона", футбольного клубу "Полонія" (м. Варшава), футбольного клубу "Легія" (м. Варшава), спортивного клубу "Легіоновія" м. Легіонова. Був вражений тим, як колеги ділилися набутим досвідом роботи, ознайомили із структурою функціонування дитячо-юнацьких футбольних клубів, забезпечили літературою та інформаційними носіями, розповіли про нові тенденції розвитку дитячого футболу у провідних європейських футбольних країнах.
Велике захоплення викликає матеріальна база цих клубів. А тому хочемо створити дитячо-юнацький футбольний клуб, куди б батьки із задоволенням приводили своїх дітей, які, в свою чергу, будуть отримувати навчально-тренувальний процес не гірший, ніж їхні закордонні однолітки з провідних клубів Європи.
– Які першочергові плани мають організатори клубу?
– На даний час ведеться активна робота із створення належної матеріально-технічної бази для якісного функціонування дитячого клубу. Після формування груп тренерським складом буде визначена та затверджена єдина система проведення навчально-тренувального процесу як у хлопчиків, так і у дівчаток. У травні заплановано проведення на базі клубу семінару за участю дитячого тренера, який працює у футбольній академії "Барселона" в м. Варшаві.
На семінар хочемо запросити дитячих тренерів, що працюють у нашому місті та особливо у районі, бо маємо хороші традиції, коли вихованці сільських спортивних шкіл достойно захищали честь ковельських команд на змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів. В літній період заплановано участь дітей 2002 року народження у престижному міжнародному турнірі в сусідній Польщі.
– Що ж, дозвольте подякувати Вам за розмову та побажати успіхів у Ваших починаннях!
– Щиро дякуємо.
Розмову вела
Інна МАЄВСЬКА.
Залишити коментар