Ніхто не заперечить того очевидного факту, що Магдебурзьке право, яке 495 років тому було надано Ковелю, засвідчило приналежність одного з найстаріших міст Волині до спільноти європейських народів.
По-різному складалася доля цього міста у пізніші часи. Знаходячись, образно кажучи, на перехресті подій, воно знало періоди розквіту і занепаду, бурхливого економічного розвитку і застою.
Та як би там не було, Ковель і ковельчани витримали усі випробування, зберегли свою національну ідентичність і сьогодні послідовно крокують шляхом євроінтеграції, про що свідчить позиція міської влади, громадськості й політичних сил, а також конкретні справи в ім'я поставленої мети.
Яскравим підтвердженням європейського вибору ковельчан стало урочисте зібрання 20 грудня ц. р. у Народному домі "Просвіта" з нагоди 495-ої річниці надання місту Магдебурзького права. Святково "вбрана" сцена, справді вишукані манери і неповторний шарм ведучої Вікторії Савлук, коротка, але емоційно насичена доповідь міського голови Олега Кіндера налаштували присутніх у залі на урочисто-піднесений лад.
Гарного настрою додали нагороди у вигляді подяк, цінних подарунків і квітів, які вручив мер. Серед відзначених – відомі у Ковелі люди: депутати міської ради Микола Гнатюк, Василь Дудка, перший заступник міського голови Анатолій Трофимук, підприємець і благодійник Олена Місюра, начальник ритуальної ритуальної служби Ки «Добробут» Галина Нагорова та багато інших достойних людей.
Змістовну інформацію про утвердження Магдебурзького права у Ковелі подала завідувачка міського історичного музею Маргарита Матвійчук. Щирим і хвилюючим було вітання помічника народного депутата України Степана Івахіва Наталії Маленицької, яка повідомила, що фонд "Патріоти Волині" дарує кожному навчальному закладу міста збірник наукових праць, підготовлений і виданий з нагоди ювілею надання Ковелю Магдебурзького права.
Після урочистої частини, яка розпочалася і завершилася спільним виконанням Державного гімну України, на присутніх чекав "по-європейському" вишуканий сюрприз – виступ камерного оркестру "Кантабіле" Волинської обласної філармонії (художній керівник Товій Рівець). Практично кожен виконаний музикантами твір викликав у залі шквал аплодисментів і вигуки "браво!".
Нагадаємо, що Товій Рівець, випускник Ленінградської консерваторії, очолив оркестр 1994 року. Нині він – Народний артист України, а його феноменальна здібність передавати енергетику музичного твору в анотаціях, бездоганне володіння художнім словом і неперевершений артистизм завжди створюють неповторну ауру під час концертів, що було помітно й цього разу.
Своєрідними "родзинками" концерту стали блискучі виступи на сцені наших земляків – Народної артистки України Зої Комарук, солістки Волинської філармонії Ірини Малашевської, артиста Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Сергія Беня.
По завершенню концерту Товію Рівецю, музикантам і співакам щиру подяку висловив міський голова Олег Кіндер, який вручив їм квіти.
Всі, хто був присутній на урочистому зібранні, вдячні його організаторам за одержані хвилини естетичної насолоди і подароване відчуття приналежності до єдиної ковельської родини.
Михайло КУЗЬМУК.
НА ЗНІМКАХ: під час урочистого зібрання у Ковелі з нагоди 495-ої річниці надання місту Магдебурзького права.
Фото Наталії УСТИМУК.
Залишити коментар