"Христос Воскрес!" – вітаємося ми в ці світлі травневі дні один з одним і ніби відчуваємо, як у наших душах воскресає Христос.
Воскрес Він і в дитячих малюнках, які нині експонуються в галереї мистецтв міського культурно-просвітницького центру. Воістину, "Великодня веселка" – найбільш знакова святкова подія після Всеношної у храмах на Ковельщині. Так, так – якраз на Ковельщині, тому що долучились до участі в конкурсі юні митці з Доротища, Гішина, Заріччя та інших населених пунктів.
Вдумайтесь у цифру: 190 юних талантів подали свої роботи на розгляд журі! Серед художнього різнобарв'я постає перед нами, ніби жива, дивна панорама природи, побуту, праці або відпочинку земляків. Їх образи – й на майстерно виписаних портретах.
Зал галереї під час урочистого відкриття виставки був переповнений. 17-й раз відбувся конкурс Великоднього малюнка. Сотні, тисячі сюжетів, і немає повтору або копії.
Хто вони, оті майстри малюнка? Старша група (13 – 15 років) – розквітлі весняні таланти, середня (10 – 12 років) – квіти, які ще в пуп'янках і ось-ось розкриють свої пелюстки. І, насамкінець, оті тендітні маленькі паростки, що впевнено випинаються до світла.
Ще й ще вдивляюсь в картинні сюжети, аналізую майстерність юних митців і думаю, що членам журі було непросто визначити переможців. "Аж голова обертом ішла", – зізнається мені голова журі, ініціатор виставки Олена Цьомик.
Вражає задум Владислава Гавришука під назвою "У вирі свята". В його писанці вклалося все: і вічна круговерть життя, і свята Церква, і філософія людського й природного існування.
Надія Абрамчук чарує своїм "Писанковим дивосвітом". Писанки, писанки, писанки… Їх багато, всі різні, і кожна відзначається українською красою і самобутністю.
У віковій категорії до 9 років три перші місця вибороли три Іллі: Стасюк, Веремчук і Клімашевський. У першого з них простий, але такий близький серцю сюжет: в гарному кошичку – святкова паска і свічка. Ілля Веремчук зобразив дерево життя, на вітах якого писанки роду українського.
Впадали в око витвори декоративно-прикладного мистецтва. Не можна не захопитися "Пасхальною галявиною" Катерини Кравчик. Зачаруєшся "Писанковим дивом" Світлани Вакульської. Посвітлішає на душі і серці, коли вдивишся у "Пасхальну радість" Ольги Балаки.
Щоб передати сюжети всіх картин і оцінити майстерність юних талантів, потрібно писати цілу книгу. Тому в короткий газетний нарис впишу лишень тих, кого відзначило журі. Це – Анастасія Редчич, Марина Боярчук, Ольга Кузьмінець, Анастасія Усач, Аліна Гейко, Анна Мороз, Анастасія Дзеблюк, Каріна Біянова, Олександра Богданович, Ангеліна Бученко, Вікторія Гейко, Софія Гирикович, Катерина Громік, Анастасія Жук, Іванна Йовик, Яна Кіндер, Мирослава Клівак, Лілія Колотюк, Максим Ризванюк, Назар Романюк, Маргарита Сахарук, Анастасія Сільчук, Наталія Степанюк, Аліна Федорук, Анастасія Хільчук, Валерія Цищик.
Нагороджено грамотами було і тих, хто взяв активну участь у конкурсі. Це – Назар Дятел, Людмила Криворучко, Марія Невірко, Анастасія Петрович, Владислава Парадуха, Назар Рижко, Ірина Романюк, Валерія Седлярук.
Славно потрудились, щоб свято вдалось, директор художньої школи Олена Цьомик, викладачі і, звичайно, батьки. Кращі викладачі нагороджені грамотами.
Почесною грамотою відзначений благодійний фонд Івана Омелянюка "Майбутнє Волині", який допоміг придбати сувеніри для переможців. Подяки від дирекції школи вручені ТзОВ "Ковельська міська друкарня" (директор Ірина Борейко), редакції газети "Вісті Ковельщини" (редактор Микола Вельма).
Привітали дітей-художників та їх батьків Сергій Дружинович – голова правління фонду "Майбутнє Волині" і автор цих рядків.
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять члена Національної спілки художників України Валентина Данилюка, який нещодавно пішов із життя.
Ще й ще раз звертаюсь до ковельчан: не проходьте байдуже мимо, завітайте на хвилину в зал галереї мистецтв, і ви вдихнете свіжий ковток творчого натхнення і світлої радості. Бо ж діти – це ангели, які розбуджують нашу душевну заскорузлість чистою святою любов'ю.
Анатолій СЕМЕНЮК,
член Національних спілок журналістів і краєзнавців України.
Залишити коментар