Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 3 липня 2025 року № 28 (12984)

Репортаж / Життя, віддане дітям

16.04.2013

DF246 Життя, віддане дітям

Кожна людина творить свою долю сама. Щоправда, одні звикли пливти "за течією", не особливо замислюючись над тим, до якого берега ця течія їх занесе. Другі прокладають шлях у житті, спираючись на допомогу впливових батьків або родичів. Треті самостійно долають всі перешкоди до омріяної мети і неодмінно її досягають.
Олена Миколаївна Грінченко належить якраз до третьої  категорії людей. Рано пізнавши гіркоту сирітства, вона не впала духом, не стала чекати милостині в прямому і переносному сенсі цього слова від "когось", а  вирішила будувати своє життя самотужки. Звичайно, не без підтримки близьких і рідних, яким і до сьогодні завдячує їх милосердям, але все-таки вирішальне слово завжди залишалося за нею.

Народилася вона у важкому і трагічному 1944-му році на території Польщі в сім’ї етнічних українців. Згодом відповідно до домовленостей між радянською і польською владою маленька Олена, як і тисячі її співвітчизників, опинилася на території України.
У школі навчалася добре, тому без особливих труднощів вступила до Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки на факультет іноземних мов. І тут демонструвала гарні успіхи в оволодінні навчальними програмами, брала активну участь в громадському житті інституту. Молоду, енергійну, симпатичну дівчину помітили, їй стали доручати відповідальні справи, з якими вона успішно справлялася.
Після здобуття вищої освіти деякий час працювала вчителем англійської мови в одній із волинських шкіл. Її організаторські здібності оцінили й тут, і згодом обрали секретарем Іваничівського райкому комсомолу. В той час швидкими темпами розбудовувалося місто шахтарів — Нововолинськ, куди її запросили на роботу секретарем виконкому міської ради. Сумлінне і відповідальне ставлення Олени Миколаївни до службових обов’язків оцінили по-належному в партійних органах, бо молоді, енергійні кадри тоді були дуже потрібними. Невдовзі Олену Грінченко обрали секретарем Іваничівського, а потім — Горохівського райкому партії.
 Що й говорити: посади високі. Не кожен міг витримати навантаження, які на той час були на «плечах» партійних працівників, та ще й у тому випадку, коли ти — жінка, мати. Та Олена Миколаївна витримувала. Вона знала: її праця потрібна людям, тому віддавалася роботі сповна. Секретаря рідко можна було застати в службовому кабінеті. Її робочий день розпочинався і закінчувався в полі, на фермі, в дитячому садку, школі — скрізь, де треба було ділове втручання, допомога порадою чи рекомендацією.
У 1989 році Олена Грінченко — на новій посаді: вона очолила Волинське обласне відділення Дитячого фонду України. Власне, очолювати не було чого — відділення лише організовувалося, і його слід було поставити, як-то кажуть, на ноги. Десятки, сотні питань постали перед Оленою Миколаївною, а серед них — чи не найголовніше: з чого почати?
Почала з формування «команди» однодумців. Благо, за часи роботи на відповідальних посадах познайомилася з десятками, а то й сотнями земляків, котрі виявляли зразки високої працездатності, людяності, чесності й порядності. А саме такі риси характеру вкрай потрібні тим, хто хоче подарувати частину свого серця дітям.
За підтримки колег, благодійників, священнослужителів, спонсорів, органів тогочасної влади вдалось у досить короткий період вирішити всі організаційні питання, залучити громадський актив до цікавих і корисних справ. Головна увага приділялась дітям з малозабезпечених сімей, сиротам, тим, які позбавлені батьківського піклування.
Так, з ініціативи О. М. Грінченко традиційним став на Волині телерадіомарафон «Поспішаймо робити добро», участь у якому щороку беруть тисячі жителів області. Важко навіть перелічити, скільки доброго зроблено під час проведення марафонів. Це — збір коштів і товарів широкого вжитку для дітей-сиріт, одягу та взуття для випускників загальноосвітніх шкіл тощо.
 Олена Миколаївна — ініціатор проведення масових акцій «Гуманна справа року», «Від Миколая до Різдвяних свят», «Подаруй дитині радість». Вона особисто розробила і забезпечує виконання обласних програм «Випускник», «Обдаровані діти», «Пізнай Україну», «Житло — дітям-сиротам». А програма «Здорова дитина — здорова нація» має на меті якісне медичне обслуговування, профілактику захворювань, ефективне лікування дітей особливої долі.
У зв’язку з цим важко переоцінити значення організації оздоровлення хлопчиків і дівчаток у дитячих таборах на узбережжях Чорного і Азовського морів, озера Світязь, в санаторії матері і дитини «Пролісок».
Про високу результативність здійснюваних заходів свідчить той факт, що благодійні акції «Поспішаймо робити добро», «Гуманна справа року» визнані переможцями загальноукраїнської програми «Людина року» в 2002 та 2003 роках. А хіба не свідченням ефективності діяльності Волинського обласного відділення ДФУ є той факт, що за 25 років його існування майже 58 дітей-сиріт здобули вищу освіту за рахунок відділення?
Багато юних волинян, котрих доля звела з Оленою Миколаївною, завдяки чому вони поліпшили своє матеріальне і соціальне становище, отримали путівку в самостійне життя, називають жінку «мамою». І в цьому немає ніякого перебільшення, адже до кожного із своїх «підопічних» О. М. Грінченко ставиться із справжньою материнською любов’ю і увагою. Сама сирота, вона добре розуміє, що кожна маленька людина потребує ласки, теплоти, уваги. Їх діти завжди відчували і відчувають з боку голови обласного відділення Дитячого фонду України, її активістів.
А ще Олена Миколаївна відповідально ставиться до виховання власної дочки, її дітей — своїх онуків, Володимира й Віктора. Людмила Володимирівна, закінчивши історичний факультет Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки і юридичний факультет Волинського національного університету, згодом здобула науковий ступінь кандидата психологічних наук, а нині працює в Міністерстві освіти, науки, молоді і спорту України. Онуки навчаються: один — у виші, другий — у школі. В сім’ї панують злагода, взаємоповага, в чому велика заслуга матері і бабусі — людини високоінтелігентної і високодуховної.
– 25 років пролетіли, як один день, — каже Олена Миколаївна. — Але я ніколи й нітрохи не шкодую, що пов’язала свою долю з Дитячим фондом України. Так, було важко, було непросто, але завжди сил додавало усвідомлення того, що робимо Богоугодну справу, полегшуємо життя діткам, з якими доля повелася несправедливо.
 Мить помовчавши, додає:
— 3 нагоди чвертьвікового ювілею нашого відділення хочу щиро подякувати всім, хто всі ці роки був поруч зі мною! Вірю, що попереду в нас — ще не одна добра справа.
Микола ВЕЛЬМА.
НА ЗНІМКУ: голова Волинського обласного відділення Дитячого фонду України Олена ГРІНЧЕНКО.
Фото з архіву автора.

Залишити коментар

Ваш коментар з’явиться після перевірки модератором

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025