Сміхотерапія – один із найпопулярніших видів сучасної арт-терапії, що застосовується як для лікування дітей віком від двох місяців (тобто тих, хто вже вміють сміятися), так і дорослих.
В процесі сміху в людини скорочуються 80 груп м'язів, підвищується температура, різко змінюється кров'яний тиск, а у мозок поступає цілий потік гормонів щастя – бета-ендорфінів. Вже після десятихвилинних веселощів кровоносні судини розширюються, тиск падає на 10-20 мм ртутного стовпчика, зменшується інтенсивність болю.
Але й це ще не все. Доведено, що людина, яка сміється, легко вирішує всі життєві проблеми, відрізняється щедрістю і готовністю прийти на допомогу. Очевидно, похмурість та неусмішливість тягнуть за собою протилежний ефект. Так чому б нам не почати сміятися частіше? Сміх потрібен всюди і завжди, а гумор допомагає побачити і викоренити свої недоліки.
Нещодавно до вихованців громадської організації "Реабілітаційний центр" завітали учні зразкового драматичного гуртка "Дивослово" Палацу учнівської молоді з веселими п'єсами, гуморесками та смішинками. Вихованці Центру, в свою чергу, з надзвичайною гостинністю приймали своїх нових друзів, завдяки чому знайомство пройшло на позитивній хвилі. Було чути радісний сміх, у всіх на обличчі сяяли усмішки. Зустріч так усім сподобалась, що було вирішено зустрітись ще й на Великдень.
Ось деякі цитати із зустрічі, якими хочемо поділитися із читачами міськрайонки: "усмішка триває мить, але в пам'яті залишається назавжди", "вона приносить щастя в дім, породжує атмосферу доброзичливості у ділових стосунках і служить паролем для друзів", "усмішка – бальзам для втомлених, сонячний промінчик для тих, хто впав духом". Її не можна купити, випросити, позичити. Сама по собі усмішка ні на що не годиться, поки її не подарували.
Отож, усміхаймося! І нехай гумору не буде кінця!
Руслана ЧАРНЮК,
керівник зразкового
драматичного гуртка "Дивослово"
ПУМ ім. Івана Франка.
Наталія СЛАВІКОВА,
голова правління
ГО "Реабілітаційний центр".
НА ЗНІМКАХ: під час зустрічі у ГО "Реабілітаційний центр".
Фото з архіву авторів.
Залишити коментар