Нещодавно Президент України Віктор Янукович дав інтерв'ю журналістам українських телеканалів. Глава держави розповів про відносини з Росією, шляхи України до Європи і перспективи економічного розвитку держави, зупинився на ряді проблемних питань.
Своїми враженнями про перегляд трансляції інтерв'ю Глави держави ми попросили поділитися голову Ковельської райдержадміністрації Сергія МАТЯШУКА.
– Сергію Васильовичу, яка Ваша думка про інтерв'ю Президента країни журналістам українських телеканалів?
– Це дуже правильно, в першу чергу – для країни. Маю надію, що ця зустріч стане новим імпульсом для подальшого діалогу з журналістами та громадськістю. Відбулася відверта і принципова розмова. У своєму інтерв'ю Президент України Віктор Янукович окреслив перспективи розвитку країни, російсько-українських торговельних відносин, державницьку позицію щодо відстоювання національних інтересів, наголосив, що вибір України – це європейська інтеграція. Ми побачили, що наш Президент відкритий до спілкування і має чітку та виважену позицію.
– Серед соціально значимих об'єктів в районі вагоме місце займають дороги, їх належна експлуатація. Під час інтерв'ю на цьому акцентував увагу і Президент України. Як це питання вирішується в Ковельському районі?
– Так, у своєму інтерв'ю Президент України особливо підкреслив важливість проведення робіт з відновлення автошляхів. Ковельщина не стоїть осторонь цієї проблеми. Територією Ковельського району пролягає 520,1 км автомобільних доріг загального користування (143,2 км державного значення та 376,9 км – місцевого).
Крім того, у сфері обслуговування селищних та сільських рад знаходяться дороги, які перебувають у комунальній власності територіальних громад – 394,6 км (вулиці в населених пунктах).
На дорогах загального користування по Ковельському районі у І півріччі 2013 року виконано робіт більш як на 5 млн. грн. Ці кошти були спрямовані на експлуатаційне утримання шляхів державного та місцевого значення, а також на проведення поточного ремонту окремих ділянок автомобільної дороги державного значення М-07 "Київ-Ковель-Ягодин".
На проведення робіт з ремонту та утримання доріг комунальної власності у 2013 році заплановані кошти на загальну суму 6,2 млн. грн. Фінансування цих робіт здійснюється за рахунок різних джерел:
- обласного бюджету (899,0 тис. грн.);
- субвенції з Державного бюджету обласному бюджету (1млн. 468 тис. грн.), залишку коштів субвенції з Державного бюджету обласному бюджету (540 тис. грн.);
- субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам (2 млн. 375 тис. грн.), залишку коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам (893,4 тис. грн.).
Крім того, в бюджетах окремих сільських та селищних рад також передбачені кошти на утримання та ремонт доріг комунальної власності.
Програмою економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2013 рік заплановано відремонтувати 22 км доріг комунальної власності. В цілому по районі вже відремонтовано їх 19,9 км. До кінця року планується відремонтувати ще понад 5 км доріг.
Загальний обсяг робіт, виконаних з утримання доріг комунальної власності в населених пунктах району, становить 3,3 млн. грн. (враховуючи фінансування із місцевих бюджетів).
– Сергію Васильовичу, поінформуйте, будь ласка, як в Ковельському районі реалізовуються завдання і доручення Президента України щодо будівництва та реконструкції соціально значимих об'єктів?
– Пріоритетним напрямком роботи влади усіх рівнів є впровадження низки важливих соціальних ініціатив Глави держави Віктора Януковича, серед яких будівництво і реконструкція соціально значимих об'єктів.
В Ковельському районі до переліку соціально значимих об'єктів, на яких передбачено виконання ремонтно-будівельних робіт в 2013 році, було включено 42 об'єкти.
Актуальними питаннями, що потребують вирішення, на сьогодні є:
- будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Білина (загальна кошторисна вартість становить понад 22 млн. грн.). На сьогодні проведені будівельні роботи по зведенню першого поверху будівлі;
- капітальний ремонт дитячого садка в с. Колодяжному. Вже реконструйовано покрівлю будівлі – встановлено шатрову, покладено металочерепицю, встановлені металопластикові вікна, двері, проведені роботи з перепланування приміщень згідно з проектом, змонтована система водопостачання. Загальна кошторисна вартість проекту становить 7 млн. 62 тис. грн;
- будівництво дитячого садка в с. Любитові. Влаштований фундамент будівлі. Загальна кошторисна вартість проекту становить 9 млн. 446 тис. грн;
- реконструкція шатрової покрівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів в смт Люблинці. Виготовлено проектно-кошторисну документацію, проведено державну експертизу ПКД. Загальна кошторисна вартість проекту становить 998,629 тис.грн.
– На часі актуальною є модернізація освіти, зокрема реконструкція і завершення ремонтно-будівельних робіт в навчальних закладах, їх готовність до нового навчального року. Як ці питання вирішені в Ковельському районі?
– Хочу зазначити, що розв'язання цих питань здійснювалося з урахуванням нових соціальних ініціатив Глави нашої держави. У Ковельському районі створені належні умови, щоб забезпечити конституційні права всіх громадян на здобуття якісної освіти.
З цією метою втілено в життя ряд заходів із зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, на що з бюджетів усіх рівнів у 2013 році виділені кошти в сумі 2 млн. 675 тис. грн. Зупинюся лише на деяких: завершено капітальний ремонт шатрової покрівлі ЗОШ I-III ст. с. Поворська; проведені ремонтні роботи із заміни теплотраси ЗОШ I-III ст. с. Старих Кошар; здійснено утеплення теплотраси ЗОШ I-II ст с. Білашева; зроблений капітальний ремонт спортзалу ЗОШ I-III ст. с. Поворська; здійснено роботи із водовідведення у ЗОШ I-III ст. с. Тойкута; ряд ремонтних робіт проведено в дошкільних закладах району.
– Президент України Віктор Янукович наголошує на тому, що вирішення проблем життєдіяльності населення країни в цілому та в окремих місцевостях зокрема безпосередньо залежить від участі громадськості. Як працюють територіальні громади на Ковельщині?
– Територіальні громади з розумінням ставляться до актуальних питань життєдіяльності району, активно долучаються до їх розв'язання, не залишаються осторонь і депутати районної ради.
Прикладом цього є співпраця із спільним проектом Євросоюзу та ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". В січні-червні 2013 року три громади сіл Дрозднів, Великого Порська та Доротища продовжили впровадження енергозберігаючих мікропроектів в закладах бюджетної сфери. Приємно відзначити, що громада села Доротища уже завершила реалізацію проекту "Енергозберігаючі технології в школі", кошторисна вартість якого склала понад 135 тис. грн.
– Газифікацію населених пунктів сьогодні розглядають неоднозначно. В нашому районі тривають роботи із газифікації?
– На теперішній час газифіковано 39 населених пунктів району, що становить 42 відсотки.
В поточному році проводиться будівництво вуличних газопроводів сіл Стеблів, Скулина, розпочаті роботи з будівництва підвідного газопроводу до Уховецька. Завершені роботи з будівництва вуличного газопроводу села Волі-Любитівської.
– Сергію Васильовичу, цьогорічна весна показала, наскільки важливим для області є питання запобігання підтопленню населених пунктів та сільськогосподарських і лісогосподарських угідь. Така ситуація актуальна і для Ковельського району?
– Так, у цьому плані наш район не виняток. Завдячуючи вагомому сприянню держави, обласної влади, районна влада докладає максимум зусиль для позитивного вирішення згаданого питання.
Варто зауважити, що Ковельський район отримав з Державного бюджету для здійснення протипаводкових заходів (внутрішньогосподарська меліоративна мережа) на територіях селищних, сільських рад кошти в сумі понад 763 тис. грн.; на міжгосподарську меліоративну мережу річки Стохід – 580 тис. грн.; на лісогосподарські меліоративні мережі СЛАТ "Тур" – 400 тис. грн.; 621,1 тис. грн. отримало державне підприємство "Ковельське лісове господарство".
– Давайте повернемося до останнього інтерв'ю Глави держави. Мене зацікавило питання атестації співробітників правоохоронних органів. Президент України Віктор Янукович наголосив, що буде дуже жорсткий підхід до атестації людей, які зараз працюють у правоохоронних органах. Ви довгий час працювали у цій сфері, тож поділіться своєю думкою.
– Сьогодні спостерігається тенденція до зростання занепокоєння населення станом правопорядку у країні, посилюється недовіра громадян до органів внутрішніх справ. Глава нашої держави цінує громадську думку і тому вважає, що "… треба реформувати систему правоохоронних органів".
На моє глибоке переконання, без здійснення рішучих кроків у напрямі реформування органів внутрішніх справ, міліція й надалі отримуватиме звинувачення з боку громадськості у неефективності своїх дій.
– Президент України у розмові із журналістами наголосив, що "будь-яка реформа повинна створювати умови для зростання економіки. Зростання економіки буде тільки тоді, коли буде зростання інвестицій. Все це взаємопов'язано". А в Ковельський район інвестиції надходять?
– Нині це питання є особливо і для нашого району. Ситуація потребує професійного підходу та системної роботи із залучення інвестицій і створення привабливих умов та комфортного для інвесторів бізнес-клімату.
В районі створюються сприятливі умови для залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій в агропромисловий комплекс.
Особливий акцент в районі робимо на інвестиціях, які вкладаються в розвиток тваринництва і сільських територій. За рахунок додаткових інвестицій у 2013 році на 15 відсотків зменшилася площа облогуючих земель в районі.
В економіку району з початку інвестування залучено прямих іноземних інвестицій на загальну суму 37 млн. 617 тис. дол. США. Ковельський район займає перше місце серед районів області щодо обсягу іноземних інвестицій на одного жителя району (919, 7 долара США).
Розмову вела Тетяна ДЕНИСЮК.
НА ЗНІМКУ: голова Ковельської райдержадміністрації Сергій МАТЯШУК.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар