На площі, що у центрі Любитова, як ніколи, багатолюдно. З'їхалися не тільки жителі з сусідніх сіл, а й з Ковеля, з-за кордону. Звісно, це таке свято, яке не можна не відзначити. Прибула делегація з Рокитниці, та ще із талановитими аматорами сцени, які закохані у народні пісні.
Перед початком урочистої частини учасники свята мали можливість оглянути пересувні торгові точки, зустрітися із знайомими односельчанами.
У фойє будинку культури можна було побачити незвичну виставку. Сільська бібліотека тут розгорнула оригінальний показ книг про Незалежність України, історичні довідники, брошури, в яких розповідається, як виборювали патріоти свою волю і свободу.
Привернули увагу на виставці роботи учнів, які виготовили з дерева портрети Тараса Шевченка і Лесі Українки. З надзвичайною цікавістю оглядаємо мініатюрні кадубці, глечики.
Урочиста частина свята Дня села почалася у будинку культури. Її відкрили віршованими рядками ведучі. Прозвучала мелодія пісні "Пахне рідне село".
Де б ти не був, по яких світах не літав, але стежина дитинства, батьківський поріг, росяні теплі долини завжди нам пахнуть материнською любов'ю, її лагідним словом. І кожного у залі щемно зачепив душу цей зворушливий спогад.
Рідний наш Любитів, у борні гартований,
Росами умитий, вітром обцілований,
Зеленню заквітчаний, Сонцем обігрітий, –
звучать хвилюючі слова з уст ведучих. "Естафету" свята продовжують учасники художньої самодіяльності будинку культури Іван Гарлінський та Олександр Будяковський, які подарували любитівцям і всім присутнім пісню "Люблю тебе, моя Волинь".
Бурхливими оплесками зустріли присутні в залі солістку Вікторію Нікітич, яка виконала пісню "Україна".
Звучать зі сцени слова, які бентежать кожного, хто народився у рідному селі.
Те найкраще село, що у світ провело,
А сьогодні дітей своїх кличе.
Знайома пісня "Ой, зелене жито" заповнює хвилюючою мелодією зал. Дівчата в національному українському вбранні підносять гостям традиційні святкові короваї на вишитих рушниках. Хліб-сіль приймають з їх рук голова районної ради Петро Якубук, перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Стиранка та Любитівський сільський голова Віктор Павлов.
Зворушливо прозвучала пісня "Розкажи про Україну", якою зачарувала присутніх Юлія Демкова.
З вітальними словами до присутніх звернулися Петро Якубук, Михайло Стиранка, а також Віктор Павлов, які побажали землякам міцного здоров'я, благополуччя, довгих років життя.
Вони також зазначили, що Любитів має не тільки славне минуле, але й працьовитих людей, які самовіддано розбудовують нашу державу.
Ведучі нагадують, що вперше село згадується у пам'ятках ХVІ століття. Так, в описі Луцького замку від 1545 року записано: "Селом Любитовом володіє Ванко Бєлостоцький, яке дано його предку за князя Семена старости Луцького".
Так, село має не лише давню історію, а й пишається знатними людьми, які увійшли в історію.
Почесну місію – покласти вінки шани до обеліска Слави та Братської могили надається юним учасникам свята, учням Катерині Кущик, Анні Шинкарук, Дарині Шевчук та Наталії В'юн.
Від імені польської делегації привітав із святом вуйт гміни Пухачув Адам Гжесюк.
На урочистості згадали вихідців із села, які тут жили і мають почесні звання. У Волі-Любитівській провів своє дитинство голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук. З Любитова вийшли письменниця, член Національної спілки письменників України Наталія Конотопець, Заслужений працівник культури України Галина Божик, Заслужений журналіст України Олена Чабан, Заслужений лікар України Олег Самчук, Заслужений артист України Григорій Кульба та Заслужений працівник медицини України Любов Сахарська. Можна називати, як зазначали ведучі свята, й багато інших імен, що прославили своєю самовідданою працею наш край.
Приємно порадували присутніх дитяча вокальна група, яка подарувала своїм односельчанам і гостям пісню "Любитівський вальс".
З глибокою пошаною згадали ветеранів Великої Вітчизняної війни, які завітали на свято. Суворими дорогами боїв із ворогом пройшли Прокіп Матвіюк, Павло Глушейко, Олександр Ткачук, Яків Чуль, Сергій Шимчук, Петро Клімчук. Їм побажали довгих років життя, міцного здоров'я.
Тепло привітали на зустрічі також земляків-орденоносців Григорія В'юна, Тамару Сахарчук, Валентину Шимчук, Ольгу Пусь. На подяку їм у виконанні дуету прозвучала українська народна пісня "Промінчик". Згадали й тих, хто пережив пекло Чорнобильської трагедії. Брали участь у ліквідації її наслідків Жанна Дем'янюк, Леонід Солодовник, Станіслав Шимчук, Микола Поліщук та Василь Матяшук.
Пролунали щирі вітання на святі й воїнам-"афганцям" Миколі Матвіюку, Василю Глушейку, Василю Кушніру, Василю Мозолю, Віктору Давидюку, які не раз ризикували своїм життям на чужій землі. У складі миротворчих сил брав участь Іван Глушейко. Жіноча вокальна група подарувала їм жартівливу пісню "А я молодичка".
Дев'яносто п'ять років нещодавно відсвяткувала найстаріша жителька Марфа Копелець. Їй побажали міцного здоров'я, а також дожити до ста років.
За цей рік, що дуже приємно, у сільську родину крилаті посланці принесли вісім дитинчат. Цим сім'ям подарувала пісню солістка Анна Шинкарук.
У селах живе немало родин, які у злагоді й щасті проводять свій життєвий вік. У дружній парі сімдесят років у любові і взаєморозумінні перебуває подружжя Олександр та Надія Ткачуки, які виховали чотирьох дітей, діждалися дев'ятеро онуків і одинадцятеро правнуків, а також двох праправнуків.
А жінкам, які удостоєні високого і почесного звання "Мати-героїня", чоловіча вокальна група присвятила пісню "Ой ти, Галю".
Зворушливі вітання зі сцени лунали на адресу тих, хто працює в полі, вирощує хліб.
З нагоди Дня села тепло привітав присутніх Заслужений артист України Адам Горбатюк, який був запрошений на свято від імені благодійного фонду "Патріоти Волині".
Того ж дня на стадіоні відбулося нагородження переможців спортивних змагань, а також була розіграна лотерея.
Степан СКОКЛЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час свята Дня села в Любитові.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА
та з архіву Ковельської райдержадміністрації.
Залишити коментар