йшлося під час розмови в редакції «Вістей Ковельщини»
Минулого четверга, 13 лютого ц. р., в редакції газети "Вісті Ковельщини" відбулося засідання "круглого столу". Його ініціатором виступив міський голова Олег Кіндер, а співорганізатором став редакційний колектив.
На обговорення було винесене досить актуальне і важливе питання – "Сучасне економічне і суспільно-політичне становище в країні й на Ковельщині та роль влади, громадськості, духовенства в подоланні кризи".
Участь у засіданні взяли Олег Кіндер, його заступник Ігор Прокопів, секретар міської ради Михайло Гетьман, депутат міськради, керівник міськрайонного штабу Національного спротиву Віра Федосюк, голова міськрайорганізації Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки журналістів України, поет і письменник Анатолій Семенюк, громадський діяч Марія Хотинська, підприємець, член Громадської ради при міському голові Галина Жилка, священнослужитель храму Святого Димитрія Солунського УПЦ КП м. Ковеля отець Микола.
Присутніми також були начальник відділу внутрішньої політики, організаційної роботи і зв'язків з громадськістю виконкому міської ради Наталія Михайлюк, заступник Ковельського міжрайонного прокурора Наталія Ткачук, представники міськвідділу УМВС України у Волинській області, журналісти "Вістей Ковельщини".
Вступним словом засідання "круглого столу" відкрив редактор газети "Вісті Ковельщини" Микола Вельма. Він представив учасників зустрічі і надав слово міському голові Олегу Кіндеру.
Олег Олексійович відзначив як позитив засідання "круглого столу" і заявив про готовність до діалогу і відповідей на запитання, що можуть виникнути. Він нагадав, що міська влада, депутатський корпус, громадськість Ковеля підтримували і підтримують курс України на євроінтеграцію. Тому для них було прикрою несподіванкою раптовий зрив досягнутих домовленостей з ЄС і фактичний розворот на 180 градусів зовнішньополітичної орієнтації української влади.
Різке засудження і несприйняття в ковельчан викликали силові дії проти учасників Євромайдану у Києві, звіряче побиття "беркутівцями" мирних протестувальників. Рішуча позиція міської громади знайшла своє відображення у зверненнях і рішеннях місцевого органу влади, багатолюдних віче, котрі постійно відбуваються в Ковелі.
– Ковельська влада – з народом, – зазначив Олег Кіндер. – Завдяки цьому нам вдалося зберегти мир і спокій у місті, запобігти конфронтації, виступити єдиним фронтом у боротьбі за торжество демократії в Україні.
У непростих умовах сьогодення міська рада, її виконком, відділи та управління працюють над вирішенням питань, від яких залежить успіх реалізації Програми соціально-економічного розвитку міста. Міська рада успішно прийняла бюджет 2014 року, який має яскраво виражену соціальну спрямованість. Але, на жаль, через блокування платежів Держказначейством немає можливості розрахуватися в повному обсязі з підрядними організаціями за виконані роботи у грудні й січні. Від цього страждають люди, котрі не можуть одержати зароблені ними гроші.
Незважаючи на те, що прийнятий бюджет стовідсотково "закриває" витрати на заробітну плату педагогів, медиків та інших бюджетних працівників, соціальні виплати, подібна позиція Держказначейства серйозно блокує успішну роботу органів місцевої влади (до речі, не тільки в Ковелі). Ця проблема має бути розв'язана на державному рівні, інакше можливе серйозне загострення суспільно-політичної ситуації.
Міський голова поінформував про пріоритети бюджетного фінансування, назвавши окремі з них. Це, перш за все, – розширення мережі дошкільних навчальних закладів, зміцнення їх матеріальної бази, підтримка медицини, культури, фізкультури і спорту, комунального господарства ( докладно про це йдеться у статті "Міський бюджет матиме соціальну спрямованість", опублікованій у "Вістях Ковельщини" 6 лютого ц. р.).
Олег Олексійович відзначив співпрацю влади з міською громадою в питаннях благоустрою, водовідведення, ремонту і будівництва доріг, повідомив, що на завершальному етапі знаходиться виготовлення проектної документації на будівництво сміттєпереробного заводу, який вкрай необхідний для Ковеля. Адже треба думати не тільки про сьогоднішній день, а й про майбутнє наших дітей та онуків, охорону довкілля.
Як було зазначено в інформації, питань до вирішення дуже багато. Успішна реалізація намічених завдань можлива лише при підтримці громадськості. Дехто звик у всіх наших негараздах звинувачувати державу, місцеву владу, хоч не завадило б декому запитати себе: "А що ти зробив сам для держави, рідного міста чи села?".
Олег Кіндер наголосив, що, незважаючи на те, що депутати від ВО "Батьківщина" становлять у міськраді більшість і спроможні приймати будь-які рішення, вони не «узурпували» владу, а залучили до управління містом представників інших політичних сил, зокрема Партії регіонів, ВО "Свобода" тощо.
– Сьогодні щось надзвичайне у Ковелі здійснити неможливо, бо не все залежить від місцевої влади, – сказав на закінчення мер. – Але головне, що в місті стабільна суспільно-політична ситуація, працюють підприємства, розвивається малий і середній бізнес, хоч, звичайно, хотілося б мати тут кращі результати. Маю надію, що у вищого керівництва держави вистачить розуму адекватно оцінити становище в галузі економіки, політики, фінансів і прийняти рішення, яких чекає народ.
В учасників засідання "круглого столу" виникло багато запитань до Олега Олексійовича. Зокрема, Марія Хотинська поцікавилася, чи запланований звіт голови перед виборцями. Він відповів ствердно і назвав орієнтовну дату – 25 лютого ц. р. Галину Жилку хвилювала доля приміщення ЗОШ № 2 і благоустрою вулиці Сурикова. Також вона не схвалила дії окремих "автомайданівців", котрі нещодавно пікетували будинок депутата обласної ради Івана Смітюха в той час, коли вдома знаходився лише його малолітній син. А Іван Євдокимович – тямущий господарник, його підприємство забезпечує населення хлібом. Що ж він поганого робить?
Олег Кіндер зауважив, що революція є революцією, ідеї її слід підтримувати, але не забувати, що має бути й "тил". Люди потребують і хліба, і тепла, діти повинні навчатися в школах, а медики – лікувати краян. Майдан наші земляки підтримують всім, чим можуть – і продовольством, і одягом, і взуттям, і грішми, і самі туди їдуть. Але це абсолютно не означає, що коли хтось не поїхав на Майдан, то він трохи не ворог. Це абсурд.
"Автомайдан" – беззаперечний позитив. І коли він був у нашому місті, його тепло вітали ковельчани, депутати міської ради. Що стосується пікетування будинку Івана Смітюха, то це – позиція "автомайданівців", до яких міська влада не має ніякого стосунку.
Свою точку зору міський голова висловив і щодо так званих шкільних справ, підкресливши, що сьогодні всі школи в Ковелі працюють в одну зміну, а говорити про будівництво нових приміщень – просто нереально. Благоустрій вулиць буде продовжено.
Його доповнив заступник Ігор Прокопів, котрий зауважив, що на нову школу грошей в бюджеті нема. Почати її будівництво – це створити проблему "другої поліклініки". Одночасно Ігор Ярославович повідомив, що влада міст-побратимів Ковеля заявила про свою готовність надати необхідну допомогу ковельчанам, підтримуючи їх курс на євроінтеграцію. На жаль, успішній реалізації намічених завдань заважає блокування проплат, про що сьогодні говорилося. І найгірше, що ніхто не може пояснити, чому не "йдуть" гроші і чому ми не можемо дати людям заробітні плати.
Свої думки, зауваження, пропозиції на засіданні "круглого столу" висловили Анатолій Семенюк, Марія Хотинська, Галина Жилка, Наталія Ткачук, отець Микола та інші.
Секретар Ковельської міської ради Михайло Гетьман поділився своїми враженнями від перебування на київському Євромайдані, де він очолював делегацію волинських протестувальників.
Підсумки розмови підбив Микола Вельма, який подякував усім за участь у засіданні і висловив сподівання на те, що подібні "круглі столи" відбуватимуться і в майбутньому.
Наш кор.
НА ЗНІМКАХ: під час засідання "круглого столу" в редакції газети "Вісті Ковельщини".
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар