Наш сьогоднішній співрозмовник – новопризначений головний державний інспектор управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області (Волиньрибохорони) Євген МАЛЬЧУК. Про його найближчі плани – наша розмова.
– Євгене Володимировичу, кілька слів про себе.
– Народився на Камінь-Каширщині, в селі Бузаках. Після служби в армії закінчив Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю "правознавство". Працював у карному розшуку, звідки у 2010 році, маючи 15-річну вислугу в органах МВС, пішов на заслужений відпочинок. У січні нинішнього року в результаті перемоги у конкурсі на заміщення вакантної посади призначений головним державним рибінспектором.
Одружений, маю сина. Проживаю в Ковелі.
– Розкажіть, будь ласка, які основні завдання стоять перед працівниками управління Волиньрибохорони? Якими будуть Ваші наступні кроки на новій посаді?
– Про основні завдання, що стоять перед працівниками управління, говорить сама його назва. Це, перш за все, профілактика і виявлення правопорушень серед громадян, які незаконно займаються виловом рибних ресурсів.
Під моєю особистою відповідальністю знаходяться Ковельський та сусідній Турійський райони. Звичайно, проблем у цій сфері вистачає, та головне – бути добре обізнаним із відповідним законодавством.
В плані роботи – організація природоохоронної діяльності таким чином, щоб нам вдалося зберегти довкілля для наших нащадків. Робитимемо все від нас залежне. Це і рейди, і роз'яснювальна робота по населених пунктах. Будуть і публікації в газетах. Адже, на мою думку, відкритість і прозорість повсякденної роботи рибінспекторів, належне реагування на будь-які порушення рибного законодавства просто необхідні.
Серед головних пріоритетів діяльності управління – співпраця із громадськістю. Саме це, на моє переконання, має неабияк підвищити ефективність роботи рибінспектора у боротьбі із браконьєрством. Так, на сьогоднішній день уже маємо п'ять громадських інспекторів у районі, котрі співпрацюють з нами на громадських засадах, виїздять у рейди, інформують про виявлені порушення, надають іншу практичну допомогу.
– Яка відповідальність передбачена за незаконні риболовлю і браконьєрство на водоймах?
– Не секрет, що, незважаючи на значну роботу, яка проводиться працівниками управління, на Ковельщині, як і загалом по всій області, зафіксовано чимало фактів порушення правил рибальства. В основному – ставлять сітки, за виявлення яких порушники притягуються до адмінвідповідальності. Так, зокрема, нещодавно довелося сплатити штраф за незаконне встановлення сіток під льодяним покровом одному із мешканців с. Любитова.
Користуючись нагодою, хотів би нагадати мешканцям нашого краю, що нині браконьєрство – дороге задоволення, адже віднедавна розміри штрафів збільшені у п'ять-десять разів, в залежності від породи риби. Так, скажімо, за кожну спійману щуку тепер доведеться сплатити 340 грн., карп обійдеться уже у 306, а плотвичка – 81 грн. Бувають випадки, коли порушнику "набігає" кілька тисяч штрафу!
Щодо кримінальної відповідальності, то тут мова йде про вибухівку, електровудила та інші заборонені знаряддя лову. За збитки, завдані природі на суму більше 3,5 тисяч грн., передбачено кримінальну відповідальність. Отже, сподіваюсь, врахувавши вищесказане, дехто з наших земляків замислиться над економічною доцільністю браконьєрського промислу.
– Які заходи вживатимете щодо збереження популяції видів риби, зариблення водойм Ковельщини?
– Робитимемо все від нас залежне. Взимку ж своя специфіка роботи. Оскільки зима була суворою і льодяний покрив на водоймах досить міцний, то разом із іншими відповідними службами слідкуємо за рівнем кисню у воді, прорубуємо ополонки, аби попередити мор риби. А, відповідно, ранньою весною і пізньої осені проводитимемо зариблення водойм.
– Євгене Володимировичу, а як можна зв'язатися із Вашою службою в разі необхідності (наприклад, при виявленні факту порушення вилову риби)?
– Ми будемо раді будь-якій допомозі. Все, що йтиме на користь справі охорони рибних ресурсів, підтримуватимемо обома руками. Будь-яка інформація буде для нас корисною.
Телефонувати можна на мій особистий номер – 066-7047731, або ж на телефон чергової частини Державної рибінспекції Волинської області, яка працює цілодобово – 067-3607840.
– Ви сам рибалка? Якщо так, то який Ваш найбільший улов?
– Так, рибалити полюбляю з дитинства і отримую від цього велике задоволення. Подобається як зимова, так і літня рибалка. А найбільшою рибою, яку зловив у своєму житті, була щука вагою 7,1 кілограма. До речі, піймав її на одному із озер Ковельського району.
– Користуючись нагодою, кілька слів рибалкам Ковельщини.
– Шановні мешканці Ковельщини, давайте разом дбати про збереження "блакитної ниви" нашого краю! Лише завдяки взаєморозумінню та взаємодопомозі наша спільна справа з охорони і примноження рибних багатств буде ефективною.
Галина ЦЮРА.
НА ЗНІМКУ: головний держінспектор Волиньрибохорони Євген МАЛЬЧУК.
Фото Ольги ШЕВЧЕНКО.
Залишити коментар