Днями "гарячу" лінію в редакції газети "Вісті Ковельщини" провів заступник голови райдержадміністрації Андрій Мигуля.
Впродовж години жителі Ковельщини мали можливість порушити питання, які їх найбільше хвилюють.
Відповіді на задані запитання друкуємо у сьогоднішньому номері газети.
– Доброго дня, Андрію Дмитровичу! Вас турбує житель м. Ковеля Роман Кінаш. Хочу запитати: де знаходиться громадська приймальня народного депутата Степана Івахіва?
– Романе Івановичу, громадська приймальня народного депутата України Степана Івахіва знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності, 94.
Оголошення про час, місце та дні прийому друкуються на сторінках громадсько-політичної газети "Вісті Ковельщини". Звернення приймає помічник народного депутата, яка представляє його в м. Ковелі.
– Друге запитання. Чи передбачається ремонт приміщення абонентного залу бібліотеки в районі "Черемушок"?
– На даний час тривають ремонтні роботи по облаштуванню фасаду бібліотеки -філії №2, на що з районного бюджету виділені кошти в сумі 92,7 тис. грн. В червні ц. р. ремонтні роботи будуть виконані.
– Андрію Дмитровичу, а ще мешканцям міста і району дошкуляє проблема чистоти водного плеса та прибережних смуг річки Турії.
– Погоджуюся. Це – серйозна проблема.
З метою наведення чистоти водного плеса та прибережних смуг, наскільки я знаю, міська влада затвердила низку програм та заходів, організовує та проводить екологічні акції з очищення прибережних смуг річки від побутового сміття. Рішенням міської ради затверджений Проект прибережних смуг і водоохоронних зон вздовж річки Турії в межах міста Ковеля, відповідно до якого межі винесені в натурі.
Програмою охорони навколишнього природного середовища в м. Ковелі на період до 2015 року заплановані заходи з відновлення та підтримки сприятливого гідрологічного режиму річки Турії, розчищення дна водосховища від мулового осаду та старого русла в районі вулиці Курбаса.
На проведення цих робіт планується залучити кошти з державного, обласного та міського бюджетів.
Впорядкування прибережних смуг Турії – у віданні КП "Добробут". Спеціалісти відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища виконавчого комітету міської ради постійно здійснюють обстеження стану берегів річки на предмет виявлення стихійних сміттєзвалищ.
Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства розробило заходи щодо запобігання забрудненню річки Турії стічними водами, які включені до Програми розвитку та реконструкції централізованих систем водовідведення населених пунктів Волинської області на 2012-2020 роки. Цим документом передбачено проведення реконструкції мереж водовідведення, каналізаційних насосних станцій, будівництво напірних колекторів тощо.
– Хотілося б довідатись ще таке: чи проводилось громадське обговорення проекту будівництва у Ковелі сміттєпереробного підприємства?
– Романе Івановичу, можу Вас запевнити, що офіційних рішень щодо будівництва в Ковелі сміттєпереробного підприємства у Ковельській районній раді не було.
– Андрію Дмитровичу, мені, небайдужому ковельчанину, постійному учаснику віча, під час яких порушується ряд важливих питань, що стосуються життєдіяльності не лише міста, а й району, незрозуміло, чому чиновники не реагують на рішення віча?
– Перепрошую, Романе Івановичу, але представників районної влади на такі зустрічі не запрошували.
– Андрію Дмитровичу, хотів би Вам задати ще одне запитання. Чи може районна влада посприяти Ковельській територіальній первинній організації УТОС у придбанні оргтехніки?
– Так, безумовно. Відповідно до Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2011-2014 роки, затвердженої рішенням Ковельської районної ради від 14 грудня 2010 року, № 2/17, для надання фінансової підтримки громадським організаціям протягом 2012-2013 років виділено 31500,00 грн., в тому числі: Ковельській територіальній первинній організації УТОС – 4,5 тис. грн.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у районному бюджеті, для надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів та інвалідам, затвердженого розпорядженням голови Ковельської районної державної адміністрації від 20.01.2011 р., № 15, кошти можуть бути використані для проведення заходів, надання матеріальної допомоги, оплати вартості послуг (оренда, комунальні послуги, послуги зв'язку, поточний ремонт, придбання канцтоварів).
– На телефонному зв'язку – жителька с. Гулівки Світлана Романюк. Посприяйте нам у тому, щоб Рожищенський сирзавод розрахувався з нами за молоко. Заборгованість ще з вересня минулого року.
– Я зрозумів Вашу проблему. Останні місяці це переробне підприємство перебувало під загрозою банкрутства. Та сьогодні вирішено питання про його купівлю. Станом на 31 травня ц. р. новий власник Рожищенського сирзаводу вже виплатив людям за здане на переробку молоко 2,1 млн. грн. боргів.
Зокрема, сільськогосподарським підприємствам виплачено 1,2 млн. грн., а господарствам населення – 902 тис. грн. Новий власник заводу вже розпочав заготівлю молока.
– Це – 34 людини. Список з їх прізвищами знаходиться в сільській раді.
– Особисто візьму на контроль це питання. Кошти будуть виплачені.
–Андрію Дмитровичу, турбує Вас мешканка Ковеля, учасник війни Галина Караїмчук. Мене хвилює питання соціального характеру. Я – людина старшого віку, самостійно пересуватись не в силах. Хотіла б отримати обіцяну державою тисячу гривень, яку передбачено виплатити усім колишнім вкладникам "Ощадбанку". В той час, коли виплати здійснювались за сприяння Юлії Тимошенко, зареєструва-тись, щоб отримати кошти, не могла за станом свого здоров'я. Пізніше все ж таки зареєструвалась, але кошти так і не отримала.
– Мені добре знайома Ваша проблема, адже моя мама також ще не отримала виплату. Невдовзі вийде Постанова Кабінету Міністрів, яка передбачає виплату заощаджень. Тоді кожен вкладник повинен отримати ці кошти.
– "Гаряча" лінія? Телефоную Вам з Тойкута. На ремонт будинку культури виділені кошти. Зокрема, на перекриття даху. На даний момент уже бачимо результат. Які роботи будуть проводитись в поточному році?
– В цьому році з районного бюджету виділені кошти на внутрішні ремонтні роботи будинку культури. Невдовзі, сподіваюсь, вони будуть завершені.
Вільні залишки бюджету вже розподілені, тому, щоб усе завершити, необхідно докласти зусиль. Зі свого боку районна влада ініціюватиме виділення додаткових коштів, аби будинок культури у Тойкуті працював, як у попередні роки.
– Андрію Дмитровичу, ще таке прохання. У приміщенні будинку культури холодно. Посприяйте нам, будь ласка, з опаленням.
– Гаразд. В міру можливостей вирішимо і це питання.
– Вас турбують з Колодяжного. Допоможіть нам відремонтувати наш будинок культури.
– Добре. Ми працюємо над цим питанням. Запланована реконструкція будинку культури с. Колодяжного під культурно-мистецький центр літературно-меморіального музею садиби Лесі Українки. Загальна кошторисна вартість цього проекту становить 6 млн. грн.
На сьогодні уже виготовлена проектно-кошторисна документація, чекаємо фінансування.
– Андрію Дмитровичу, чи протягом останнього часу присвоювалося звання України "Мати-героїня" жінкам району і чи виплачувалися їм кошти, бо ми в селі чекаємо на Указ Президента?
– 23-ом жінкам району в цьому році присвоєно звання України "Мати-героїня".
Сума одноразової винагороди жінкам виплачується у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установлених з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно звання.
На даний час одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", виплачена у повному обсязі. Всього в районі отримали звання "Мати-героїня" 558 жінок.
– Телефонують Вам з Городища, зараз багато говорять про те, що допомагають інвалідам, а що насправді робиться?
– На обліку в управлінні перебуває 2807 інвалідів. Згідно із законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" інваліди війни та інваліди загального захворювання мають право на безоплатне позачергове забезпечення санаторно-курортним лікуванням або на одержання замість путівки грошової компенсації.
Путівки інвалідам різних категорій на санаторно-курортне лікування надаються згідно із встановленою чергою в міру їх надходження з урахуваннями пільг, встановлених чинним законодавством для конкретної категорії осіб.
Протягом 2013 року з Департаменту соціального захисту населення надійшло 5 путівок для інвалідів для проходження курсу санаторно-курортного лікування в санаторіях Мінпраці.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам Ковельському району на оздоровлення ветеранів війни у 2013 році закуплено 24 путівки на суму 98,2 тис. грн. Оздоровлено 14 інвалідів.
В черзі для отримання путівки на санаторно-курортне лікування перебуває 159 інвалідів.
В 2013 році виплачено компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку 4 інвалідам війни на суму 1360,00 гривень.
– Для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам у 2013 році виплачено одноразову грошову матеріальну допомогу на загальну суму 4110,00 грн.
Дана категорія громадян має право на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації і ортопедичними виробами. Протягом 2013 року до управління звернулося 63 інваліди з приводу отримання направлень на протезування та забезпечення засобами реабілітації. У 2013 році видано засобів реабілітації 23 одиниці ( з них — 5 інвалідних візків).
До Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Миколаєва направлено 1 дитину-інваліда. До Вінницького міжрегіонального Центру професійної реабілітації інвалідів "Поділля" направлено на навчання 1 особу за спеціальністю "Перукар (перукар-модельєр)".
Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями або користуються автомобілями.
У 2013 році виплачено даної компенсації на суму 5,7 тис. гривень. Компенсацію виплачено всім інвалідам, які мають право на виплату.
Протягом 2013 року за сприяння міськрайонного центру зайнятості працевлаштовано 2 особи з обмеженими фізичними можливостями.
На черзі для отримання спецавтотранспорту перебуває 57 осіб.
– Андрію Дмитровичу, телефоную Вам з Городища чому працівники соціального захисту до нас не приїздять, а в інших селах оформляють і допомоги, і субсидії на місці? Це ж зручно.
– Виїзні прийоми громадян за місцем їх роботи та проживання "мобільним соціальним офісом" у сільських радах проводяться згідно із затвердженими графіками та на виконання заходів соціального захисту населення. У роботі "мобільного соціального офісу" беруть участь представники управління соціального захисту населення Ковельської райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду України в м. Ковелі та Ковельському районі, територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг).
Людям на місці оформляють справи на призначення субсидій державних соціальних допомог сім'ям, надання матеріальної допомоги на лікування тощо. Загалом з початку року проведено 13 таких виїздів.
На сьогодні виїзні прийоми громадян за місцем їх роботи та проживання "мобільним соціальним офісом" у сільських радах проводяться 4 рази в місяць.
Підготували
Світлана ТРОЦЮК.
Відділ інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Залишити коментар