Медичні працівники Ковельщини у нелегких умовах сьогодення намагаються не лише не знижувати обсягів і якості надання медичної допомоги, а й впроваджувати нові ефективні засоби лікування та профілактики захворювань.
З огляду на 50-річну історію варто відзначити той факт, що від невеликої лікарні на 100 ліжок у Ковелі ліжковий фонд лікувально-профілактичних закладів Ковельського МТМО на сьогодні виріс до 725 ліжок з багатопрофільною центральною районною лікарнею, які в поточному році успішно пройшли акредитацію, отримавши вищі акредитаційні категорії.
Ветерани-медики заклали багато хороших традицій, головна з яких – любити людей та якісно лікувати хворих. Можна із впевненістю сказати, що таких же принципів медики дотримуються і сьогодні. Підтвердженням цього є високі показники діяльності як лікарні, так і медичного об’єднання в цілому. Про це свідчить і повторне нагородження міськрайонного територіального медичного об’єднання Дипломом лауреата загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини України».
Збереження мережі медичних закладів та його безцінного кадрового потенціалу – основне кредо керівництва медичної установи, що дає можливість на належному рівні забезпечити медичне обслуговування населення усіх вікових груп.
Функціонування кабінету магніто-резонансної томографії є вагомим доповненням у діагностиці багатьох захворювань. Забезпечення відділення амбулаторного діалізу апаратами «штучна нирка» та новою системою очищення води дає можливість надавати необхідну медичну допомогу не лише жителям Ковельщини, а й прилеглих районів.
У відділенні анестезіології центральної районної лікарні успішно функціонує центр тромболізисної терапії для хворих з інфарктом міокарда. За допомогою сучасного експрес-аналізатора кардіомаркерів у короткий період можна діагностувати гострий коронарний синдром.
Вже другий рік в лікарні діє центр мікрохірургії ока, операції проводяться працівниками кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О. Богомольця. В результаті у 40 відсотків оперованих зір відновився повністю, в інших – на 60-80 відсотків.
Лікарі-травматологи успішно продовжують проведення операцій із ендопротезування кульшових суглобів при коксартрозах та медіальних переломах.
В клініко-діагностичній лабораторії за допомогою сучасного обладнання виконують біохімічні, цитологічні обстеження, проводять імунохроматографічні дослідження швидкими тестами, дослідження простат-специфічного антигену, антитіл до вірусних гепатитів, рота-аденовірусної інфекції.
Працівники бактеріологічної лабораторії проводять дослідження на наявність збудників кишкової та крапельної груп інфекцій, досліджують стерильність інструментарію, крові, шовно-перев’язочних матеріалів, визначають рівень забрудненості оточуючого середовища.
В кабінетах функціональної діагностики можна пройти електрокардіографію, реоенцефалографію, реовазографію, електро- ехоенцефалографію, провести тепловізорну діагностику, ендоскопію, ультразвукову діагностику, обстежити функцію зовнішнього дихання.
У відділення придбано сучасні комп’ютерні реограф, спірограф, нові кольорові ультразвукові апарати для ультрасонографічного обстеження пацієнтів. За допомогою діагностичної телесистеми «Телекард», що встановлено в діагностичному відділенні, здійснюється розшифровування електрокардіограм, які надходять з дев’яти лікувально-профілактичних закладів сільської місцевості.
В хірургічному відділенні започатковано і проводяться лапароскопічні операції хворим хірургічного та гінекологічного профілів.
Відділення переливання крові першої категорії заготовляє цільну донорську кров до 100 літрів на місяць, а також переробляє її на компоненти, що використовується для потреб лікувальних закладів.
Пологовий будинок медичного об’єднання працює відповідно до українсько-американської програми «Здоров’я Матері і Дитини». В акушерських стаціонарах створено сімейні пологові зали, комфортні палати для перебування породілі та немовляти.
Саме завдяки спільному пориву у прагненні зробити медичну допомогу доступнішою й ефективнішою лікувально-профілактичні заклади не тільки постійно оновлюють обриси, а й наповнюються новою апаратурою, сучасними технологіями.
Так, новою дороговартісною апаратурою поповнилось відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги центральної райлікарні, пологовий будинок та Голобська районна лікарня. Всі лікувально-профілактичні заклади міста та району забезпечені глюкометрами.
Згідно із рішенням регіональної ради облдержадміністрацій №1/1 від 25.10.2011 року «Про хід реформування первинної медико-санітарної допомоги в області» та наказом управління охорони здоров’я облдержадміністрації №366-од від 08.12.2011 року «Про реформування первинної та вторинної медичної допомоги в області» до 1 січня 2012 року всі дільничні лікарні області повинні бути реорганізовані в амбулаторії загальної практики сімейної медицини. А тому Поворська дільнична лікарня вже в поточному році функціонує як амбулаторія загальної практики-сімейної медицини з денним стаціонаром на 10 ліжок.
Для надання швидкої медичної допомоги хворим при Поворській амбулаторії ЗПСМ відкрито пункт швидкої медичної допомоги із забезпеченням максимального доїзду до пацієнта протягом 20 хвилин. Медичні працівники пункту швидкої медичної допомоги забезпечені мобільним зв’язком.
Реформування закладів охорони здоров’я вторинного рівня передбачає створення госпітальних округів та багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування.
Так, планується створення Ковельського госпітального округу з об’єднанням закладів охорони здоров’я Турійського, Старовижівського та Ратнівського районів із функціонуванням багатопрофільної Ковельської центральної райлікарні для інтенсивного лікування.
Будь-яке реформування, в тому числі і охорони здоров’я, відбувається непросто. Цей шлях складний, але, в першу чергу, для його успішного проведення необхідне кадрове забезпечення як первинної ланки медико-санітарної допомоги (сімейними лікарями), так і системи перинатальної допомоги лікарями педіатрами-неонатологами, дитячими лікарями-анестезіологами, а також належне фінансування закладів охорони здоров’я.
Адміністрація міськрайонного територіального медичного об’єднання з усією відповідальністю виконує розпорядження міської ради та районної держадміністрації щодо підвищення якості та доступності медичних послуг, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, дорученнями голови облдержадміністрації.
Олег САМЧУК,
головний лікар Ковельського МТМО, Заслужений лікар України.
НА ЗНІМКАХ: вгорі – колектив урологічного відділення центральної райлікарні; внизу – під час лапароскопічної операції (її проводить лікар-хірург Іван ПЕТРУК).
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар