Городяни, певно, помітили, що у передноворічні дні ялинковий базар біля ЗОШ № 7 розширив свою площу майже вдвічі. Він займав значну територію по вул. Володимирській (чого ніколи не було раніше). Сотні зелених деревець було добре помітно з вікон станції юних натуралістів. Це і стало сигналом для проведення операції «Ялинка».
Вихованці станції разом з керівниками здійснювали рейди: перевіряли, чи є на деревцях ідентифікаційні бірки, у продавців вивчали документи, котрі засвідчували законність походження зрубаних деревець.
Цього року тисячі українців стали свідками того, як нерозпродані деревця поповнюють сміттєзвалища. Це дуже прикро, адже до потрапляння ялинки на передноворічний ринок повинно пройти 5-7, а то й більше років. Саме тому вихованці нашої станції пропагують серед ровесників ідею замінити живі хвойні деревця в своїх оселях на штучні, а то й взагалі обійтися без них. Створити святкову новорічну атмосферу в домі можна за допомогою різдвяно-новорічної атрибутики.
Виготовляти прикраси власними руками, використовуючи при цьому підручні матеріали, навчаються вихованці станції юних натуралістів у гуртку «Природа і фантазія» (керівник І. П. Нікітюк та автор цих рядків). Для створення виробів у хід іде папір, тканина, солоне тісто, серветки, різноманітний природний матеріал тощо.
Свої вироби гуртківці мали нагоду представити на міській виставці-конкурсі «Новорічний подарунок», що проходила на нашій станції. Школярі загальноосвітніх закладів міста представили велику кількість виробів та композицій на новорічну тематику. Вдалим компонуванням та широким польотом фантазії відзначились експозиції ЗОШ №№ 8,12, станції юних натуралістів та роботи вихованців ЗОШ №№ 1, 5, 6, НВК № 11, які стали переможцями і представляли наше місто на обласній виставці «Новорічний подарунок», що експонується у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі у м. Луцьку.
Хочеться вірити, що просвітницька робота юннатів не залишиться непоміченою. І у майбутньому жителі нашого міста все більше стануть використовувати альтернативні варіанти новорічно-різдвяного оздоблення осель, а це, в свою чергу, збереже від знищення зелені лісові красуні.
Наталія МАЙСАК,методист станції юних натуралістів.
НА ЗНІМКАХ: вихованці станції юних натуралістів під час операції «Ялинка»; новорічно-різдвяні прикраси, виготовлені юними умільцями гуртка «Природа і фантазія».
Фото з архіву станції юних натуралістів.
Залишити коментар