22 червня 1941 року гітлерівська Німеччина без оголошення війни напала на Радянський Союз. Більше 40 місяців палала Україна у Великій Вітчизняній війні, що принесла її народу незліченні біди, смерть, руйнації.
З перших днів війни було окуповано фашистами і наше місто, яке зазнало небачених руйнувань – були підірвані майже всі промислові об'єкти та соціально-культурні заклади, лікарні, культові споруди; з чотирьох тисяч будинків гітлерівці знищили 3 тисячі 944. П'ять тисяч ковельчан було вивезено на примусові роботи до Німеччини.
З нагоди Дня скорботи та 72-ї річниці від початку Великої Вітчизняної війни біля меморіалу Слави у місті Ковелі відбувся мітинг-реквієм.
У ньому взяли участь міський голова Олег Кіндер, секретар міської ради Михайло Гетьман, голова районної ради Петро Якубук, представники місцевої влади, громадських організацій, ветерани війни, учасники бойових дій.
Вступним словом мітинг відкрив заступник міського голови Ігор Прокопів. Перед присутніми виступив ветеран Великої Вітчизняної війни, Почесний громадянин міста Ковеля Микола Корпачов.
Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на війні. До Вічного вогню меморіалу Слави було покладено квіти (на знімку).
Наш кор.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
22 червня біля меморіальної стели "Хрест пам'яті жертв більшовицького терору" у м. Ковелі відбулася панахида по розстріляних у перші дні Великої Вітчизняної війни в'язнях ковельської тюрми.
З цієї нагоди тут зібралися представники міської влади, політичних партій, громадських організацій, освітніх закладів, жителі міста і району.
Мітинг вступним словом відкрив заступник міського голови Ігор Прокопів.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв терору.
Перед учасниками мітингу виступив міський голова Олег Кіндер (на знімку). Він наголосив, що в цей день ми вшановуємо всіх, хто загинув під час кривавої війни, а також наших земляків, що загинули у ковельській тюрмі від рук більшовицьких убивць.
Звичайно, про ці звірячі злочини можуть багато розказати очевидці або ж люди старшого віку, які ніколи не забудуть цієї трагедії. Тоді, як не прикро, було жорстоко розстріляно цвіт нашої нації, відданих патріотів України.
Від місцевої філії Союзу Українок виступила громадська діячка Марія Хотинська, яка розповіла про трагедію своєї родини. Заслужений працівник культури Іван Сидорук зачитав на мітингу звернення до міського голови Олега Кіндера, яке було опубліковане в газеті "Вісті Ковельщини" ще минулого року.
– Мова йде в ньому, – сказав Іван Сидорук, – про звернення до міської влади із проханням встановити меморіальну дошку на колишньому будинку НКВС, в підвалах якого було знищено десятки українських патріотів.
Того ж дня біля меморіальної стели була відслужена панахида, яку провів з духовенством Ковельського міського благочиння УПЦ Київського патріархату настоятель собору святого Димитрія Солунського отець Анатолій.
До меморіалу стели "Хрест пам'яті жертв більшовицького терору" було покладено вінки.
Прикро, що у такий пам'ятний день сюди не прийшли, на жаль, деякі представники інтелігенції, національно-патріотичних сил, які мали б вшанувати убієнних. Тож зібралося людей небагато.
Степан СКОКЛЮК.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Тематичний захід з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні за участю голів первинних осередків Ковельської районної організації ветеранів відбувся на території Уховецької сільської ради.
Учасники заходу змогли ознайомитись з гордістю села – історико-краєзнавчим музеєм, який був відкритий у 1960 році. Знаходиться тут особливо багато документів з історії боротьби жителів Уховецька за визволення, є чимало матеріалів про боротьбу мешканців проти фашистських загарбників, повоєнну відбудову і розвиток села.
Біля Братської могили воїнам-визволителям, пам'ятника односельчанам, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни відбувся мітинг-реквієм, у якому взяв участь заступник голови райдержадміністрації Андрій Мигуля.
Андрій Дмитрович у своєму виступі зазначив, що сьогодні вже мало залишилося живими тих, хто зі зброєю у руках захищав в ті суворі часи нашу країну. З кожним роком їх стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
Голова Ковельської районної організації ветеранів України Валентина Січкар подякувала районній владі за організацію заходу і турботу про ветеранів.
"Щасливі ми і пишаємося тим, що живемо в мирній державі, на такій прекрасній, багатій, мальовничій землі – у нашій рідній Україні. Це земля наших прадідів, дідів, батьків. Президент і Уряд роблять, і будуть робити все можливе для того, щоб покращити життя українського народу, а особливо ветеранів", – сказала депутат районної ради Галина Рябко.
З метою вшанування пам'яті жертв війни до підніжжя пам'ятника односельчанам, які загинули у Великій Вітчизняній війні, були покладені вінок та квіти. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих та померлих в роки війни.
Тематична програма до Дня скорботи і вшанування жертв війни відбулась в позаміському закладі оздоровлення та відпочинку "Оберіг". Діти, які відпочивають тут, мали змогу зустрітися з головами ветеранських організацій населених пунктів району, послухати їх спогади про роки війни та важке дитинство.
Відділ інформаційної діяльності
та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації.
НА ЗНІМКАХ: під час заходу в Уховецьку.
Фото з архіву райдержадміністрації.
Залишити коментар