У роки Великої Вітчизняної війни Ковельщина стала справжнім партизанським краєм. Сотні ще зовсім юних хлопців та дівчат долучилися до боротьби із окупантами. Вони розклеювали листівки, виводили із ладу фашистську техніку, лінії електрозв'язку.
Саме цих відважних людей, тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя, ми вшановуємо у День партизанської слави, який в Україні відзначається 22 вересня.
З цієї нагоди минулої п'ятниці на Ковельщині відбувся обласний зліт партизанів і підпільників.
На жаль, невблаганні роки беруть своє, і для більшості колишніх народних месників далека дорога видалася уже не під силу. Тож, аби згадати бойових побратимів та порадіти мирному сьогоденню, на ковельську землю прибули трохи більше тридцяти ветеранів.
Розпочався захід урочистим мітингом у Ковелі на меморіалі Слави, на який, незважаючи на прохолодну дощову погоду, зібралося чимало людей, серед яких – представники влади, духовенства, громадськості, ветерани та шкільна молодь.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих героїв і тих партизанів, що пішли із життя у мирний час. Благочинний Ковельсько-Введенського благочиння УПЦ протоієрей Василь Сергійчук з духовенством відслужили панахиду за полеглими.
Привітати партизанів та вшанувати тих, хто свою молодість віддав заради мирного сьогодення, на Ковельщину прибув заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк.
– Внесок учасників партизанського руху у Перемогу над фашизмом є неоціненним. Саме завдяки мужності і героїзму, виявленими ними у роки Великої Вітчизяної, ми живемо у Незалежній Україні, – з такими словами звернувся він до присутніх.
Віталій Володимирович відзначив важливість таких зустрічей поколінь для молоді, адже самовідданість і патріотизм ветеранів є для юних гарним прикладом для наслідування. Від себе особисто та від імені голови облдержадміністрації Бориса Клімчука він привітав колишніх партизанів із святом, а також наголосив, що обласна влада й надалі сприятиме у забезпеченні належних умов життя ветеранів та вирішенні їх проблем.
Слова найщиріших привітань та теплих зичень на адресу оборонців краю, лунали й від голови райдержадмінстрації Сергія Матяшука, секретаря міської ради Михайла Гетьмана та голови обласної ради ветеранів війни, праці і Збройних Сил Миколи Капітоненка.
В пам'ять про тих, хто поліг на полі бою, захищаючи рідну землю від фашистських загарбників, до Вічного вогню та підніжжя меморіалу Слави лягли квіти і вінки, пролунав автоматний салют.
Продовжилось святкування у Дубівському будинку культури, де для винуватців торжества було організовано концерт. Імпровізована сценка, майстерно зіграна учнями Голобської ЗОШ, якою розпочалася концертна програма, перенесла як сивочолих ветеранів, так і усіх присутніх на кілька хвилин у ті далекі часи бойових буднів партизанів. Численні ж пісенні номери у виконанні аматорів сцени району створили атмосферу тих рідкісних хвилин, коли народні месники могли дозволити собі відпочинок. А обід у розгорнутій на подвір'ї військовій палатці дав можливість партизанам поспілкуватися з бойовими друзями, згадати воєнні будні, пом'янути загиблих товаришів.
Галина ЦЮРА.
НА ЗНІМКАХ: під час обласного зльоту партизанів і підпільників на Ковельщині.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар