Середа 22 січня, коли весь український народ мав би святкувати велике державне свято – День Соборності та Свободи України, у зв'язку з кривавими подіями, які мали місце на вул. Грушевського у Києві, стала днем смутку та жалоби, здійнявши хвилю акцій протесту по всій країні.
Не став винятком і Ковель. Сотні ковельчан та гостей міста, незважаючи на прохолодну погоду, взяли участь у Народному вічі, що відбулося з ініціативи громадського активіста Якова Лавренка на площі перед Будинком рад.
Розпочалося зібрання з молитви за тих, чия невинна кров пролилася у боротьбі за волю України у центрі столиці. У щирій молитві учасники зібрання, серед яких, до речі, було й чимало молоді, помолилися й за сотні тих співвітчизників, за здоров'я яких нині бороться лікарі та які перебувають під вартою. На знак скорботи за першими жертвами цих кривавих днів мітингувальники тримали в руках Державні прапори, на яких були прикріплені чорні жалобні стрічки.
Піднесено, як і того далекого 1919 року над Софійською площею, залунали оптимістичні слова Державного гімну у виконанні учасників віча.
"Люди, які сьогодні стоять на Майдані у Києві, воюють із "беркутом", відстоюючи Соборність нашої держави, яка була проголошена 95 років тому, гідні звання Героїв", – зазначив у своєму виступі міський голова Олег Кіндер. – Не стояти осторонь – ось головне завдання кожного із нас, адже це – справа усього українського народу".
Міський голова подякував усім учасникам зібрання за небайдужість, за те, що, відклавши особисті справи, вони прийшли на віче, аби сказати своє "Ні!" діям режиму, які вже не вкладаються в межі допустимого. За пропозицією мера присутні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання.
Слово мали також секретар міської ради Михайло Гетьман, депутати міської ради Ігор Ткачук та голова Ковельського міськрайонного штабу національного спротиву Віра Федосюк. Власну думку щодо ситуації в країні висловили і громадські активісти, безпосередні учасники мітингів на Євромайдані Марія Хотинська та Лідія Козуля.
Виступаючі переконані, що закони, прийняті Верховною Радою 16 січня, кровопролиття, жорстокі бої бійців "Беркуту" із мирними мітингувальниками у Києві несуть реальну загрозу Соборності України, топчуть загальнолюдські та національні цінності. Вони закликали громадян мобілізуватися в критичний для держави час та відстояти зазіхання на власні права та свободи з метою збереження Української державності.
Активісти звернулися до земляків з проханням допомогти учасникам Євромайдану, хто чим може: теплим одягом, продуктами харчування, медикаментами чи грішми. До двох скриньок, встановлених організаторами віча для збору коштів, відразу ж почали підходити люди, аби внести свою посильну частку у підтримку мітингувальників.
Під час віча у велелюдному натовпі раз за разом гордо лунало: "Слава Україні!", "Героям Слава!". Бурхливими оплесками учасники зібрання підтримали заклик до боротьби "за рідну Україну", котрий пролунав із вуст п'ятирічного Микитки, який, незважаючи на юний вік, уже також встиг побувати із рідними на Майдані у столиці.
Кожен бажаючий міг висловити своє звернення із закликом про єднання до братів-українців, котрі мешкають на Сході країни, на ватмані, який розгорнули біля Будинку рад активісти молодіжної громадської організації "Батьківщина молода".
По завершенню віча його учасники одноголосно прийняли резолюцію з вимогою ветувати закони від 16 січня 2014 року, негайної відставки Кабінету Міністрів України та проведення позачергових виборів Президента України та Верховної Ради, притягнення до кримінальної відповідальності Міністра внутрішніх справ України Захарченка, також звернулися із закликом до міжнародної спільноти та європейської інституції дати оцінку діям української влади і застосувати жорсткі санкції проти Президента та членів Уряду.
Наш кор.
НА ЗНІМКАХ: під час народного віча у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар