– Як будемо вітатися? –запитує директорка художньої школи імені Андроника Лазарчука Олена Цьомик у переповненого залу. – Добрий день?
Зал мовчить.
– З Новим роком?
І знову тиша.
– Христос рождається!
– Славімо Його! – хором відповідають діти та дорослі.
Ми таки змінюємося. І то добре. Є в цьому й заслуга педагогів художньої школи. В дев'ятнадцятий раз вони днями провели конкурс дитячого малюнка під назвою "Зимовий калейдоскоп", присвячений Різдву Христовому. Роботи юних виставлені в Ковельській галереї мистецтв.
Не полінуйся, шановний читачу, завітати туди і осягнути те різнобарв'я талантів, сюжетів і стилів молодих художників Ковельщини. Впевнений, що тим збагатишся духовно і порадієш. Бо є на що подивитися і є чим натішитися, надивуватися та налюбуватися.
Сергій Дружинович, голова правління фонду "Майбутнє Волині", виступаючи, сказав: "Гарні малюнки! До Європи йдемо".
А я думаю інакше: таким творчим потенціалом ми дивуємо Європу. Вона до нас їде побачити диво. Маємо цінувати себе і знати, що самобутність українська була у всі віки на висоті. Є такою вона й нині.
Вдумайся, шановний читачу, у таку цифру: 257 учнів взяли участь у конкурсі! Кожен з них задумував сюжет, пов'язаний з народженням Ісуса. І маленький Ісус входив у відкриті двері кожної юної душі. Входив і допомагав цим ангелам-дітям пізнавати любов.
Чи не диво – на стінах галереї виставлено 430 малюнків і творів образотворчого мистецтва? Активну участь у творчому змаганні взяли юні художники зі шкіл Ковельського району. Справді, є чим пишатися.
Повертаючись до вітання: "Христос рождається!", ще раз підкреслюю, що любов Христова щодня рождається в душах учнів та батьків й самих педагогів.
В українській міфології 2014 рік є роком не коня, а Жар-Птиці. Не заперечую: віртуальне казкове щастя живе мрією в кожному з нас. Проте діти малювали коня. Летить голубий скакун із жовтою сонячною гривою в щасливу країну – Україну, і не спинити його.
Хтось відтворив гарно свою святиню – церкву, інший – Снігуроньку – провісницю Різдвяних свят, а там Святий Миколай добрим поглядом вітає, і вертеп з малюнка виспівує. За один раз не осягнеш ні пером, ані поглядом. Жодна із робіт сюжетом не повторюється.
Протоколом поважної конкурсної комісії відзначено грамотами, дипломами і подяками 66 кращих малюнків. Судді зізнаються, як важко і складно було визначати переможців, і скільки лишилося гідних перемоги робіт, не відзначених нагородою. Знайдуться тати і мами (та й діти), які скажуть: "А наш художній твір найкращий!".
Не журіться марно! Найголовніше, що ваша робота бере участь у виставці і її бачать та оцінюють люди.
В мене теж проблема – я не маю можливості озвучити прізвища всіх переможців у своєму короткому репортажі. Назву тільки тих, які стали першими у різних вікових категоріях. Це – Сахарук Маргарита (вікова категорія 13–15 р.р.); Гейко Аліна (10–12 р.р.); Кравчик Катерина (9 р.); Нечіпко Микола (декоративно-прикладні твори).
Нагороджених в номінації за високий рівень виконання – 29 учнів, а за активну участь – 14. Відзначено й найменших митців – Редчича Олександра та Голодову Софійку. Окремих конкурсантів нагороджено подарунками від Наталії Діброви та фонду "Майбутнє Волині".
Тішить і те, що творчість прогресує. Судіть самі: якщо у 2012 році малюнків виставляли 300, учасників було 170, то в 2013 році малюнків – 430, а учасників – 257. На мою думку, назріла необхідність розширення художньої школи.
На 2014 рік для міської влади і творчої інтелігенції є посильне завдання: офіційно приміщенню, де проходять виставки, присвоїти найменування "Ковельська мистецька галерея".
Не секрет, що юні таланти не самі собою навчаються майстерності, а оволодівають нею в гуртках, студіях під керівництвом досвідчених педагогів.
Одним із кращих закладів у 2013 році визнано відділення образотворчого мистецтва Люблинецької дитячої школи мистецтв (керівник Людмила Грицик).
Конкурсною комісією відзначено також: образотворче відділення Ковельської ДШМ (керівник Оксана Мельник); студію "Чарівний пензлик" Палацу учнівської молоді (Оксана Цюп'ящук); гурток малярства "Взір" Люблинецького інтернату-ліцею (Олександр Троцюк); студію образотворчого мистецтва "Пікассо" (Ольга Комісарик); творчі групи із Тойкута та Доротища (Ірина Зінчук). На достатньо високому рівні попрацювали викладачі Ковельської ДХШ Іванна В'юн, Людмила Дятел, Оксана Луцик та інші.
Найщиріших слів подяки від дирекції художньої школи, від батьків та учнів заслуговують меценати конкурсу. Це – благодійний фонд "Майбутнє Волині", громадський діяч Наталія Діброва, Ковельська міська організація ВО "Батьківщина", благодійний фонд "Патріоти Волині", Ковельське ВО "Свобода", ТОВ "Ковельська міська друкарня" і рідна газета ковельчан – "Вісті Ковельщини".
…Незалежність розправила творчі крила. Летить Жар-Птиця, а за нею – кінь гривастий до самих зірок. Переконаний, що зовсім скоро засяє не одна зірка ковельських талантів!
Христос рождається!
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час відкриття виставки та нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Зимовий калейдоскоп».
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА і з архіву дитячої художньої школи.
Залишити коментар