Здоров'я – найсвятіше та найдорожче для кожного із нас. Тому й не дивно, що реформи медичної галузі, які Президент Віктор Янукович визначив як одне із найважливіших завдань влади, сьогодні в центрі уваги суспільства. Головна їх мета – підвищення якості і доступності медичної допомоги, поліпшення умов роботи медиків. Про те, які основні кроки на шляху реформування медицини здійснені та наскільки вони є відчутними у місті та районі, – наша розмова із головним лікарем нещодавно створеного Центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО Василем КУРИЛОМ.
– Будь-яке реформування, в тому числі і охорони здоров'я, – шлях складний та непростий. Проведення змін в організації надання первинної медико-санітарної допомоги, зокрема організація Центру первинної медико-санітарної допомоги, неодноразово ставали предметом обговорення на громадських слуханнях, в комісіях з охорони здоров'я при міській та районній радах, зборах медичних працівників. Висвітлювалося це питання і на сторінках міськрайонки, – розповідає Василь Курило.
Згідно із спільним рішенням Ковельської районної та міської рад 1 березня 2013 року було створено Центр первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО, затверджені його положення, структура та штатний розпис. Таким чином, найважливіше із завдань модернізації системи охорони здоров'я згідно із Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки, а саме – розмежування первинної і вторинної медичної допомоги, що сприятиме підвищенню доступності медичних послуг, – вирішене.
– Василю Ярославовичу, розкажіть, будь ласка, як працює новостворений Центр первинної медико-санітарної допомоги? Що це за структура?
– Головний акцент робимо на створенні якісної системи первинної допомоги, оскільки саме на цьому етапі лікування реально попередити розвиток багатьох небезпечних хвороб, організувати ефективну профілактику захворювань.
В структуру Центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО увійшли новостворені міські амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 1 та № 2 з відділеннями денного стаціонару на 50 ліжок, новостворена на базі Голобської райлікарні амбулаторія загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ) з відділенням денного стаціонару на 15 ліжок та підпорядкованими їй 24 фельдшерсько-акушерськими пунктами, 10 амбулаторій ЗПСМ з ліжками денного стаціонару на 45 ліжок та підпорядкованими їм 45 фельдшерсько-акушерськими пунктами і одна сільська амбулаторія у с. Підріжжі з підпорядкованими їй трьома фельдшерсько-акушерськими пунктами.
Міські амбулаторії включають 21 дільницю загальної практики сімейної медицини, які обслуговують одинадцять лікарів загальної практики сімейної медицини, кожен з яких має відповідні кваліфікаційні категорії.
До міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 1, що діє по вул. Театральній, 16, входить 13 дільниць, тут же відкрито пункт невідкладної медичної допомоги. До амбулаторії № 2, що по вул. Грушевського, 52, входить три дільниці загальної практики сімейної медицини.
На базі здоровпункту заводу "Ковельсільмаш", що по вул. Варшавській, планується відкриття міської амбулаторії ЗПСМ № 3. Тут медичне обслуговування громадянам надаватимуть на п'яти дільницях загальної практики сімейної медицини. Однак, відкриття даної амбулаторії затримується через недостатність фінансування.
– Чи належним є рівень забезпечення структурних підрозділів Центру необхідним медичним обладнанням, транспортом?
– Амбулаторії загальної практики сімейної медицини Центру первинної медико-санітарної допомоги МТМО забезпечені необхідним устаткуванням, медичним обладнанням, санітарним транспортом та мають клініко-діагностичні лабораторії і фізіотерапевтичні кабінети.
Фінансово-господарське забезпечення лікувально-профілактичних закладів Центру проводиться централізованими службами Ковельського МТМО.
Відповідно до вимог чинного законодавства здійснюються всі організаційні заходи по забезпеченню своєчасного надання населенню Ковельщини належної первинної медико-санітарної допомоги.
– Дякуємо за розмову.
Галина ЦЮРА.
Залишити коментар