У Ковелі відбулось свято квітів і врожаю "Україно, ти – надія жива Кобзаря!". Тематика цьогорічного осіннього заходу присвячена 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка, яке громадськість відзначатиме наступного року.
Учасники ретельно готували до свята квіткові тематичні композиції. Про цінні подарунки переможцям подбали організатори – міська влада, благодійні фонди "Патріоти Волині" та "Майбутнє Волині", міська організація політичної партії ВО "Батьківщина".
Оскільки погодні умови не дозволили провести свято на центральній площі, було вирішено оцінити старання конкурсантів в установах та навчальних закладах.
Впродовж шести годин поспіль журі конкурсу, яке очолив заступник міського голови Ігор Прокопів, оглядало експозиції. Участь у святі квітів і врожаю взяли 38 учасників: загальноосвітні, дошкільні, позашкільні та професійні навчальні заклади, громадські організації, установи, школи естетичного виховання.
Учасники доклали чимало зусиль та часу, аби з допомогою квітів, природного матеріалу, дарів осені передати тематику конкурсу, добираючи і поєднуючи в єдиний ансамбль багатство осінніх кольорів.
Центральне місце усіх флористичних композицій належало генію українського слова – Тарасу Шевченку. Його портрети, поетичні рядки, герої творів, елементи побуту українського села ХІХ століття, сучасна Україна, про яку мріяв поет, – найрізноманітніші сюжети, втілені в експозиціях, вражали і захоплювали. Найпопулярнішим елементом квіткових композицій був народний інструмент – бандура та всесвітньо відома книга Шевченка – "Кобзар".
Творчо підійшли до висвітлення тематики конкурсу у дошкільних навчальних закладах. Герої українських казок, символи української державності, "вишиті" квітами рушники, годинник історії, відлік часу на якому починався з тернових гілок, а завершувався заквітчаним різнокольоровим вінком.
У ДНЗ №6 та №8, окрім композицій, запропонували на розсуд журі ще й авторські вірші на шевченківську тематику. У дитячому садку №7 зробили акцент на Шевченку-художнику.
Найоб'ємнішу композицію створили у ЗОШ №12, використавши не одну сотню квітів. У ній відображено український побут з усіма відповідними атрибутами. Серед вишиванок і посуду, які використані для реалістичного відтворення шевченківських часів, вироби кінця ХІХ століття. Автори композиції розкрили тематику конкурсу, передавши плин часу від дня народження Шевченка до нинішніх днів – вільної, незалежної, омріяної Тарасом України. Досить цікавим і вдалим був захист представленої роботи. Поза конкурсом – торт у вигляді "Кобзаря".
Оригінально підійшли до композиційного рішення у колективах ЗОШ №6 та №8. Елементами експозицій були вчителі та учні: у ЗОШ №6 – герої шевченкових творів, а у ЗОШ №8 – своєрідне відтворення монументу Незалежності, жінки-берегині, в образі якої постала вчитель початкових класів цієї школи.
Вдало поєднали елементи ужиткового мистецтва, лозоплетіння, національної вишивки та квіткового дизайну автори композиції від Ковельського професійного ліцею, довершивши розкриття тематики конкурсу піснею про Україну.
Студенти та викладачі промислово-економічного коледжу поєднали у своїй композиції квіти з виробами декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, які виготовили своїми руками спеціально для конкурсу.
Непересічною фантазією та майстерністю вкотре вразили представники школи мистецтв та художньої школи імені Андроника Лазарчука. Використовуючи лише природний матеріал, вони зобразили портрет Кобзаря, рушник та цитату з його вірша.
З першого погляду здається, що портрет написаний фарбами. Насправді ж – це дрібні шматочки різнокольорового сушеного листя з квітів і дерев. Рушник – із живих квітів, калини та барвінку. А слова написані кавою.
Про кожну композицію можна розповідати досить довго і цікаво. Свято квітів у Ковелі стало свідченням фантазії, творчого підходу, оригінальності та майстерності його учасників.
У композиціях використано усе розмаїття природного матеріалу, дарів лісу, саду та поля: жолуді, каштани, горіхи, листя, сіно та солома, овочі та фрукти, гриби і ягоди, жито і пшениця, насіння та пелюстки квітів.
Досить складно було обирати кращих серед усіх композицій. Оцінюючи конкурсантів, журі враховувало такі критерії: відповідність тематиці, складність виконання, оригінальність композиційного рішення і захист.
Серед дошкільних навчальних закладів кращою визнали композицію колективу дитсадка №11. Друге місце – у ДНЗ №7. Третє місце за рішенням журі розділили два дошкільних навчальних заклади: №5 та №8.
Учні та педагогічний колектив ЗОШ №12 відзначені як такі, що найкраще впорались із завданням серед загальноосвітніх навчальних закладів. За що й отримали почесне перше місце.
Призове друге місце конкурсу у цій же номінації дісталось НВК №13. Щодо третього місця, думки журі (як і в попередній номінації) розділились. Тож НВК №11 та ЗОШ №10 посідають третє місце.
Серед навчальних закладів Ковеля перемогу святкували представники професійного ліцею. Друге місце – у промислово-економічного коледжу, третє – у професійно-технічного училища №5.
Вдало тему свята передали й представники громадських організацій та установ. Перше місце одноголосно усі члени журі віддали центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля. Друге місце отримала композиція колективу територіального центру соціального обслуговування населення м. Ковеля. Третє місце розділили між собою Спілка громадських організацій "Волинь – територія життя" і МГО «Молодіжний фонд «Наше майбутнє».
У категорії позашкільних установ та шкіл естетичного виховання перемога заслужено належить колективам школи мистецтв та художньої школи, які над створенням композиції працювали спільно. Друге місце – у вихованців Палацу учнівської молоді імені Івана Франка.
Два колективи – ЗОШ №8 та №6 журі вирішило відзначити за оригінальність задуму та його втілення.
Усі учасники свята квітів і врожаю отримають дипломи за активну участь. Переможці і призери конкурсу будуть відзначені дипломами та подарунками під час урочистостей з нагоди Дня працівників освіти, які відбудуться 3 жовтня в Народному домі "Просвіта".
Переглянути фоторепортаж зі свята квітів і врожаю можна на офіційному сайті Ковельської міської ради у рубриці "Фотогалерея".
Наталя МИХАЙЛЮК.
НА ЗНІМКАХ: вгорі ліворуч та праворуч – елементи експозиції ЗОШ № 12; виставкова композиція НВК № 13.
Фото автора та Олександра ЛЯШУКА.
Залишити коментар