З давніх-давен в українській родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, однією із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років.
Існує декілька видів ляльок-мотанок — це і лялька-берегиня роду, і український народний оберіг, і захисниця, і оберіг наших душ.
За сприяння виконавчого комітету Ковельської міської ради, відділу культури, управління освіти на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №12 відбулася зустріч-презентація з народною майстринею Людмилою Козачук та фольклорним гуртом "Джерельце".
Людмила Козачук у розповідній та віршованій формах демонструвала кожну ляльку-мотанку із своєї прадавньої скрині бабусі Варвари. Дівчата із фольклорного гурту "Джерельце" в обрядовій формі доводили глядачам значимість ляльки-мотанки.
Упродовж заходу тривала виставка творчих робіт. По завершенню загальної зустрічі окремі вчителі, керівники гуртків та їх вихованці взяли участь у майстер-класі з виготовлення ляльки-цілительки.
Людмила Козачук подарувала найбільш активним учасникам заходу ляльки-цілительки. Під час презентаційної зустрічі звучали власні вірші Людмили Козачук та авторські пісні Володимира Козачука.
На зустріч до народної майстрині із Старовижівського району прийшли уч-ні, вчителі, керівники гуртків екологічного та науково-технічного спрямування; громадський діяч Марія Хотинська, голова правління благодійного фонду «Майбутнє Волині» Сергій Дружинович, який подякував народній майстрині Людмилі Козачук за неповторну зустріч і побажав нових творчих успіхів.
В цілому захід сприяв утвердженню національної культури, звичаїв, традицій серед учнівської молоді.
Жанна КОЛЕСНІКОВА,
методист міського методичного кабінету управління освіти.
НА ЗНІМКАХ: під час зустрічі-презентації.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар