Ліс у будь-яку пору року приваблює своєю красою. Зелене вбрання дерев, цвіт горобини й калини, буяння трав створюють неповторну картину, яку не завжди можливо описати.
Більшість людей вважає: відпочивальникам в лісі або тим, хто збирає тут гриби, ягоди, будь-які знання про гаї й діброви ніби й не потрібні. На запитання, що таке ліс, можна почути: "Місце, де багато дерев".
Насправді, як переконують працівники Ковельського держлісгоспу, ліс – це збільшення місцевості вирощування високопродуктивних деревостанів та задоволення потреб у лісових ресурсах. Саме для цього у першому півріччі 2013 року посаджено дерева на площі 61 гектар в державному лісовому фонді та заліснено 20 гектарів непродуктивних земель сільських рад. Лісівники прагнуть, аби щорічний обсяг з лісовідновлення та лісорозведення перевищував в 1,3 раза кількість зрубів, або становив не менше 138 гектарів.
Працівники лісової охорони приділяють значну увагу збереженню лісових масивів та природного заповідного фонду, який складає 3364 гектари, або 13,1 відсотка від загальної площі державного лісового фонду.
Оберігати кожне дерево, рослинність – завдання не з легких. Доводиться працювати інколи у вихідні, аби вчасно виявити те чи інше порушення, зупинити браконьєрів, попередити пожежу. Адже немає нічого сумнішого, аніж вигляд згорілого лісу. Страшно бачити частокіл обвуглених стовбурів з облізлою корою. Не видно тут звірів і не чути голосів птахів. Мертво й тихо навкруги.
Щоб такої трагічної картини не допустити, лісівники постійно ведуть роз'яснювальну роботу серед населення. Адже лісові пожежі – велике лихо, з яким потрібно вести рішучу боротьбу не тільки лісовій охороні, а й громадськості, суворо карати винних.
Лісова охорона вчасно виявляє будь-які порушення. Проводились зустрічі з педагогами шкіл, учнями, роз'яснювались правила протипожежних заходів. Були облаштовані мінералізовані смуги та місця для масового відпочинку населення в Кашівському та Ковельському лісництвах. Проведено також реконструкцію та ремонт рекреаційних пунктів Білинського, Замшанського і Радовичівського лісництв.
Адже не завжди встежиш за порушниками, які розпалюють у лісі вогнища, кидають недопалки. Лісівникам важко інколи попередити пожежу. Отож, задля цього придбано і встановлено пожежонаглядову вежу в Замшанському лісництві. Такі ж вежі діють на території Скулинського та Кашівського лісництв.
Постійно турбуємося про використання недеревних ресурсів лісу. В цьому році заготовлено та перероблено у цеху 100 тонн березового соку на суму 404 тисячі гривень. Заготовлено 20 тисяч кубометрів деревини від усіх видів рубок. Окрім виконання об'ємних показників, значна увага приділялась ефективному використанню лісосировинних ресурсів, а також раціональній розробці і розкряжуванню деревини, дотриманню сортиментної структури, поділяночному виходу лісопродукції.
Для цього працівникам, які зайняті на роботі нижнього складу, запроваджена система доплати за вихід цінних сортиментів, яка за окремі види продукції складає понад 100 відсотків зарплати.
З початку року держлісгосп реалізував продукції на суму 9,3 мільйона гривень, в тому числі на експорт – 4,4 мільйона гривень. Питома вага реалізації продукції на експорт складає 47 відсотків, тобто реалізація круглого лісу була забезпечена, в основному, на внутрішньому ринку.
Торік проведено реорганізацію лісництв. Це дало можливість підняти ефективність і якість всього комплексу лісогосподарських робіт.
Треба відзначити, що середньомісячна зарплата штатного працівника складає 2620 гривень.
Приділяється належна увага благоустрою територій держлісофонду. Зокрема, проводиться облаштування адміністративного приміщення контори, лісництв, складських приміщень. На ці потреби за останні три роки виділено значні кошти. Надаємо ми матеріальну допомогу малоімущим громадянам.
Безперечно, все, що зроблено, є загальним здобутком трудового колективу держлісгоспу. Серед кращих – колектив Замшанського лісництва, яке очолює Михайло Михалевич. Напередодні свята хочеться відзначити сумлінних водіїв В'ячеслава Джереджу, Сергія Демчука, трактористів Юрія Боярчука, Андрія Дячука, вальників лісу Федора Гочачка, Віталія Веремчука, майстрів лісу Сергія Ковальчука, Юрія Черняка, Володимира Бойка, Олега Бенеська і подякувати їм за працю.
Дорогі колеги-лісівники, ветерани лісової галузі! З великою повагою звертаюся до Вас, тих, хто всі свої сили, енергію, час і душу віддає й віддавав лісівничій справі, береже і примножує лісові багатства рідного краю. Саме Вам висловлюю свою безмежну подяку і найщиріші вітання з професійним святом – Днем працівників лісу!
Володимир ДАНИЛЮК,
директор ДП "Ковельське лісове господарство" (на знімку).
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар