Нещодавно в міському культурно-просвітницькому центрі відбулась презентація виставки ікон "Мандруючі святі".
До огляду відвідувачів було представлено 42 ікони українських, польських та австралійських авторів: Галини Черниш, ковельчанина Віктора Бурчака, лучан Сергія Радкевича, Вікторії Штик, Богдана Новицького, а також Олександра Лаворика, Артема Копайгоренка, Віктора Шупляка, Катерини Дмитрів, Романа Василика, Уршули Жаковської, Менжени Євжевської, Єви Кригель, Сильвії Латковської, Пшемислава Хоєнти, Зенона Хоркавого, Ельжбети Ч
еховської, Катажини Якубовської.
На відкриття виставки завітали почесні гості: голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук, Ковельський міський голова Олег Кіндер, голова Ковельської райдержадміністрації Сергій Матяшук, консул Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцькі, генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку Беата Бживчи, директор Центру інтеграції, генеральний вікарій Луцької дієцезії отець Ян Бурас, заступник Ковельського міського голови Ігор Прокопів, голова Волинської організації національної Спілки художників України Володимир Марчук, завідувач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Роман Василик, а також духовенство, представники різних християнських конфесій та інші поціновувачі сакрального мистецтва.
Губернатор області Борис Клімчук, мер міста Олег Кіндер, голова Ода Сергій Матяшук пообіцяли сприяти і допомагати в організації таких виставок. Адже, окрім клопіткої праці художників, потрібні і значні фінансові витрати.
Спільна творча праця митців з України та Польщі спочатку тривала у польському містечку Новіца. Але задля зміцнення духовного діалогу між художниками, що належать до різних християнських конфесій, пленер перенесли в Україну, в мальовниче село Замлиння Любомльського району. Саме центр інтеграції у Замлинні став осередком духовного та інтелектуального польсько-українського діалогу, який очолює римо-католицький священик отець Ян Бурас.
Як і вперше у 2011 році, в рамках І Міжнародного пленеру іконопису на Волині, художники спільно творили, поглиблювали свої знання з іконопису, спілкувалися. А результатом є захоплююча виставка "Мандруючі святі", що курсує містами Польщі та України. Попередні вернісажі відбулися в Луцьку, Львові, Володимирі-Волинському, Дубному, Острозі, Холмі, Любліні, Варшаві, Одесі, а ось тепер і у нашому прекрасному місті.
Найважливішим завданням іконописців залишається передати в іконі найцінніше – зміст Святого Письма. Метою ІІІ Міжнародного пленеру на Волині є привнесення в Україну перевіреної у Новіці, моделі спільної творчої праці митців сусідніх країн, налагодження духовного діалогу між художниками, які сповідують як західне, так і східне християнство. В основі проекту лежить необхідність польсько-українського обміну ідеями та досвідом у сфері сакрального мистецтва.
Галина ТКАЧУК,
студентка Львівського національного університету ім. Івана Франка.
НА ЗНІМКАХ: у день відкриття виставки; окремі з ікон, представлені в експозиції.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар