Шелестить розмовами зал «Просвіти». Чекає… Нарешті голос ведучої падає на той шум: «Запорожець за Дунаєм». Виконує симфонічний оркестр». Владний порух рук Анатолія Літвінчука, і зазвучала музика...
Але це – тільки прелюдія. На глядачів чекає хвилюючий "Концерт для фортепіано з оркестром Гріга". Хвиля звуків – в безмежному океані почуттів. Вона підійма на самий гребінь, захоплює дух. Фортепіано бушує громовими акордами. І раптом, мовби вибачаючись, опускає слухача на лагідне плесо і гойдає, гойдає…
Заради цього концерту і віртуозної гри Валентини Скрипіної потрібно було йти на творчий звіт Ковельської школи мистецтв. Далі естафету переймають баяністи, акордеоністи Віталія Зіньчука. Оригінально виглядають вони на сцені, та й музика не проста: "Гармоніст грає джаз".
Емоційний джаз змінюється дещо таємничими мелодіями у виконанні Ярини Солоненко і Ганни Броїло. Учні стараються продемонструвати свою майстерність. Для них сьогоднішній виступ – це відповідальний іспит, а тому хочеться бути "на висоті".
Не всім все вдається, але слухаймо далі. Маленька, тендітна Оля Остапук опановує великий, мов гора, рояль. І він слухняно видає чарівні переливи "Скерцо".
А сцену заповнює хор хлопчиків. Юні співаки стають декількома ярусами – майже під стелю. "Це наша з тобою країна, це наша з тобою земля", – впевнено веде цих хлоп'ят переможною піснею Еліні Міларт. Дзвеніть, голоси, летіть, пташата, в небеса. Хай всі чують наше майбутнє!
Поміж музикою вінком вплівся вірш Шевченковий у виконанні Єлизавети Демчук. Це – маленький театр одного актора. На продовження поезії ансамбль бандуристів розлив весняну повінь ніжних звуків.
А юні майбутні маестро змінюють один одного. Серед них – лауреати і переможці обласних та всеукраїнських конкурсів. Є школі чим гордитись! Не відстають і викладачі. Ансамбль скрипалів під керівництвом Лілі Корнєвої, Оксани Баласанян хвилює душу і серце.
І знову мовби для заспокоєння Катя Лукашук на флейті мелодію ніжну видає – таку загадкову і небесну.
Спробував солодкого – приймай шумливе, задиристе, голосне і веселе від гурту "Веретено". А за тим ніби промінчики в зал впали. Це заіскрились очі дівчаток, хор яких зворушливо Шевченкове "Зацвіла в долині" виводить.
Перерва. Передихнули, і знову в море музики пірнули.
Тихіше, зал! Виступає переможець "Калинової сопілки" – оркестр народних інструментів. Заграло хором. Захвилювалася бандура. Вона найнародніша. Чарує солістка Ольга Середа, переливає звуки і ноти. Сріблом іскриться мелодія.
Майстерно керує оркестром Ніна Самусік. Вона кожен інструмент спрямовує в гармонійне, чисте русло музики.
Змагаються учні на різних інструментах. В загальноконцертну симфонію вливається зі своїми весняними і кришталевими звуками ксилофон. А ось соло на трубі виконує Василь Бойчук – "Гран-прі" в обласному конкурсі завойоване по праву.
Зворушилась, політала в небесах душа, і знову – на круги своя, до тихоплинної ніжності. Це Марія Карпук "ворожить" на струнах скрипки.
А режисери дійства спочити не дають. На сцені – знаменитий "Награш". І зривається в залі: "Браво!", і не стихає грім оплесків.
Знову звучить Тарасове "По діброві вітер виє". Виводить соло Олена Белецька, і, здається, що самому Шевченкові його чути.
"Квінта" Тетяни Корнєвої з вітром перегукується, сили набирає і злітає мелодією до небес. А до "Квінти" гурт красунь з гімназії долучився. Заінтригував і впевнено вписався в переливи музики.
За мить над залом злітає "Осінній вальс". Кружляє, запрошує до танку. А за ним – чудова "Серенада". Це оркестр духовиків Анатолія Сроліка завершив чудо-концерт.
– ДякуюІ Стільки естетичної насолоди! Багате талантами наше місто. Це майбутнє наше і України, – розчулено і пафосно промовляє заступник міського голови Ігор Прокопів.
– Я побувала в царстві музики. Тут справжнє мистецтво. Ви примножуєте славу Ковеля, – схвильовано промовляє Марина Приц, завідуюча відділом культури міста.
Викладачам і батькам щиросердечно подякувала Людмила Кобченко, директор школи мистецтв.
Що ж, творчих злетів, юні пташата! Хай щастить!
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: окремі з виступів на творчому звіті Ковельської школи мистецтв.
Фото з архіву школи мистецтв.
Залишити коментар