Минулої суботи, 3 серпня, в Ковелі біля пам'ятника Лесі Українці відбулися урочистості з нагоди відкриття тринадцятого поетично-мистецького свята "Лісова пісня", присвяченого 100-річчю пам'яті геніальної поетеси та 102-й річниці від часу написання її безсмертної драми-феєрії.
Вшанувати поетесу прийшли до пам'ятника представники міської і районної влади, громадських і політичних організацій, інтелігенція, жителі міста, письменники, які прибули на свято "Лісова пісня".
Вступним словом відкрила захід поетеса, член Національної спілки письменників України Ніна Горик. Перед присутніми виступили заступник міського голови Ігор Прокопів, заступник голови райдержадміністрації Андрій Мигуля, голова районної ради Петро Якубук.
Про творчість Лесі Українки розповідали письменники, які прибули з різних міст України. Від місцевої влади, присутніх покладено до пам'ятника поетесі вінки шани. Такі ж вінки і квіти учасники зустрічі принесли до підніжжя пам'ятника Тарасу Шевченку.
Згодом відбулася зустріч у культурно-просвітницькому центрі письменників й представників міської та районної влади. Літератори побували на відкритті виставки гобеленів народних майстрів із Володимир-Волинського району Андрія і Галини Микит.
Згодом письменники, що прибули на свято "Лісова пісня", ознайомилися у селі Колодяжному із садибою Косачів, побували в літературно-меморіальному музеї, а також відвідали "білий" та "сірий" будиночки. На літературній годині, що проходила тут, літератори читали поезії, розповідали про свою творчість. На зустрічі виступив наш земляк, засновник фонду "Майбутнє Волині" Іван Омелянюк.
Наступного дня урочистість продовжилася у Нечимному. Перед початком дійства присутні оглянули розгорнуту виставку-продаж книжок волинських авторів, художніх робіт, виробів традиційних народних ремесел. Учасники свята відвідали музей одного твору – драми-феєрії "Лісова пісня", а також побували біля озера.
Присутні зібралися на галявині, де розпочалося традиційне свято "Лісова пісня". Їх тепло привітали ведучі Ніна Горик та Олег Потурай. Перед учасниками урочистості виступили заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Станіслав Ющик, голова Ковельської райдержадміністрації Сергій Матяшук, голова районної ради Петро Якубук.
Гостями цьогорічного свята були народний артист України, голова кінематографістів Одещини Ярослав Лупій, голова Закарпатської обласної організації НСПУ Василь Густі. З Чернігова прибула поетеса, заступник голови обласної письменницької організації Ганна Арсенич-Баран, з Рівного – поет і драматург Олексій Заворотній.
Участь у святі взяли колеги по перу із Бреста – поетеса і науковець Світлана Вороник, літературознавець і перекладач Марія Новик.
З ініціативи та за фінансової підтримки Івана Омелянюка, який заснував фонд "Майбутнє Волині", в нинішньому році на "Лісову пісню" приїхало п'ятеро студентів із Запоріжжя на чолі з поетесою Вірою Шмигою. Свої твори прочитав секретар НСПУ Сергій Пантюк.
Гості мали можливість на святі в Нечимному поспілкуватися із колегами, прочитати свої нові твори.
Свято "Лісова пісня", яке вже тринадцятий рік скликає шанувальників Лесиної спадщини, проходило, як ніколи, піднесено, емоційно. Як завжди у такі урочисті години на лісовій сцені звучали пісні, озивалася сопілка.
Учасники дійства на лісовій галявині мали можливість послухати чарівний голос народної співачки Тетяни Відник з Білина. Своє дійство на сцені показали скулинці, які розіграли сценку вибілювання полотна. Із захопленням сприйняли глядачі виступи народного аматорського фольклорного колективу «Родина» з Білина, солістки Олександри Дацюк, фольклорного гурту із с. Оленино Камінь-Каширського району та ін.
Талановито, емоційно зіграли на сцені уривок з "Лісової пісні" артисти Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.
Прозвучали на святі пісні, які виконав фольклорний гурт "Полісяни". Із захопленням присутні слухали спів дуету у складі Петра Журавля та Григорія Бойчука. Найбільшу увагу привернув виступ семирічного Олександра Шевчука.
На святі також виступив переможець багатьох всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів студент столичного вузу із села Пісочного Тимофій Музичук, який зачарував присутніх грою на сопілці.
Свої оригінальні, зворушливі поезії прочитали волинська поетеса Надія Гуменюк, поет, письменник Василь Гей.
На Лесине свято у Нечимне також прибули аматори сцени із сусіднього Камінь-Каширського району, які подарували присутнім свої "ягідні" пісні.
Юні поети, переможці літературного конкурсу, який обласна організація НСПУ проводить спільно з Малою академією наук України, отримали дипломи та бібліотечки книг.
Учасники свята з цікавістю оглянули виставку дитячих малюнків, у яких відображено сюжет "Лісової пісні", яку підготував відомий мистецтвознавець, ковельчанин Геннадій Сарапін.
Свято "Лісова пісня", що відбулося в Нечимному, пройшло на високому емоційному рівні.
Степан СКОКЛЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час свята "Лісова пісня" в Нечимному.
Фото Сергія ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар