Один із талановитих волинських майстрів різьбярської справи Олег Шумилко народився у селі Мельниці Ковельського району, де й провів своє дитинство. Різьбою по дереву захопився з юних літ: "Пам'ятаю, кухонним ножем вирізував фігурки різних звірів: дятла, білки, кота…".
Під час навчання у школі розкрився його неабиякий хист до малювання. Це й зумовило подальше рішення юнака: незабаром поїхав навчатись у Кобринське ПТУ № 105. Майбутній фах – різьба по дереву і бересті.
…Минули роки навчання і строкової служби в Збройних Силах. Перші роботи для Олега були пам'ятними – для церкви в рідному селі: престоли, аналої, оправи до ікон та інше. Працював старанно й натхненно: "Це ж для храму!".
Деякий час трудився на одному з меблевих підприємств України, але за волею обставин переїхав до Ковеля. Влаштувався на роботу в Ковельське ПТУ № 5 – майстром виробничого навчання з різьби по дереву. Робота надзвичайно подобалась, адже займався улюбленою справою та ще й навчав цьому учнів, які із задоволенням здобували знання.
Трудового окрилення додавало те, що в сім'ї Олега підростали дві донечки – Іванна й Анастасія. Молодий батько прагнув оточити родину турботою, гідно забезпечити.
Коли ж із певних причин довелося попрощатися з роботою в училищі, Олег Віталійович не попрощався із своїми учнями продовжував навчати їх удома, бо бачив, як вони хотіли цього.
Душа талановитого чоловіка прагнула ширшого поля діяльності. Тому почав організовувати власну майстерню, облаштувавши приміщення на власному подвір'ї. Все починалося з малого: збір інструментів для деревообробної справи, обладнання майстерні, "озброєння" електроприладами…
Почали надходити і замовлення. Працював над об'єктами інтер'єру: звичайними побутовими речами – стільцями, дверима, столами, куточками, полицями. Коли діти Олега Шумилка відвідували дитячий садок, зробив свій вклад у побудову дитячого майданчика, вирізьблював дитячі кухонні набори, окремі іграшки.
Нині вироби майстра з Ковеля є в Італії, Росії, Польщі, Німеччині, Білорусі, інших європейських країнах. Зокрема, перебуваючи в Санкт-Петербурзі, виготовив величезну кількість робіт. В більшості – це казкові герої. Тут же за проханнями батьків обдарованих дітей навчав їх секретам різьбярської справи.
Роботи Олега Шумилка прикрашають й багато українських міст: Харків, Київ, Донецьк, Луцьк... Зокрема, наш земляк оформив інтер'єр елітного ресторану у Дніпропетровську.
Найбільше захоплюється Олег відтворенням елементів природи: тварин і рослин. Напевно, це пов'язано із тим, що в юності на терезах мрій зважував: може, лісником стати? Однак не шкодує про вибір саме такого життєвого шляху, який торує. Працює самостійно, проте інколи залучає до роботи й своїх учнів, які допомагають у виготовленні певних деталей. Часом автор прикрашає свої вироби малюнками, та, за проханнями клієнтів, – власним підписом.
"Найбільше подобається працювати над великими цікавими роботами, щоб було над чим помислити", – говорить Олег Віталійович.
Не так давно він назвав свою майстерню "Куточок чудес". Надзвичайно гарно оформив власне подвір'я: в центрі стоїть великий дерев'яний ведмідь, трохи далі– колодязь. Всі елементи свого будинку опоряджував власноруч. На майбутнє планує оздобити подвір'я різноманітними "казковими" деталями.
…Відрадно, що розквітають волинські таланти, які роблять сіру буденність яскравішою і дарують людям красу.
Яна СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: Олег ШУМИЛКО; окремі з його робіт.
Фото з домашнього архіву.
Залишити коментар